Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves anyatejes baba mellett...

1 éves anyatejes baba mellett bevállalnál ottalvós leánybúcsút?

Figyelt kérdés

A húgom leánybúcsúja lesz. A babám anyatejes, sokszor ébred éjjel, más nem tudja vissza altatni éjszaka, én kellek.

Úgy tervezem hogy nappal ott leszek, de este altatásra hazaérek. A húgom viszont kiakadt, mégiscsak a nővére vagyok, sokat jelentene neki ha ott lennék. A lagzi miatt is ideges, mert ott sem biztos hogy tudok maradni a baba miatt. Azt érzem ketté szakadok, de nem tehetek róla hogy rossz alvó gyerekem van. Te mit tennél?


2022. júl. 11. 21:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
36%

Ha annyira számítana neki is a nővére ottléte, akkor már az elején nem 2 óra útra szervezi a leánybúcsúját, hanem esetleg kikéri a véleményét, hogy szerinte hogy lenne a legjobb, ha ő mindenképp szeretné, hogy a nővére ott legyen.

Amúgysem értem minek ekkora feneket keríteni ennek a hülyeségnek. Még rendesen családi sértődés van belőle, ha valaki nem menne el jó okkal... Mint egy ovis komolyan.

2022. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
39%

Mondom én,itt senki nem számít csak az a kis liba :D

Ha a kérdező menni akar úgy is fog,ha nem akar akkor nemet kell mondani.Nem olyan nagy cucc azért más lánybúcsúja,hogy te szervezd át a napjaid miatta,vagy valami.Főleg ha menni sem akarsz mert nem éreznéd jól magad..

A húga meg simán rendezhette volna úgy is a dolgot,hogy mindenkinek jó legyen,ha annyira azt akarta,hogy a nővére is ott legyen..

2022. júl. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
66%
Nem igaz, hogy nem lehet leválni egy egy éves gyerekről egy éjszakára. Már rég nem kéne szoptatni. Sokszor az emberek saját magukkal csesznek ki, aztán meg mártírkodnak. Valld csak be a testvérednek, hogy nincs kedved ott lenni, és ennyi.
2022. júl. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom, ki pontoz le mindenkit, lehet a húgid megtalálta a kérdést :D
2022. júl. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Éjjel megint megpróbáltuk hogy a férjem kelt fel hozzá, és vizet adott neki, de katasztrófa lett a végeredmény. A leánybúcsún így biztos nem maradok éjszakára, a lagzit pedig megpróbáljuk szállással megoldani. Nagyon jó tippeket adtatok, köszi!
2022. júl. 12. 07:04
 26/61 anonim ***** válasza:
68%

Szó sincs róla, hogy nem akartam, szerettem szoptatni. De egy 1 éves gyereknek, aki már tényleg nem baba nincs szüksége éjszaka táplálékra és arra sem, hogy a cici kilogjon a szájából fèl éjszaka. Sem az emèsztèsenek, sem az idegrendszer ének nem tesz jót. Neki és az anyjának is pihenésre, egybefüggő alvásra van szüksége. De akinek, mármint inkabb az anyának arra van igénye, hogy egész éjjel a gyereke szájában legyen a mellé, az tegye nyugodtan, de ne állítsuk be ezt úgy, hogy egy jó dolog, mert nem az. A gyereknek pláne nem, hiába nem tetszik.

A másik, igenis van a gyerek kívül is élet, világ. És nem minden, minden egyes pillanatban rólunk és a gyerekünk körül forog. Pláne egy 1 éves esetében. Vannak az életben megismételhetetlen pillanatok, amik igenis fontosak az érintettnek, egy esküvő pont ez a kategória. Konkrétan 1 db éjszakáról van szó, amit ezek szerint a húga kedvéért a kérdező nem tesz meg. Sajnálom, hogy így döntöttél, remélem utólag nem fogod megbánni.

2022. júl. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:
Elhiheted hogy én is szívesen aludnék, már jó ideje próbálom leszoktatni az éjszakai evésről. De ha ennyire tudod akkor kérlek áruld már el hogy hogyan szoktassam le róla, mert eddig akárhogy próbálom mindig az a vége hogy lila fejjel üvölti végig az éjszakát. Hiába adok neki vizet, hiába kel hozzá az apja, nem vált be. Próbáltam a sírni hagyást is, az lett a vége hogy a gyerek a szobájában sírt én meg a nappaliban, de még így is bírtuk 40 percig. Ahelyett hogy abbahagyta volna és elaludt volna alig kapott levegőt a sírástól. Ezt soha többet nem csinálom meg vele. Úgyhogy várom a megoldást :)
2022. júl. 12. 08:22
 28/61 anonim ***** válasza:
33%

#27: nálunk ugyanez van, mindig kaptuk a bölcsességeket, hogy majd 6 hónapos korban minden megváltozik, majd 1 éves korban minden megváltozik. Hát nem.

Ez a baba ilyen.

De nyilván tök jó tippeket tud adni az, akinek már 3 honaposan végigaludta a gyereke az éjszakát magától.

2022. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
74%

26os vagyok.

Èrzi, hogy ott vagy a közelben és előbb utóbb cici lesz a vége. Meg ha az apja kel fel hozzá, akkor is tudja, hogy ott vagy, és ez így kb. esélytelen.

Meg azt is le merem írni, hogy lehet pont egy éjszakai kimaradás hozna meg a várt sikert.

A lényeg, hogy erre nincs tuti recept, mindenkinél más jön be, de próbálkozni kell.Konzultálj védőnővel, gyerek orvossal és meg fognak erősíteni benne, hogy az éjszakai ébredéseknek és cicizeseknek már véget kell vetni, mert rossz hatással van mindenkire.

2022. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező. Én úgy csináltam, amikor elegem lett az éjszakai etetésből, hogy mivel emiatt mellette aludtam amúgyis, egyszerűen nem adtam oda. Sírt, igen.. de ott voltam vele, nem hagytam magára, simogattam, és kb 1,5 óra üvöltés után visszaaludt mellettem. Aznap éjjel nem kelt fel reggelig. Másnap megint megpróbálta, akkor kb 15 perc után már aludt újra. Bocsi, de sírás nélkül nem fog menni. És nem kell rázárni az ajtót, vele vagy, csak simán nem adod oda.

És nehogy már azért legyen a hugi egy sértődékeny liba, mert szeretné ha egy számára fontos programon ott legyen a tesója, aki ezek szerint fontos neki.

Apuka meg szedje össze magát, ne legyen akkora szerencsétlen, hogy nem tudja elaltatni a saját gyerekét. De valószínűleg nem is akarja.

2022. júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!