Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem zavar ez a babakoc...

Titeket nem zavar ez a babakocsis közlekedésben?

Figyelt kérdés

Fél éves a kislányom és csak mostanában kezdett feltűnni, hogy ez a világ nem túl gyerek/babakocsi barát.

A parkolók szűkek, vadászni kell az olyan helyeket, ahol tuti nem tud senki rámállni és betudom tenni a hordozót az autóba. Nem egyszer kellett a másik oldalról átrángatni az isofix talpra, volt hogy még be is szólt a parasztja, aki úgy rám állt, hogy szinte súrolta a tükröm... Olyan helyre be sem állok már, ha lehet, ahol mindkét oldalra tudnak mellém parkolni. Ha a férjemmel vagyok, megoldjuk, de ha egyedül, akkor mi a bánatot lehet csinálni? Hagyjam az úton a gyerekem, amíg félig kitolatok, hogy be tudjam tenni?

Persze arra is figyelni kell, hogy ne tolatva parkoljak be mert akkor a babakocsit nem tudom kivenni. :D

Na és akkor már ha ezen a küzdelmen túl vagyunk, akkor bemegyünk egy boltba és konkrétan leizzadok mire kicentizem mindenhol, hogy elférjünk anélkül, hogy levernénk valamit, ha nem férünk, akkor vissza, kerülünk, a sor végén hagyom a gyereket 1,5 percre, stb. Volt ahol már az ajtóban úgy döntöttem, hogy na ide nem... Pl. itt a legközelebbi kis élelmiszerboltba sem tudunk bemenni sem babakocsival, sem úgy, hogy a hordozó a karomon van.

Komolyan őszintén sajnálom a kerekes székeseket.

Ti hogy vagytok ezzel?


2022. dec. 8. 09:24
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Az Aldi, Auchan, Tesco, ilyesmik nem problémásak. Max távolabb állok meg, ahol már a kutya sem akar, nekem meg nem fáj 50 méterrel többet sétálni.

Sok háztartási cuccot kéne vennünk pl., de mondjuk egy Kik-be meg se próbálok bemenni. Legutóbb a Pepcoban sem fértünk a legtöbb soron és a Jyskben, H&M gyerek cuccoknál sem. Pedig az utóbbiakkal eddig nem volt gond. Olyan mintha most sokkal több termék lenne felhalmozva.

Illetve a Lidl termékeit nagyon szeretem, de itt nálunk olyan szintű tömegnyomor van és állandóan a kipakolandó árukat kell kerülgetni, hogy én oda sem megyek már gyerekkel. Van egy kis kínai bolt is a közelben, ahol higiéniai termékeket, kávét, ilyesmit vettünk sokáig, dehát az meg végképp az alacsony költségvetésű kategória (rengeteg cucc, kis helyen). Oda sem járunk már.

Nálunk a Spar rendben, Pennybe csak úgy tudok bemenni, ha lekapom a hordozót a vázról, átemelem a forgó vackon, a vázat meg betolom a kocsi helyen.

Belegondolva tegnap alapból felpaprikázott hangulatban mentem a postára, mert nem volt képes a postás ismét egy ajánlott levéllel becsengetni, így nekem kellett elmennem érte, holott otthon voltunk egésznap. És még erre tett rá a posta vendégszeretete a fél órás várakozással, majd még ez a jóforma is beszólt, aki miatt szó szerint bebalf*szkodtam a gyereket az autóba, szóval ma már nem látom olyan sötéten a helyzetet, de azért örülök, hogy feltettem a kérdést, mert látom, hogy nem csak nekem okoz ez nehézséget.

2022. dec. 8. 15:46
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom ha rámállnak, de igyekszem úgy megoldani hogy kiférjünk, mindig sikerült. Egyszer volt hogy a mellettem amúgy tilosban parkoló kocsitól az ajtót alig tustam kinyitni. A sofőr bent ült, szóltam hogy ugyan legyen kedves egy métert kitolatni, hogy be tudjam tenni a gyereket. Hát még neki állt feljebb, de nyilván tájékoztattam hogy én ráérek, hívhatok rendőrt is, neki is magyarázhat.

Amúgy én szerettem babakocsizni, kényelmesen be tudtam mindent pakolni az aljába, mivel az én dolgom volt a vásárlás is, baba nélkül megoldhatatlan lett volna.

Oda meg nem mentem be, ahol nem fértünk el, ez a penny és a Lidl, meg pár kínai bolt. A sparban, piacon, aldiban, rossmannan, nagyobb kínaiban, kajaldakban, cukraszdaban simán lehetett menni kocsival.

Direkt könnyű és laposra összecsukható kocsit választottam (8kg +gyerek), mert a negyedikre kellett felcipelnem lift nélkül, vagy lenthagyni az autóba zárva. Eléggé megerősödtem menet közben, egyáltalán nem volt gond egy sima lépcsőn, aluljarón felvinni vagy a buszra felrakni.

Hordozókendőztem is, de csak jó időben, annyira féltem hogy elcsúszom, elesek ha síkos az út.

Bonyolultabb most közlekedni babakocsi nélkül biciklivel/kismotorral, meg hátizsákkal és szatyrokkal a kezemben, jó volt nagyon babakocsizni.

2022. dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
72%

Annyira nem szeretem. Sétánál nincs bajom a babakocsival, a miénk elmegy bármilyen szar terepen is. Direkt ilyet vettünk, mert a város szélén lakunk, járda nem sok van, az utak is rosszak.

Ha vásárolni megyünk, oda mindig autóval megyünk, gyalogosan nincs megközelíthető bolt. Így én a hordozóval együtt szoktam feltenni a vázra. Azért nem szeretem, mert az alsó kosárba nem szeretek pakolni. Macerás. De valahogy sikerült olyan kocsit választani, hogy 1 kézzel nem lehet tolni. Így húzós kosarat se tudok vinni.

Nyilván túlélem ezt az időszakot, de azért kicsit várom már, hogy üljön, és bele lehessen tenni a bevásárló kocsiba.

A parkolás az katasztrófa sokszor. Nekem is volt már, hogy a másik oldalról kellett bekötni a gyereket, mert az ő oldalán ki se tudtam nyitni rendesen az ajtót.

2022. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 flora08 ***** válasza:
100%
A babakocsink viszonylag keskeny, és elég jól irányítható, úgyhogy nem sok rossz tapasztalatom van. Egyszer egy üzletben ért nagy meglepetés: eleve szűk volt a hely a polcok között, de valamiért az út közepén tornyosultak a raklapok, megpakolva mindenféle termékkel. Gondoltam feltöltik a polcokat, körbe megyek, mert nem férek el mellette. Megyek a következő sorra, ugyanez. Tovább sétálok, szintén... egyetlen soron sem tudtam végigmenni. Úgyhogy fogtam magam és kijöttem, gondoltam, veszek máshol tisztítószert. Aztán az jutott eszembe, hogy ez nem olyan kicsi probléma...az egy dolog hogy babakocsival nem fértünk el, de egy kerekesszékkel sem tudott volna vásárolni egy mozgássérült személy 😞 Az akadálymentesítésre azért jobban figyelhetnének.
2022. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez jut eszembe mindig. Az egy dolog, hogy én gyerekkel nem tudok bemenni bizonyos helyekre, de azt nagyok sajnálom, aki a kerekesszéke miatt egyedül sem.
2022. dec. 9. 23:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!