Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. kikészültem,10évet...

S. O. S. kikészültem,10évet öregedtem! Mit csináljak? Ha hagyom sirni biztos mindenki elitél de igy meg én bolondulok meg! Sir, de ugy hogy nem is tudom! Üvölt és kuszik hozzám és egyfolytába kéreszkedik fel! 8hónapos lesz

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 19:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
ez egy ilyen korszak szeparációs szorongás azt hiszi nem lát többet ha kikerülsz a látóköréből. Ez van sajnos, ezt túl kell élni. Ezen szinte mindenki átesik kivétel nélkül. KITARTÁS!!
2010. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vedd fel. Sajnos ez így működik. Ha hagynád sírni nyugodtabb lennél?
2010. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
dehogyis lennék nyugodtabb!meddig tarhat ez?
2010. okt. 30. 19:28
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos ez szeparációs szorongás ami nálunk most épp már 2,5 hónapja tart. Csak azt tudom neked ajánlani,hogy vedd fel, vidd magaddal, hogy lásson. Az a lényeg hogy lásson, nem lesz mindig a nyakadban csak ez most még neki is uj. Fél hogy nem jössz vissza,ha nem lát.Állitolag (NÁLUNK UGY NÉZ KI BEVÁLIK) sokat segit,ha kukucs játékotjátszol vele,mert erősiti benne, hogy eltünsz és visszajössz, és az is, ha beszélsz hozzá amikorkimégy a szobábol és akkorhallja a távolodó hangodat és a közeledő hangodat.

Nem tudom,hogy e miatt-e, de nálunk könnyebb lett mióta ezt csináljuk.

Kitartást kivánok!!!

2010. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Sajnos nem tudni pontosan meddig tart. Ez a legrosszabb. Lehet hogy 1-2 alatt túl vagytok rajta, lehet 1-2 hónap, de tuti elmúlik. Próbáld meg magaddal vinni mindenhová. Ültesd az etetőszékbe, és adj neki játékot. Énekelj, mondókázz neki amíg csinálod amit feltétlen muszáj. Az én lányom a hintában is jól elvolt ilyenkor. Beraktam, löktem rajta és közben picit lomoltam a szobában. Löktem még egyet, még két játékot elraktam. Tudom hogy idegölő. Ha végképp nem bírod akkor tedd olyan helyre ahol nem eshet baja, és menj ki 5 percre lenyugodni.


Azt még tudnod kell, hogy ez időről-időre megint előjön. A 3,5 éves lányom van megint ilyen korban, a kicsi 11 hónapos, éppen túl vagyunk rajta. Valamelyik tuti velem jön még a WC-re is. Házimunkát akkor csinálok mikor alszanak, vagy ha férjem néz rájuk.


Első babánál még nehezebb elfogadni hogy nem tudsz mellette semmit csinálni. Aztán megszokod :) Valószínüleg az is frusztrálja ilyenkor a piciket, hogy már érdekli a világ, és nem tud elég gyorsan eljutni egyik helyről a másikra, hát kell anya aki hurcolja és mindent megmutogat.


Kitartás. Nálam is úgy van, hogyha sírni hagyom akkor még rosszabb, mert akkor meg attól vagyok ideges, hogy ilyen szaranya vagyok. Érdekes hogy az első babám sírása nem idegesített ennyire. Ketteske valami olyan frekvencián nyomja hogy néha olyan ideg jön rám, hogy ki bírnám borítani a babakocsiból. Persze nem teszem, mielőtt valaki lehurrogna, sőőt, igyekszek megnyugtatni, de baromi nehéz.

2010. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

Én ilyenkor játszottam vele elbújósat.

Nálunk a konyhából nyílik az ő szobája(akkor még közös szobánk volt),s míg ő bent volt,direkt kimentem a konyhába.Illetve,amikor mentem kifelé,akkor is beszéltem hozzá folyamatosan,és amikor már a konyhában voltam,akkor is.Eleinte még wc-re is így mentem,h ajtó résnyire nyitva maradt,és beszéltem hozzá folyamatosan. Próbáld ki,nálunk 2-3 próbálkozás után működött!

2010. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

De miért nem tudod felvenni? Ha játszol vele a szőnyegen, nem elég neki? Nálunk a hülyéskedéssel való figyelemelterelés mindig bejön.

Szerintem semmit sem segít, ha hagyod sírni. Ez is elmúlik, mint annyi más minden.

2010. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 9 hónapos lesz pénteken, és pontosan ugyanezt csinálja. Sőt még toporzékol is hozzá, ugyanis fel tud már állni, fogja a nadrágom, és ugrál, közben ordít. Néha még játszani sem lehet vele, mert 2cm-nél nem enged magától messzebb. Szóval csak azt tudom mondani hogy kitartás.
2010. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez a helyzet nallunk is. 8,5 honapos. En ma este meg az eteto szekbe sem tudtam betenni. :( Kitartas es remelem hamarosan jobb lesz ismet.
2010. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

Ez mióta tart?

Ebből a pár sorból nem lehet biztosan ráfogni a szepara parára. Annyi más okozhat ilyet, de mivel nem írtál bővebben, így nehéz válaszolni.

2010. okt. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!