Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem zavar ez a babakoc...

Titeket nem zavar ez a babakocsis közlekedésben?

Figyelt kérdés

Fél éves a kislányom és csak mostanában kezdett feltűnni, hogy ez a világ nem túl gyerek/babakocsi barát.

A parkolók szűkek, vadászni kell az olyan helyeket, ahol tuti nem tud senki rámállni és betudom tenni a hordozót az autóba. Nem egyszer kellett a másik oldalról átrángatni az isofix talpra, volt hogy még be is szólt a parasztja, aki úgy rám állt, hogy szinte súrolta a tükröm... Olyan helyre be sem állok már, ha lehet, ahol mindkét oldalra tudnak mellém parkolni. Ha a férjemmel vagyok, megoldjuk, de ha egyedül, akkor mi a bánatot lehet csinálni? Hagyjam az úton a gyerekem, amíg félig kitolatok, hogy be tudjam tenni?

Persze arra is figyelni kell, hogy ne tolatva parkoljak be mert akkor a babakocsit nem tudom kivenni. :D

Na és akkor már ha ezen a küzdelmen túl vagyunk, akkor bemegyünk egy boltba és konkrétan leizzadok mire kicentizem mindenhol, hogy elférjünk anélkül, hogy levernénk valamit, ha nem férünk, akkor vissza, kerülünk, a sor végén hagyom a gyereket 1,5 percre, stb. Volt ahol már az ajtóban úgy döntöttem, hogy na ide nem... Pl. itt a legközelebbi kis élelmiszerboltba sem tudunk bemenni sem babakocsival, sem úgy, hogy a hordozó a karomon van.

Komolyan őszintén sajnálom a kerekes székeseket.

Ti hogy vagytok ezzel?


2022. dec. 8. 09:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Én az autós részt úgy csináltam, hogy a csomagtartóban volt a váz, meg a mózes. Így a hordozót ki se vettem. Később meg kisebb sport babakocsi volt.
2022. dec. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
53%

Három éves a lányom, de soha sehova nem kellett autóval vinni vásárolni (autóval legfeljebb rokont látogattunk vagy vidékre mentünk). Talán ez az előnye, ha nagyvárosban él az ember.


Egyébként tömegközlekedést használtunk, vagy sétáltunk, de persze így is meggondoltuk, hová tudunk bemenni, és persze jó idre bizonyos üzletek kiestek.

2022. dec. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%

Engem konkrétan minden idegesít a babakocsis közlekedésben.

Kezdve azzal hogy a gyerek ha felébred ordít benne és nem tudom megnyugtatni se, télen 20 kg ruhába/bundazsákba kell csomagolni amit pláne utál.

A babakocsit emeletes házban a lenti tárolóban tartjuk de kivenni egyedül 2 kulcsos ajtó mógül aztán kirángatni a 2 lépcsöház ajtón keresztül rémálom.

A járdák mindenhol rosszak, hiányosak, töredezettek, mindenhol magas padkák vannak, (sőt nálunk van olyan zebra is ahol padka van mindkét végén...)

Ahol van csinálva babakocsi feljáró a lépcső mellé, ott majdnem 90 fokosra sikeredett, mintha a falon másznék, majdnem röhögőgörcsöt kaptam.

De volt olyan is hogy séta végén órákat bolyongtunk a férjemmel mert nem találtunk sehol feljárót csak lépcsőt (odafelé az autóúton toltam mert siettünk).

Sparba vagy hasonló forgókapus boltba nem lehet vele bejutni.

Ha a zebrán lelép az ember akkor veszélyeyebbnek is érzem hogy a gyerek előttem van, amilyen sok baleset van mostanában itt felénk.

Amúgy szeretem a babakocsinkat, mert könnyű, könnyen irányítható, de be kellett látnom, hogy nem alkalmas a környezet erre. :(

Ezek miatt én már kendőzök amikor csak tudok. Egyedül nem is merek babakocsival elindulni.

2022. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Ó igen. A járdák ki is maradtak.

És tényleg! A múltkor a Pennyből is visszafordultunk, mert nem volt kedvem szétszedni a babakocsit, hogy betudjunk menni a forgó vackon, meg a kocsi helyen...

Szerencsére nálunk a rámpák tűrhetőek, de a múltkor én is röhögőgötcsöt kaptam kínomban, amikor az eü központban nem működött a lift. Persze a védőnő a másodikon van, logikus.

2022. dec. 8. 09:44
 5/35 anonim ***** válasza:
72%

Ilyennel sosem volt problémánk, pedig a családi parkolókat sem használtuk soha.

Nekem azzal volt bajom, hogy a nénikék kizárólag egymás mellett hajlandóak totyogni a kis ételhordóikkal plusszban, nehogy el lehessen mellettük menni

2022. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
41%

A lányom egy éves koráig volt hajlandó megmaradni a babakocsiban, amikor megtanult járni, onnantól kezdve soha nem tudtuk beleultetni.


Ezért csak egy évet kellett használnunk. De ezek miatt, amiket írtál, mi sehova nem vittünk babakocsit a városban, csak ha mondjuk elmentunk kirándulni ahol lehetett tolni.


De bevásárlás, orvos, stb,nem vittük. Ölben vittük vagy kisebb korában háti hordozoban.


Villamosra buszra soha egyetlen egyszer sem szálltam fel babakocsival.


A vásárlást és egyebeket igyekeztem a férjem és anyukám segítségével megoldani, hogy a gyereket ne kelljen vinni.

2022. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
44%
Valóban nem praktikus mindenhol. De pl. a bolt nem is azért van kitalálva, hogy babakocsival bemenjenek. Nem kell mindenhová vinni a gyereket. Persze, tudom, hogy van, amikor muszáj. De az esetek 80%-ában meg lehet oldani másképp.
2022. dec. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
29%
Mindenhogy veszélyes és nehézkes a közlekedés :( gyalogosan is el lehet tűnni egy gödörben és pápá boka, vagy egy autós a zebrán próbál épp kinyerni, biciklivel a nagy kátyúk és a magas padkák sem épp emberbarátok, és még sorolhatnám. Az egész úgy ahogy van borzalmas :(
2022. dec. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk már másfél éves a kisebb, de babakocsit meg autót nem is használtunk soha együtt, nem volt rá szükség. Védőnőhöz babakocsival viszem, az kint marad (itt mindenkié kint marad), baba jön be velem.

Boltba vagy gyalog-babakocsival, vagy ha nagybevásárlás, autóval, és a gyerek a bevásárlókocsiban ül. Úgysem tudnám egyszerre tolni a kocsit meg a babakocsit is.

2022. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
10%

nekünk nagy batár bebetto babakocsink van, sehol nem tapasztaltam hogy ne férne el vagy be. még a sparba is simán bemegyek vele a bevásárló kocsis részen, picit lehajtom a kupolát és simán átfér alatta, ha nem akkor bemegyek az önkiszolgáló kasszáknál, soha senki egy szót sem szólt. sorok között is elfér pedig nem egy könnyen irányítható kocsi.

parkolásnál mindig úgy állok, hogy a szélén ahol nincs mellettünk más, hordozót nem szedem ki, hanem csomagtartóban van a mózes + váz.

ha nincs rámpa én felviszem kézben az egészet, szerencsére edzésben vagyok és elbírom 😅 de aki vasággyal 35 kiló vagy sosem edzett annál megértem, hogy probléma.

járdán engem egyedül a macskakő és a térkő zavar, de az nagyon. kirázza a lelket is a piciből.

2022. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!