Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én párom nem érti,...

Csak az én párom nem érti, hogy mennyi meló van egy pici babával? Igazából nem érti, mitől vagyok kimerült, mire ő hazaér a munkából.

Figyelt kérdés
...holott már reggel is az vagyok mert még mindig kétszer eszik éjszaka (3 hónapos). Napközben alig alszik max félórát etetések között, mintha csak mellfejésből, szoptatásból, pelenkázásból, sétából állna a napom, az alap házimunkára is kevés marad. Hullafáradt vagyok, magamra semmi se jut, és közben még azt is megkapom, hogy rosszul osztom be az időmet.
2010. szept. 23. 14:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

15:17 nagyon jót írtál!!!


A kérdésre válaszolva pedig:

az én férjem akkor tudta meg mit jelent az egész napos babázás, amikor a másodikkal bevonultam túlhordás miatt, és neki otthon kellett maradni az akkor 21 hónapossal. 10 napot voltam a kórházban! Neki 1 is elég volt már ahhoz, hogy minden baja legyen. Pedig néha átment anyukám hozzájuk, nem kellett főznie sem! Max a mosógépet indította el, és kiteregetett. De neki az bőven elég feladat volt, hogy egész napra lekösse a gyereket, vigye levegőre, játszani, stb... Na, ezóta másként néz rám, besegít a háztartásba és beismeri, hogy igen, tényleg a 24 órás anyaság a legkeményebb meló a világon! Mert nem egész napos henyélésből, seggrázásból áll a nap!


És egy plusz igazság, amit óvónő édesanyám mondott és sok helyen olvastam is: egy gyerek a puszta jelenlétével is képes kiszívni a szülő energiáját! Hogy miért? Mert abba is bele lehet fáradni, hogy egész nap a gyerekre figyelsz, nehogy összetörje magát, nehogy kárt tegyen valamiben. És ez az egész napos figyelés, rohadt fárasztó, főleg agyilag!

2010. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval nem vagyok egyedül... A lányom 3 hónaposan annyira pici, hogy pár órára se merném egyedül hagyni sajnos. Sokszor tűnődöm azon, a munkámat is mennyire fáraszónak véltem olykor, pedig tizedennyire nem az, most az kikapcsolódás lenne, na meg emberek között lennék kicsit .Nagyon rosszul élem meg, hogy csak a férjem látom, aki viszont nem érti meg, milyen egy napom, csak elégedetlenkedik. Pl ha alváshiányra panaszkodom, azzal érvel, ő is felébred, amikor én, na ja, kinyitja a fél szemét, látja gyereket etetek, és visszalszik rögtön. Amúgy imádom a lányom, a férjem is, csak hiányzik egy kicsivel több megértés.
2010. szept. 23. 15:32
 13/43 anonim válasza:
23%

Érdekes, ez nekünk nem szokott ekkora problémát jelenteni, pedig már a harmadik gyerkőc ''okozza a problémát''.

A letámadott kispapa

2010. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
86%
Azért én erről megkérdezném a feleségedet is...
2010. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
70%

15.17!!!

OTT A PONT!!!!

2010. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
70%

Egy idevágó cikk - mutassátok meg az apuciknak :))


[link]

2010. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
91%
Már írtam talán 3.nak), most olvasgatva jutott eszembe, hogy mikor a kislányom még kelt éjjel, és reggel fáradt voltam, kettőig nem láttam, a párom volt olyan kedves, és kiszámolta, hogy összesen mennyit alszok. Szóval így is meg volt a 6 órám :D dejó :D Az, hogy közben volt egy 1,5 óra szoptatás, pelenkázás, altatás, az nem gond :D Ja, és hogy mondjuk 23:00kor feküdtem le, és hajnalban meg keltem... de a 6 óra alvás így is meg volt :D Mikor hazahoztuk a picit, még egy szobában voltunk, mert apa itthon volt 2 hétig. Azelőtt TV mellett sem tudott elaludni, 2 nap múlva arra sem ébredt, hogy sírt a gyerek, felkapcsoltam a villanyt, és ellátam a kislányt :) Érdekesen működnek a kispapák :) Meló közben ülnek a gyakorikérdések előtt, olvasgatják a gyereknevelés témakört, és bátran merik kijelenti, hogy NEKIK (!!!!) ilyen gondjaik nincsenek :D Aztán lehet, hogy a felesége is írt már ide :D Najó, nem gonszkodom :)
2010. szept. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
90%
Elolvastam a cikket... hát durva :) És erről jutott eszembe, az elmúlt pár nap... még leírnám, ha nem haragszotok :) Szóval múlt hét csütörtök tájban megfáztam. Vagyis inkább ez a vírusos nátha kapott el. Igazából mind1, ennek később lesz jelentősége. Szóval etetés közben is állandó orrfújás, szegény kislányomra vagy ezerszer hoztam a frászt, mert az ilyen beteg tüsszentést nem nagyon tudom csendben intézni. Szóval még plusz a betegség is társult a napjaimba. Elég ramatyul éreztem magam. Az a tipikus mozdulni sincs kedvem, fázom, melegem van, meg úgy egyébként is hagyjon békén mindenki. Aztán itt jön be, hogy mivel vírusos volt, szegény kislányom, és a férjem is elkapták. Esti hőemelkedés a picurkámnál, napközben nyűgösködés, evésnél hiszti, üvöltés. Aztán ma hazajön a párom jóval a munkaidejének a vége előtt, hogy Ő nagyon rosszul van (pont mint én egy pár napja). Éppen ebédeltettem, aztán játék, pelenkázás, átöltözés, mentünk boltba, meg a védőnőhöz. Csodaszép idő volt, mondtam a férjemnek, hogy jöjjön velünk, most legalább van időnk együtt sétálni egyet (amúgy tényleg sokat dolgozik szegény). De Ő inkább lefeküdne ALUDNI. Szóval mi szaladtunk a védőnőhöz, bevásároltunk, mire hazaértünk, a kislányom is elaludt. Én addig leültem szusszanni egyet. Jött az uzsonna. Elkészítettem, a zörgésre felébredt a párom. Kérdeztem, szeretne-e Ő etetni, hiszen mindig mondja, hogy olyan keveset van a lányával. Hát Ő most éhes, inkább nem (az uzsonna 16:00kor volt, és a reggelimet 10:00kor ettem meg). Hát jó. Szenvedés az evéssel, betegen nem eszik túl jól a kis tündérkém. Páromat kérdezem, hogy akkor most nem eszik? Hát Ő inkább velem akar, addig kimegy cigizni. Kaja után játék, pelenkacsere, altatás. Aztán ettünk mi is, néztük kicsit a TV-t (mosogatnom kellett volna, de párom meg volt sértődve, hogy végre itthon van, hát legyek már Vele). Aztán 18:30kor elment próbára (zenekarban szaxofonozik). Mondtam, hogy mondja le, mert beteg. Áhhh, azt nem lehet megcsinálni, hát már le van beszélve. Én most várom, hogy ébredjen a kiscsaj, jön a pancsi, vacsi (egy újabb harc). Szóval nem olyan egyszerű ám ez kedves kispapa. Mert a férjem semmiben nem akadályozott, csak.... és Ő is biztosan azt gondolta, hogy hát ez nem jelent nehézséget. Mindenki döntse el maga :)
2010. szept. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
76%

Hát azért nem olyan pici az a 3 hónapos baba. Az enyém koraszülött volt 2 kg-al hoztuk haza és 2 hét múlva lefejtem a tejet és otthagytam apával 3 órára. Nagyon jól elvoltak. Nekem pedig szükségem van a kikapcsolódásra és a gyereknek apja is van. Ettől nem érzem magam rossz anyának.

A férjem így felismerte mennyi dolog van körülöttük.

2010. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Visszaolvasva az írtakat azt hiszem én nagyon szerencsés vagyok... Munka után a párom még fürdetni altatni segít, ha látja hogy ki vagyok át veszi a babát és eljátszanak, megeteti tisztába teszi... Jó ebben közre játszott az is neki fel kellett ismerni a problémát, mert sajnos depressziós lettem nem is kicsit és szegény babám... na mindegy. Egyébként most 3 és fél hónapos a kislányom és nagyon sírós baba mégis jól kijönnek az apukájával is.
2010. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!