Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én párom nem érti,...

Csak az én párom nem érti, hogy mennyi meló van egy pici babával? Igazából nem érti, mitől vagyok kimerült, mire ő hazaér a munkából.

Figyelt kérdés
...holott már reggel is az vagyok mert még mindig kétszer eszik éjszaka (3 hónapos). Napközben alig alszik max félórát etetések között, mintha csak mellfejésből, szoptatásból, pelenkázásból, sétából állna a napom, az alap házimunkára is kevés marad. Hullafáradt vagyok, magamra semmi se jut, és közben még azt is megkapom, hogy rosszul osztom be az időmet.
2010. szept. 23. 14:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
34%

Jobban nő azalatt a másfél óra alatt ha vele vagy, mintha kikapcsolódnál egy kicsit? :)

Hagyd a férjedet apává válni! Teremts számára alkalmat!

Te se voltál első nap kész anya!

Hagyd őket néha kettesben pár órára! Ez nagyon fontos! Hogy érezze meg, hoyg mennyire őrá van utalva a kisgyereke! Hogy érezze meg, mit tezs szülőnek lenni. Egyelőre neki olyan kevés a tapaszalata erről.

A lányod strammm gyerek, semmi baja nem lesz, ha a saját nemző apjával tölt pár órát.

2010. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
70%

az én párom már félóra után rá un a babánkra mert ritka rosz természete van de igy sem ért meg engem

5 hónapos egész nap nem alszik,korán kell, későn tudom elaltatni

például az este is fél 1-kor aludt el és fél 6-kor már felkelt azota aludt 1 órat aszt is 3-szor

a párom mégis azt mondja h nem bírnék én anyit dolgozni mint ő pedig tavaly én is húztam keményen az igát

mindjárt vinem kell sétálni és nem ül a babakocsiban szóval cipelhetem 2-3 órat a 7 kg-os segét

2010. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
78%

Az apukákat is meg kell dícsérgetni, hogy elartják a családot, minden gond aválukon, pedig éjjel nem pihennek rendesen, és örök rumli van otthon. Nme kell versengeni, kinek rosszab, meg kell a kispapákat dícsérni, meg kell hallani, őket mi zavarja, és bizatni, hoyg a káosz csak átmeneti. Érdemes megértőnek lenni, így ők is azok lezsnek.. És úgy tudnak segíteni, ha már megkapták a méltó elismerést :)

MI vagyunk a nők, nekünk kell okosabbnak lenni :)

A családi jó hangulatért mi felelünk :)

Az újdonsült apuka eddig álmodozott: milyen jó lezs, kis feleség, jószagú gyerek, meleg étel lesz otthon - gondolta, ő inkább vállal több munkát, és milyen szép lesz, az ő kis családja. Ehhez képes mi fogadja: túlélt 9 hónapot, mikor ő csak sofőr volt meg mellékszereplő: erre az elképzelt idill helyett mi várja otthon: őgő gyerek, nyúzott asszony, hideg lakás, tele mosogató..messze van az elképzelt családi idlltől!

Biztatásra van szükségük, és a pozitívumokra fel kell hívni a figyelmüket! És együtt abrándozni, hogy milyen jó lesz ,amikor (nem soká) ltrejön ez a vágyott idill. És addig meg dícsérni mindenért. Próbálátok ki! Apának lenni sem könnyű.

2010. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekes anyuka vagyok.Az en ferjem mar tudja milyen faraszto dolog babaval illetve gyerekekkel foglalkozni.
2010. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
80%

előző vagyok.

teljesenjogos az anyukák igéye a megértésre - viszont ezt a megértést csak másik nőtől (mamától, barátnőtől, sógornőtől) kaphatják meg. Az apától nem lehet, és nem is érdemes ezt kikövetelni.

Az élet nem habostorta, és nincs igazság..jobb, elfogadni, hogy ez egy férfi számára felfoghattalan, és inkább kedességgel, vagy humorral ásegíteni őt ezen az időszakon - mindenki jobban jár, mint ha a z igazságot kergetnénk, mert elérhetetlen.

2010. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem igazán értem a kérdezőt mit is vár???3 hónap után kiborul???Az nagy baj....Már most elege van mindenből???Az én lányom sem alszik max 20 percet de mégis elvégzem a házimelót.Lehet igaza abban hogy rosszul osztod be az idődet.Kell egy napired az életetekbe amitől nektek könnyebb lesz.Ne őt okold a gyereknek most leginkább rád van szüksége.Ha nagyobb lesz biztos fog rá vigyázni.Ne hanyagold el magad mert az nem vezet jóra a kapcsolatotokban.Én is csak a férjemet látom és nagyon várom amikor hazajön.Reggeltől estig dolgozik így nem várom el hogy még a gyereket is etesse.Nem szólunk bele egymás dolgaiba.Én is fáradt vagyok de örömmel teszek mindent és nem látom ilyen negatívan az életünket.Szóval változtass magadon és könnyeb lesz.
2010. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
"naponta kb. 850 ml anyatej termelődéséhez ..... az anyukáknak a 4. hónap betöltéséig kb. napi 630, utána 520 kcal-val több energiára van szüksége" Vagyis pontosan ennyivel végez több munkát. Vagyis nem könnyű fizikai munkát, hanme nehéz fizikai munkát. Mint a kubikos, a bányász, a vájár..E fölött van a 24 órás készenléti ügyelet. 7 napból 7 nap, szabadnap nélkül. Az éjszakás nővér másnap már szabadnapos. Ezt mond neki.
2010. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Az eleje durva egy kicsit. Ahogy nagyobb lesz, kicsivel könnyebb, higyjétek el. Fog ő még estétől reggelig aludni, kicsit eljátszani egyedül. Ez a 3-7 hós kor nem könnyű. Ahogy elkezd helyet változtatni, jobb lesz, kitágul a kis világa és rohamos önállósodásnak lesztek tanui. A párotok is egyre több játékot fog tudni vele játszani és az is a ti nyert időtök lesz! Türelem és nyugalom! 2 éves fiúcska anyukàja
2010. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Kérd meg a párod, vegyen ki egy napot, és maradjon otthon a picivel. Előtte pár napig fejj annyit, hogye elég legyen regeltől kora estig. Reggel tűnj el otthonról, de úgy, hogy előtte indítsd be a mosógépet, hogy legyen teregetnivaló, hagyj mosogatnivalót is, plusz egy cetlire írd fel neki az aznapra magadnak szánt otthoni teendőket (pl. porszívózás, vagy portörölgetés, esetleg felmosás stb.), vagy nem otthoni teendőket is (bolt, esetleg posta séta közben stb.). Tehát, nézzen ki úgy a nap, ahogy neked kinézne, szóval, ne csak a babát kelljen ellátnia, hanem minden mást is, ami a Te nyakadban van. Meglátjuk, mit szól a nap végén....
2010. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Amit pl az utolsó válaszoló is leírt, szépen hangzik, de sokan ilyet nem csinálunk, csak fantáziálunk róla, nem igaz? Ha ezt mondaná a párjának a kérdező, hogy holnap itthon maradsz, én meg megyek plázázni, szép kis veszekedés kerekedne a mókából...és nem hiszem, hogy ez a cél. Igen, a férfiak baromira tudják, hogy mi hogy tudjuk elrontani az időtervünket...ne ez legyen a vita tárgya, mond el neki, hogy elfáradtál és várod a konkrét tanácsait, építő gondolatait, hogyan kellene szerinte másképp, és várod a segitségét főleg este, mert addigra száll el az erőd.
2010. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!