Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem zavar ez a babakoc...

Titeket nem zavar ez a babakocsis közlekedésben?

Figyelt kérdés

Fél éves a kislányom és csak mostanában kezdett feltűnni, hogy ez a világ nem túl gyerek/babakocsi barát.

A parkolók szűkek, vadászni kell az olyan helyeket, ahol tuti nem tud senki rámállni és betudom tenni a hordozót az autóba. Nem egyszer kellett a másik oldalról átrángatni az isofix talpra, volt hogy még be is szólt a parasztja, aki úgy rám állt, hogy szinte súrolta a tükröm... Olyan helyre be sem állok már, ha lehet, ahol mindkét oldalra tudnak mellém parkolni. Ha a férjemmel vagyok, megoldjuk, de ha egyedül, akkor mi a bánatot lehet csinálni? Hagyjam az úton a gyerekem, amíg félig kitolatok, hogy be tudjam tenni?

Persze arra is figyelni kell, hogy ne tolatva parkoljak be mert akkor a babakocsit nem tudom kivenni. :D

Na és akkor már ha ezen a küzdelmen túl vagyunk, akkor bemegyünk egy boltba és konkrétan leizzadok mire kicentizem mindenhol, hogy elférjünk anélkül, hogy levernénk valamit, ha nem férünk, akkor vissza, kerülünk, a sor végén hagyom a gyereket 1,5 percre, stb. Volt ahol már az ajtóban úgy döntöttem, hogy na ide nem... Pl. itt a legközelebbi kis élelmiszerboltba sem tudunk bemenni sem babakocsival, sem úgy, hogy a hordozó a karomon van.

Komolyan őszintén sajnálom a kerekes székeseket.

Ti hogy vagytok ezzel?


2022. dec. 8. 09:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
71%

Érdemes átgondolni a hordozás lehetőségét. Fél éves babát már tehetsz csatos hordozóba, nem kell a rugalmas kendővel bíbelődni. Magadra teszed a babát, nem kell a babakocsival zsonglőrködni és marad 2 szabad kezed.

A parkolás tényleg nem egyszerű dolog, ha nem figyelnek egymásra az emberek. Azzal sajna nem tudsz mit csinálni, tornázni kell vele.

2022. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
58%

Nagybevásárlásnál sosem vittük a gyereket, magyarul amíg egyikünk bevásárolt, a másik otthon (vagy játszótéren, egyéb helyen) volt a gyerekkel).

A sarki boltig meg nem autóval mentünk.

2022. dec. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
A Tesconál is megszüntették a családos parkolót...Pedig milyen jó volt,picit szélesebb,mint a többi (Nyíregyháza). :(
2022. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
88%
Egyik gyermekünk sérült. 5 éves,babakocsiban ül a mai napig. Engem az készít ki, amikor mozgássérülteknek fenntartott parkolóban jogtalanul állnak. Boltokban mindig elférek. Illetve ami bosszant, hogy sok hely csak papíron akadálymentesített, vagy elromlik a lift stb és hónapokig nem csinálják meg, mert nincs pénz.
2022. dec. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
83%

Én nem használtam nagyon babakocsit, hanem csatos hordozót (kendővel nem akartam). Vettem hozzá való kabátot télre. Aztán mikor két gyerekem lett, vettem egy kicsire összecsukható sportbabakocsit, és abban ült az egyik.

Vidéki faluban lakom, kb mindenhová kocsival mentünk. Nem volt kényelmes, de meg kellett oldanom.

Igen, a világ nem babakocsis közlekedésre van szabva, nekünk kell kreatívnak lenni és alkalmazkodni :)

2022. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Mi agglomerációban lakunk, de szintén szinte mindenhova autóval kell járnunk. Az a mi hülyeségünk nyilván, hogy ilyen helyre költöztünk, de szeretjük és nem is lenne zavaró, ha egy kicsit jobban odafigyelnének erre. Pl. igen, szélesebbek lennének a parkolóhelyek, több helyen lenne családi parkoló, járda, stb.

Alapvetően nem idegesítem magam ezen, csak pont tegnap szóltak is be a posta előtt még amellé, hogy a másik oldalról próbáltam beemelni a talpba a hordozót és igen, nálam ez kiverte a biztosítékot, pedig alapból türelmes ember vagyok. Nehezített pályán mozgunk a gyerekkel és még be is ugatnak úgy, hogy ő állt be f*szul (2 autó közé bőven vonalon túl). Lehet keresek én is ajtó leb*szós matricát! :D

Hordozni nem tudok, a kislányom ordít a kendőben és a csatosban is. Kézben imád lenni, de úgy meg mindkét kezem off. (Nem tartja még a törzsét annyira biztosan, hogy merjem félkézzel cipelni úgy, hogy a másik tele van.

A babakocsinkat nem nevezném batár nagynak, úgy választottam, hogy gyerekestől feltudjam cipelni az emeletre, ha kell, és férjen alulra a pakolósba sok cucc. De ha már egy épület akadálymentes elvileg, akkor nem szívesen cipelem két emeletet na. (Persze megteszem, mert muszáj, de kényelmes vagyok, igen.)

És azért is bosszant, mert belefér a napunkba, hogy elmenjek a kislányommal bevásárolni, akár nézelődni, karácsonyi ajándékokat, babaruhát venni, stb. De mégsem tudom megtenni, mert csomó helyre nem tudunk bemenni, így a közösen, családként töltött esti hasznos időnk megy el ilyenekre... szerintem ez szomorú. Megoldjuk, de nem érzem ezt normálisnak. Node mindegy, örülök, hogy sok a jó tapasztalat is, mi meg megyünk a távolabbi, nagyobb üzletláncokhoz, vagy nem megyünk sehova! :)

2022. dec. 8. 13:15
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos babakocsi kisebb, mint egy bevásárlókocsi. Úgyhogy amelyik boltban az van, ott nem nehezebb semmivel sem babakocsival közlekedni. Sarki kisboltban nehezebb lehet egy nagy kocsival, mi direkt úgy választottunk, hogy full funkciós de keskeny legyen. Eleve a liftünk is keskenyebb.

Szerettem babakocsival közlekedni, nem éreztem kínlódásnak. Volt hordozónk is, hordozós kabáttal együtt, de inkább csak otthon hordoztam végül, nekem az volt nagyobb macera. Egy kisebb bevásárlás is gond volt vele, hatszor leizzadtam.

2022. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
72%
Én is tapasztaltam 2 gyerekkel is a negatív dolgokat, főleg a járdák rossz minősége miatt, meg hogy nem akadálymentesítettek. Autóval sokat nem jártunk babakocsival szerencsére. A fiam 2 éves lesz és most kezdte a bölcsit, busszal járunk. De inkább hordozóban viszem, mert babakocsival macerás buszozni, főleg ha sokan vannak, fel sem férünk. Vásárlásnál is marad a hordozó vagy beül a bevásárló kocsiba. Viszont hogy már nem használjuk a babakocsit, és ha autóval megyünk vhova, akkor sem könnyű a parkolóban kivenni, berakni a gyerekeket az autóból, mert annyira szűk a hely. A nagyobb üzletekbe amúgy simán be tudtam menni babakocsival, inkább a kis boltok voltak problémásak.
2022. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
79%

25 vagyok: nekem is az elején utálta a csatos hordozót, én direkt mentem vele csak úgy sétálni, hogy szokja, mert anélkül meg lettem volna lőve. Itt a járda az olyan repedezett, hogy gyalog is kihívás... Nekem megérte szenvedni érte kicsit mert aztán tudtunk így menni karácsonyi vásárba (még covid előtt volt haha) később kirándulni is.

De megértem ha valakinek ellenérzése van a hordozással, mert kicsit tényleg ősanyás hangulata van, nem olyan menő mint egy szép babakocsit tolni, az tuti. (Legalábbis nekem tényleg sértette a hiúságomat egy kicsit)

2022. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy viszonylag kicsi babakocsink van, a nagy Tescoban bőven elférek vele bárhol, de amúgy még a kicsi Aldiban is simán elmanőverezek vele. Direkt választottunk ilyet. Egy kézzel is tudom tolni, jó alul a kosara, piacra is ezzel járunk, pedig ott aztán tömeg is van, meg szűk sor a standok között. A kereke nem túl nagy, az idegesítő, hogy a villamossíneken, meg nagyon nagy kátyúknál lendülettel kell tolni, és volt, hogy elakadt az első kereke, felénk katasztrofálisak a járdák, 15-20 cm széles rések végig. Amúgy én mindenhová alacsonypadlós villamossal járok, nem vezetek (nem is érzem jól magam vezetés közben, inkább nem erőltetem). Volt, hogy olyan ügyet intézünk, ahol nem tudtam bevinni a kocsit, akkor kint hagytam az üzlet előtt, szerencsére nem vitték el. A lányom sose szerette a hordozót/kendőt, de a babakocsit napi szinten használjuk. Szerintem hely- és babafüggő minden, meg sok múlik a babakocsin.
2022. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!