Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves anyatejes baba mellett...

1 éves anyatejes baba mellett bevállalnál ottalvós leánybúcsút?

Figyelt kérdés

A húgom leánybúcsúja lesz. A babám anyatejes, sokszor ébred éjjel, más nem tudja vissza altatni éjszaka, én kellek.

Úgy tervezem hogy nappal ott leszek, de este altatásra hazaérek. A húgom viszont kiakadt, mégiscsak a nővére vagyok, sokat jelentene neki ha ott lennék. A lagzi miatt is ideges, mert ott sem biztos hogy tudok maradni a baba miatt. Azt érzem ketté szakadok, de nem tehetek róla hogy rossz alvó gyerekem van. Te mit tennél?


2022. júl. 11. 21:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
33%

Persze, elméletben milyen okos mindenki.

Mert neki így meg úgy volt.

Nekik máshogy van, ennyi.

Majd a saját ritmusukban kialakul ez, de nem egy lánybúcsú miatt fogják hirtelen elkezdeni 🤦🏻‍♀️

Mintha a pápa vagy az angol királynőről lenne szó, olyan fontos egyesek szerint egy éjszakai bohóckodás

Üdv a való életben.

2022. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
44%

Én simán szoptatom a babát és egy évesen ez még simán belefér. Plusz a kérdező ezt nem bánja,nehogy már a hugica miatt most kísérletezzen és kínlódjon napokig. A leánybúcsú amúgy nem nagy szám, olyan mint bármelyik másik parti,aki pedig olyan mint a kérdező hogy nem akar alkoholt inni annak még rossz is lenne egy csapat részeg libával, egyedüli józanként.

Ha a testvére ezen besértődik akkor még nem nőtt fel.

2022. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
42%

Nahát.. Mert mindenki és mindenki gyereke ugyanúgy reagál mindenre.

Nem tudom miért kell bántani azokat, akik nem akarnak éjszakára a gyerekük nélkül lenni, mindegy, hogy szoptatja-e vagy nem.

2,5 éves a fiam, nem akarok éjjel tavol lenni tőle. Miért akarnék..? Ettől lennék a fenekébe? Nem hiszem.

Én vagyok az anyja, en felelősségem, mivel 0-24 együtt vagyunk és csak velem nagyrészt, ezért természetes, hogy este is mellette vagyok.

Majd eljon az az idő amikor már jól ellesz mamánál pl, de ez nem feltétlenül 1 évesen van. Nekem még most se jött el az ideje, neki sem. Kicsi még.

A szórakozás egész estés az még odébb van. Gyereket vallaltam, nappalra, éjjelre is.

2022. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
58%
Nahát nahát. Én is gyereket vállaltam, de nem lettem a rabszolgája. Nem tudom Ti miért bántjátok azokat, akik szerint az az 1 este nem a világvége és miért lesz hirtelen a hugica egy buta sértődékeny liba, aki még "nem nőtt fel". És hova lesz ilyenkor a nagy megmondó gyakoris anyák férje? Ilyenkor nem közösen lett vállalva a kis cicista? Apuka totál lúzer az altatáshoz, anya az isten? Tessék csak apuka, fogd a gyereked, szoptatás helyett, fogd és ringasd álomba.
2022. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
39%

Pont, hogy azok pofája a legnagyobb, akik milyen vagányak már, hogy ők milyen ügyesek, okosak, szépek, mindenki más egy szar, mert eltérő a szokásuk vagy a kialakult rutinjuk.


Mi csak leírtuk, hogy az ég világon semmi probléma nincs azzal, ha a kérdezőék még nem tartanak ott, ahol a pár bezzegemberék, és ha nincs kedve, nem is érezné jól magát, a gyereke is megsínylené, mi a francnak maradna??

Ezek sokkal nyomósabb érvek, mint hogy a hugica hisztivel kiharcolja, hogy de márpedig ott kell lenni, mert különben megsértődünk, brühühü.

Itt ezen van a hangsúly, hogy óvodásként viselkedik, bűntudatot keltve a kérdezőben, és nem, nem kell másoknak megfelelni a gyerek kárára, ennyi.

2022. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
70%

Nem arról van szó, hogy bárki szebb, ügyesebb, jobb attól mert neki végigalussza a gyereke az éjszakát. Csupán leszögeztem, hogy szimplán nem egészséges, nem tesz jót már egy ekkora gyereknek, hogy éjszaka is a cicin lóg és az anyjának sem. Tehát ne keverjük a szezont a fazonnal, nyugodtan szoptasson mindenki addig ameddig akar, de azért a homokba ne dugjuk már a fejünket, hogy ez milyen jó dolog és rendeljünk ennek alá mindent. Mondom én azt 4 gyerekes anyaként, aki 4!-et szült, szoptatott és nevel most is.

Tehát ebben az esetben még nekem is rosszul esne hasonló szituációban, hogy nem tudja az apja az 1 éves gyereket lerendezni 1db éjszakára. Pedig én már majdnem 40 éves vagyok, képzelem mit érezhet egy fiatal, gyermektelen.

2022. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
39%
De ki szerint nem egészséges? Szerinted? Mert akkor hajadra kenheted a véleményedet. Majd ha ideteszel egy gyerekpszichológus által írt szakcikket, akkor elhiszem. Mondom ezt úgy, hogy 10 hónapos kora óta nem szopik éjjel a gyerekem, és 11 hónaposan leválasztottam. De mindenkinek máshogy jó, minden gyerek máskor érik meg erre, és minden anyuka máshogy szeretné. Azért, mert neked 4 gyereked van, még nincs nálad a szent grál, efelől nyugodt lehetsz. És nyilván a kérdező nem rendel ennek alá mindent, hiszen elmegy egész napra a húga lánybúcsújára, akkor lenne gáz, ha ki se mozdulna az 1 éves gyereke mellől, mert még csöcs lóg a szájából, de itt nem erről van szó...
2022. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
76%

Ahhoz azèrt orvosi diploma nem kell, hogy tudd az emésztőrendszernek ès az idegrendszernek is szüksége van a pihenésre. De a kérdezőnek is írtam nyugodtan konzultáljon szakemberrel, akkoriban èn is megtettem ès többen is megerősítették abban, hogy ebben a korban az èjszakai etetés egy berögzült rossz szokás.

Nem nincs a zsebemben a bölcsek köve (sajnos), de van tapasztalatom nem is kevés ebben a témában.

Nézzétek, nekem aztán mindegy, hogy a kèrdező elmegy, nem megy, felőlem 0-24ben is szoptathattok egy 1 èvest. De ne essetek bele abba a hibába, hogy a gyerek a világ közepe ès minden alá van rendelve a vélt vagy valós igényeinek. Igen, elsősorban anyák vagyunk, de mellette felesègek, testvérek, barátnők.

2022. júl. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
28%
38-as azértás egy egy évest leszoktatni és más egy másfél évest. Ekkor még ez a pár hónap is számít, plusz mindegy gyerek máskor érik meg rá, a tiéd hamarabb elengedte másé meg nem akarja és neki meg az elengedés nagyobb törés. Különben is kérdező nappal végig ott lesz azért nem lesz egész nap a gyerek seggében... értem bassza a csőröd,hogy ha bezzeg neked sikerült akkor másé is ilyen ,de van ismerősöm ahol a 2 gyereke között az igényeik ég és föld a különbség. Pedig ugyanaz a nevelés.
2022. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
81%
Nekem tudod mi a bassza a csőröm ( ha már ilyen szép a megfogalmazás)? Az, hogy túl sok családi,baráti, sőt párkapcsolatot láttam megromlani, tönkremenni, szètesi azért mert anyuka szerint mindennek körülötte és a szent porontya körül kellene forognia. Ezt alátámasztják a kérdésre adott válaszok is, olvasd vissza nyugodtan. Miért nem oda szervezte a húga a bulit, ahonnan a kérdező hamar hazaér a cici után üvöltő 1 éveshez? Itt nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. :)
2022. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!