Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves anyatejes baba mellett...

1 éves anyatejes baba mellett bevállalnál ottalvós leánybúcsút?

Figyelt kérdés

A húgom leánybúcsúja lesz. A babám anyatejes, sokszor ébred éjjel, más nem tudja vissza altatni éjszaka, én kellek.

Úgy tervezem hogy nappal ott leszek, de este altatásra hazaérek. A húgom viszont kiakadt, mégiscsak a nővére vagyok, sokat jelentene neki ha ott lennék. A lagzi miatt is ideges, mert ott sem biztos hogy tudok maradni a baba miatt. Azt érzem ketté szakadok, de nem tehetek róla hogy rossz alvó gyerekem van. Te mit tennél?


2022. júl. 11. 21:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
19%
40-es, senki nem ezt kérte, hogy álljanak haptákban a gyerek miatt, csak hogy értsék meg, hogy vannak problémásabb gyerekek, és vannak egyszerűbbek. Igen, van, aki próbára teszi az embert, és van olyan is, aki teljesen alárendeli magát, de most itt nem erről van szó. Nekem meg az b.ssza a csőröm, hogy egyesek attól képzelik magukat jobbnak, hogy lepasszolják a gyereket x hónaposan a nagyszülőnek, mert pihenni vágynak, és lenézik, akik nem teszik ugyanezt. Miért nem lehet kicsit toleránsabbnak lenni egymással?
2022. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
8%

Nem mindegy neked? Nálunk is anyám egyfolytában mondja hogy így rontom el a gyereket meg úgy,amikor meg kérdezem miért gondolja arra az a válasz mert mindenkinél ezt látja. Mikor mondom oké akkor hogy csináljam, a válasza ő már nem tudja mert ŕég voltam baba... komolyan ez a van sapka nincs sapka esete. Ja amióta a k8csi megszületett volt márminden,hogy tartom,úristen nem lesz elég tejem,úristen túletetem,úristen miért csak pépeset eszik,miért 3 hónapos kora jön a foga biztos túlspilázom,miért nem hagyom sírni az ágyában ( persze amikor ő vigyáz rá és sír ő egyből kiveheti...),miért visít neveltem meg mert elrontom,úristen miért csak hetente kakil( anyatejes szóval ez belefér) és így tovább ja q gyerekem még csak 9 hónapos lesz,de bezzeg anyukám is ilyen hogy tűri tönkre fogok menni,tűri depis leszek,tuti a gyerek el lesz kényeztetve( még ülni sem tud a gyerek nem hogy hisztizni) és így tovább. Ha meg nem veszem fel egyből q telefont akkor miért q gyerekről szól q világ stb pont mint te. Azt hiszi ha én ilyen még olyan gyerek voltam akkor minden gyerek ugyanaz és ő a helikopter mindenki más hülye.

Szerintem a kérdező okkal nem megy este,inni nem fog tehát nem lesz részeg de mindenki más az lesz tehát nem fogja élvezni és a gyerek is szét üvölti a fejét hú de jó ez neki...

Egy ismerősöm ezt csinálta hogy szervezett egy leanybucsut ,amikor odaertem közölte vegyek meg tőle egy általa készített felsőt mert így milyen jó lesz( ez egy atléta volt a rajta lévő festék ronda volt és már akkor kezdett lekopni) persze meg volt sértődve amiért nem lelkesedtem hogy egy felsőt kell vennem több ezer ft-ért mert ő a menyasszony( tudom hogy az egész nem került neki ennyibe) ja és később értem oda mert dolgoztam,de milyen már hogy dolgozom az ő nagy napján,ki nem állhatom az ilyen menyaszörnyeket.

2022. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
92%

Én biztos, hogy elmennék és nem csinálnék belőle ekkora problémát. Mégis csak a testvéremről van szó, jó eséllyel egyszer házasodik az életében, egyszer lesz lánybúcsúja meg esküvője is. Kutya baja nem lesz annak az 1 éves gyereknek, ha a saját apjával fog eltölteni egy napot! Ennyi idősen meg aztán abszolút semmi tragikus nincs abban, ha nem lóghat éjszaka az anyja mellén, azért már messze nem nem egy csecsemőről beszélünk. Ha lenne pár hónapos azt mondom oké, na de egy éves könyörgöm, ez már nem az a kor, hogy ne lehetne az apjára bízni x órára. Ő is ugyanúgy teljes értékű szülő, olyan meg nincs, hogy ő nem tudja visszaaltatni. Elhiheted, hogy nem fog ébren maradni, ha napokig következetesen apuka altatja el. Igen, több mint valószínű, hogy nem fog menni sírás nélkül, de ez van, majd idővel szépen hozzászokik. Szerintem ez a lánybúcsútól függetlenül is hasznos és jó dolog, pont ugyanúgy az anyukáé érdeke is, hogy néha tudjon ő is aludni éjszaka, ne mindig neki kelljen kelnie.

Mi pl pont emiatt első perctől tudatosan arra álltunk rá, hogy mind a kettőnk altat felváltva (persze én többször keltem, de a férjem is bőven), nem fogunk abba a "hibába" esni, hogy csak anya, anya, anya. Ne adj’ isten bármi történhet vele, érheti baleset, kerülhet kórházba, el kell utazni SOS, akkor mi lenne? Nyilván akkor is az apja altatná el, ha 3 órába telik, akkor 3 órába, de olyan nem lesz, hogy nem fog aludni, fennmarad napokig, míg az anyja haza nem jön. Ugyan. Szoktatás kérdése, persze érthető, ha valaki inkább ráfogja, hogy "áhh nem megy", de akkor szerintem legalább ne az egy éves gyerekkel takarózzon, hogy jaj nem tud nélkülem aludni, hanem nyugodtan mondja meg, hogy nem is akar menni. Láthatóan fontos a kérdező a testvérének, szereti őt és sokat jelentene neki, ha ezen az egy napon (meg az esküvőn, akkor 2) ott lenne vele ő is, nem hinném, hogy ettől lesz hisztis liba. Anyukának is jár néha egy kis kikapcsolódás, nem kell 0-24 a gyerek fenekében lennie.

2022. júl. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
6%
És anyuka igénye smafu? Nekem is volt lanybúcsúm volt aki nem tudott eljonni család miatt és engem ez nem zavart. Az esküvő a fontos nem a party. Anyuka nappal úgyis ott lesz,lerészegedni meg nem akar. Én sem erőltettem a testvérem annak idején mert tudtam hogy nem iszik alkoholt,arra ott volt a többi barátnőm és én nem sértődtem meg,elfogadtam hogy más az igénye.
2022. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka igénye?? Anyuka írta ki a kérdést, feltételeztem azért, mert szeretne a saját testvére egyetlen lánybúcsúján részt venni, máskülönben miért merülne fel a kérdést? Az engem sem hatna meg annyira, ha egy barátnő nem tud eljönni, de itt a testvéréről van szó, nyilván ő fontosabb, mint egy barátnő.

Láthatóan a tesónak nem csak az esküvőn fontos a testvére jelenléte amúgy, de a kérdező már azt is belengette neki, hogy ott sem biztos, hogy tudna maradni: "A lagzi miatt is ideges, mert ott sem biztos hogy tudok maradni a baba miatt." Azért szerintem ultra gáz, hogy azzal az indokkal hagynád ki akár még az esküvőjét is a saját testvérednek, hogy hát az egy éves gyerekem nem tud nélkülem elaludni.. Ez tényleg semmi más, mint kifogás. De hát kinek mi.

2022. júl. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
24%

"Miért nem oda szervezte a húga a bulit, ahonnan a kérdező hamar hazaér a cici után üvöltő 1 éveshez? Itt nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. :)"



Én meg azon röhögök, hogy egy ilyen erőltetett gagyi baromság, mint a "leánybúcsú" micsoda státusz szimbólum lett, és akinek nincs, az már hú de gáz már. Menjünk el, még ha nem is akarunk, mint valami 15 évesek, mert a hugika megsértődik - elvileg- felnőtt nő létére. 😆

Na én meg ezen röhögök.

2022. júl. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:
Nem hagynám ki az esküvőjét. Csak nem tudnék a lagzin maradni hajnalig, max 10-11ig.
2022. júl. 12. 15:50
 48/61 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom hol és ki mondott olyat, hogy akinek nincs lánybúcsúja, az milyen gáz, de számomra az valóban nevetséges, hogy azért van fikázva ismeretlenül a kérdező húga, mert szeretné, ha egy számára fontos eseményen részt venne a testvére, aki meg ahelyett, hogy megmondaná, hogy nem is akar egyáltalán menni, inkább az altatás mögé bújik, mintha az apja nem tudná egy alkalommal elaltatni a saját gyerekét.
2022. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 flora08 ***** válasza:
17%

Huh, nem semmi, milyen komoly indulatokat váltott ki a kérdésed... Nagy levegő mindenkinek, ez csak egy kérdés a gyakorin, szúúszááá 😉


A kérdésre válaszolva: ha úgy érzed, nem tudnád jól érezni magad, tényleg felesleges elmenni, a többi résztvevőnek sem jó, ha idegeskedsz egész este azon, hogy mi van otthon. Te most nem vagy abban az élethelyzetben, hogy felszabadultan tudj bulizni. A korábban kialakult szokásaitokat nyilván nem fogjátok tudni egyik napról a másikra megváltoztatni egy esemény miatt. Elhiszem, hogy a tesódnak rossz érzés, ha nem vagy ott, de kettészakadni sajnos nem tudsz. A nyolchónapos fiam jó alvó, nem szoptatom már, biztos ellenne az apukájával, de én sem megyek még el este/éjszaka.

2022. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyenek kórházba se mennek be egy perforált vakbéllel, mert apuka nem tud este altatni?
2022. júl. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!