Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NEM ALSZIK A GYEREKEM, kikészü...

NEM ALSZIK A GYEREKEM, kikészültem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiam most 22 hónapos,eddíg semmi gond nem volt az alvással,négy és fél hósan külön szobában aludt, már pár hónapja nagy ágyban alszik először imádta is.Már hetek óta jóformán egyszer sem aludt délután, reggel hétkor ébresztem,de. is kimegyünk,ha rossza az idő,akkor is egy 20 perc a teraszon,de nem alszik ebéd után.Délután is kimegyünk,legalább egy órára,ma is kinnt ugrált a hóban másfél órát,de semmi jele annak,hogy fáradt,vagy álos lenne.Esti rutinon sem változtattam,nyolcra le van fürdetve,meg van etetve,de 11-nél korábban nem lehet elaltatni.Átlagban 2-ig kukorékolok vele,akkor már etetnem is kell,mert vacsi óta sok idő tellt el,de nem akar aludni.7 hós terhes vagyok,nagyon nehezen bírom ezt a pár órás alvást.Mellettem sem alszik el,ha bebújok mellé úgy sem alszik el, ha olvasok neki úgy sem, ha becsukom az ajtaját,és hagyom sírni úgy sem.Semmi nem segít,és ki vagyok készülve.
2010. dec. 18. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek anyukája vagyok,de ilyet egyik sem csinált,ezért nem tudom mi a megoldás,csak egy két ötletem van.1.Nyugtató hatású gyógynövény tea(pl.borsmenta)2.Ha már iszik tejet,meleg,mézes tej,ennek is van altató hatása

3.Nem eszik túl sok cukros,kakaós ételt,csokit,mert ezek felpörgetik a gyereket.

4.Valami oka biztos van annak,hogy nem alszik.Ha szimplán kicsi lenne az alvásigénye,akkor azt eddig is észre vetted volna,és ebbe beleférne az,hogy nem alszik délután,de hogy este sem...

5.Az is lehet,hogy annyira fáradt estére,hogy a túlpörgéstől nem bír elealudni.

Ha semmi nem segít,akkor legalább egy délutáni egy órás pihenő időt iktass be,mese olvasással,nézéssel,diázással,bármivel,amivel ágyban tudod tartani,még ha nem is alszik,de legyen csend,nyugalom,félhomály,és akkor hátha nem pörög túl estére és könnyebben elalszik este.

Sok sikert!:)

2010. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, az én babóm valóságos hiperaktív, viszont 2 hónapja nem hajlandó átaludni az éjszakát az egyébként nagyon nagyon jó alvó babám, aki eddig 12 órát aludt egyhuzamban éjszaka d.e. 9-ig,most óránként fenn van! :-((

Segítségem nincs, így már nagyon sokmindent kipróbáltam már, gondolhatod milyen fáradt vagyok, de semmi.... :-((((

Aztán tegnap a védőnőm ajánlotta a Sedatif Pc-t, ez egy homeopátiás bogyó, tehát mellékhatása nem ismert,nem okoz semmilyen gondot a babónak, hozzászokni nem tud, max. nem hat, de állítása szerint át fogja aludni tőle az éjszakát, mert enyhe nyugtató hatású.

Aztán rákerestem itt is a keresőben és tényleg sok anyuka dícséri hogy bevált, holnap kezdem el adni a babómnak.

Remélem tudtam segíteni, DRUKK NEKED IS!!! :-)))

2010. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

KÖszi a választ!

Fürdés után az az első,hogy langyos kakaót kap,de csak annyi kakaót teszek bele,hogy épphogy legyen egy kis íze.Édességet nem kap,max.délelőtt,de akkor is csak egy nyalókát.Már próbáltam a kamillás fürdőt,szépen meg is nyugodott tőle,azt hittem aludni is fog,de ugyanúgy nem aludt.Este meg törekszem arra,hogy fürdés után már nyugi legyen,csend,és előtte egy órával,már nem játszok vele olyat,amin pöröghet,csak olvasunk,meg beszélgetünk.Próbáltam a szuperdadus módszerét is,hogy mindíg visszaviszem az ágyába,de azt végigüvöltötte,én meg másnap reggelre bevéreztem a megerőltetéstől.Lehet,hogy orvoshoz kéne vinnem?mert ez már 2 hónapja így meg.

2010. dec. 18. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok.Azt nem gondolom hogy beteg,de lehet,hogy az orvos tudna adni valami hasznosabb tanácsot,hisz biztosan nem most hallana ilyet először.Lehet,hogy létezik valami gyógynövényes alapanyagú nyugtató,amit esetleg kaphatna(persze nem gyógyszerre gondolok,azt nem adnék be neki semmiféleképpen).

Az orrmandulái rendben vannak?Jól tud lélegezni alvás közben is?

2010. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem rendben van minden,de azt hiszem,jobb lesz ha elviszem dokihoz,hiszen eddíg semmi baj nem volt vele.de se neki nem elég a 3-4 óra alvás,se nekem.
2010. dec. 18. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Minden jót nektek!Megírod majd,hogy mit mondott a doki?
2010. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze,jövő héten leviszem!Köszi,nagyon aranyos vagy!
2010. dec. 19. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem értek hozzá, hisz babám sincs még, de nem zavarhatta meg a növekvő pocid a kicsi lelki világát?
2010. dec. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!