Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én párom nem érti,...

Csak az én párom nem érti, hogy mennyi meló van egy pici babával? Igazából nem érti, mitől vagyok kimerült, mire ő hazaér a munkából.

Figyelt kérdés
...holott már reggel is az vagyok mert még mindig kétszer eszik éjszaka (3 hónapos). Napközben alig alszik max félórát etetések között, mintha csak mellfejésből, szoptatásból, pelenkázásból, sétából állna a napom, az alap házimunkára is kevés marad. Hullafáradt vagyok, magamra semmi se jut, és közben még azt is megkapom, hogy rosszul osztom be az időmet.
2010. szept. 23. 14:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg az a megoldás működhet, hogy lefejsz egy napi adagot a lurkónak és ott hagyod a párodra mondjuk egy napra, vagy akár csak egy félre? Szerintem egyből meggondolná magát a párod...
2010. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
69%

Hiába magyarázod neki, a saját bőrén kell megtapasztalnia.

Szerintem is hagyd a párodra a babát egy napra (de legalábbis jópár órára, hogy mindent kelljen csinálnia, többször etetni, pelust cserélni, altatni, sétálni stb)

Hidd el,ettől nem leszel rossz anya, ennyi kikapcsolódás jár neked is!

Te pedig elmész mondjuk barátnődhöz, vagy szüleidhez, ott napközben tudsz fejni is amikor szükséges, és kipihenheted magad!

2010. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
92%
Ne is mondd.... Én is ezzel küzdök, mióta megszületett a kislányom... Tegnap például azt kaptam, mikor szóvá mertem tenni, hogy nem vitte ki a kajás tányérját, hogy ne piszkáljam már, ha ennyire felkapom a vizet, akkor menjek el dolgozni, Ő meg itthon marad pakolgatni. Hát persze, mert én csak pakolgatok itthon. A főzés, mosás, takarítás, mosogatás, teregetés, gyerekkel játszás, etetés, gyereknek külön főzés, pelenkázás és még sorolhatnám... de szerinte én csak PAKOLGATOK.... Hát azt hittem hülyét kapok, mikor ezt kimondta.... mert szegénynek dolgozni kell.... Hát nekünk, anyáknak nem egy hülye főnöknek kell megfelelnünk, hanem a saját gyerekünknek kell megteremteni azt a légkört, hogy Neki a lehető legjobb legyen. És ez sokkal nehezebb. Nincs az, hogy jaaaaaj most nem etetem meg, mert épp nincs kedvem, hosszabb szünetet tartok, mert miért ne... Sokkal keményebb, mint egy akármilyen munkahely. És ha a gyerek egész nap üvölt, hisztizik, nem hagyhatom ott, nem üvölthetek rá, hogy hagyja abba, nem veszekedhetek Vele, hiszen nem érti (az én kislányom 6 hónapos). Ő viszont megmondhatja a munkatársainak, hogy kussoljanak, és ne szóljanak hozzá... na de mind1... nagyon ki tudok akadni, mikor a férjek fél vállról veszik az anya/háziasszony szerepet. JA! És akkor még legyél tündi-bündi feleség, és legyél kedves, türelmes, mert az Neki is jár... hát persze... na de tényleg abbahagyom :) Fel a fejjel, ott van a csodálatos pici babád, aki gyönyörű mosollyal hálálja meg az áldozatos munkádat :)
2010. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim válasza:
11%

De a gép elé azért van időtök leülni...

Egy most is dolgozó kispapa

2010. szept. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az előttem szólók is írták, fejd le a tejet, és mikor otthon van a párod nem dolgozik, mondjuk szombaton reggel menj el vásárolni, és csak késő délután menj haza!

Így megtudja milyen egy napod a gyerekkel, te pedig lazítjatsz egyet!

2010. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is elegem lett ebből, és elmentem egy fél napra. Előtte éjjel felébresztettem a páromat is, amikor a gyerek kelt enni, hogy segítsen (nem is értette mit akarok, de hozattam vele inni, ő hozta oda a gyereket, és ő is vitte vissza, ő altatta vissza éjjeli etetés után). Majd reggel otthagytam őket (a fiam is 3 hónapos volt) két adag lefejt tejjel, és a reggeli szoptatás után eltűztem. Neki ebédet sem hagytam:)

Ebéd után mentem haza, addigra aludt a tévé előtt. Azóta sosem mondja, hogy nem érti:) Közölte velem, hogy ez borzasztó fárasztó, ilyet többet ne csináljak. Nem csináltam, de ő sem cseszeget azóta, sőt:)

2010. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%
kedves "épp dolgozó kispapa"!én is a gép előtt ülök most,nekem ez a kikapcsolódás egy 24órából 48-ra igényt tartó gyerek mellett.itt fel tudok töltődni annyira,hogy bírjam tovább húzni.mert az,hogy éjjel minimum 3x felkel a kicsi és reggel fél 6-tól talpon kell lenni.és ezt a férfiak tényleg nem fogják soha megérteni.
2010. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
83%
Azért Neked is van időd a marha kemény munkád közben itt olvasgatni és írogatni kedves "most is dolgozó" kispapa!
2010. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kispapa, neked halvány lila segédfogalmad sincs arról, hogy milyen éjjel nappal egy babával lenni. Addig, amíg legalább egy hétig nem próbálod, ne okoskodj.

Te dolgozol - ami azt jelenti, hogy változatos a napod, értelmes problémákkal foglalkozol, és értelmes beszédet hallassz. Pörög az agyad, és igazából tudod, hogy ha nem csinálsz meg valamit 13. 00-kor, csak 14 15-kor, akkor sincs semmi vész, hiszen még munkaidőn belül készen leszel. Tudod, hogy elmégy reggel 7-kor, és hazamégy 5-kor, és utána nincs igazán dolgod, max, hogy játszol a gyerekkel.

És nézzük a másik oldalt: Éjjel nappal talpon vagyok, ha a gyerek csak moccan, hiszen az apja DOLGOZIK, neki kell a pihenés (persze, nekem nincs alvásra sem szükségem, ez természetes). Egész nap hisziből, és ordító, fájdalmas sírásból próbálod leszűrni, hogy vajon mi lehet a gyerek problémája, vajon a hasa fáj, vagy éhes, vagy bújni szeretne? Vagy csak rossz szögben látja a falat, és fordítani kell rajta? Egész nap egytagú mondatokat, sőt egy-egy szót mondogatsz, mert úgysem érti, értelmesen válaszolni meg úgysem tud, hiszen még KISBABA. Ezért ha van egy fél órám, és arra vágyom, hogy kicsit felnőtt gondolatokkal foglalkozzam, mielőtt leépül az agyam, akkor nehogy már a mosogatás legyen fontosabb!

Az én munkám nem reggel 7-kor kezdődik, és 5-kor ér véget, hanem folyamatos műszak, napi 24 óra!

Nincs is ezzel semmi gond, hiszen én vállaltam, és imádok minden pillanatot, amit a gyerekkel tölthetek, de azért ne egy nulla empátiával rendelkező, abszolút nem képben lévő pasas ítélkezzen már felettem! Szégyellheted magad, hogy egyáltalán eljutottál idáig, hogy ezt leírd, de tudod mit? Menj haza a feleségedhez, és mondd meg neki, hogy egy hétre átveszed a gyereket, és a háztartást, ő meg dolgozzon egy hétig. Ha ezt megtetted, gyere vissza, és utána beszélgessünk erről.

2010. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
86%

az enyém sem érti, de vigasztal a tudat, hogy én sem tudtam mire vállalkozom, maximum sejtettem:)

de már megígértem párszor, hogy reggel beülök a kocsiba, elmegyek a dolgomra és majd este 9-kor hazaérek. aztán legyen tiszta, vasalt ruha, meleg kaja, tisztaság és mosolygó gyerek! persze még sosem volt szívem ennek kitenni... a babámat.

2010. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!