Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves anyatejes baba mellett...

1 éves anyatejes baba mellett bevállalnál ottalvós leánybúcsút?

Figyelt kérdés

A húgom leánybúcsúja lesz. A babám anyatejes, sokszor ébred éjjel, más nem tudja vissza altatni éjszaka, én kellek.

Úgy tervezem hogy nappal ott leszek, de este altatásra hazaérek. A húgom viszont kiakadt, mégiscsak a nővére vagyok, sokat jelentene neki ha ott lennék. A lagzi miatt is ideges, mert ott sem biztos hogy tudok maradni a baba miatt. Azt érzem ketté szakadok, de nem tehetek róla hogy rossz alvó gyerekem van. Te mit tennél?


2022. júl. 11. 21:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
74%
Simán
2022. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
52%
A tesó felnőtt ember. Meg kéne értenie, hogy egy kisgyereknek szüksége van az anyjára. Ha már lett volna 1-2 alkalom, hogy rábízod másra az etetést és altatást akkor maradhatnál de így gondolom te sem éreznéd jól magad. Szerintem teljesen jó ahogy kigondoltad.
2022. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
81%
1 éves már nem "baba". Tudom, hogy neked az, nyugi, de szerintem nem lesz egy estétől semmi baja. Lehet, hogy ha átadod a stafétát, még jobban is fog aludni éjjel..1 éjszakáról van szó..
2022. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
85%

Hát figyelj esetleg az opció, hogy hazamész altatas aztan vissza, vagy az anyatejet megkapja cumiba az apukától, vagy nyelsz egyet es elmesz.

Én a cumis verziót, vagy a hazamegyek es vissza verziót választanám. Nem azert mert nem szeretem a gyerekem, de egy idoutan az anyak hajlamosak csak "anyak" lenni. Egy lazitos estet megérdemelsz, ettől nem leszel rossz anya, meg akkor sem ha a pici rossz alvó. Kell egy kis társasági élet is.

2022. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
40%
Sz.r, patthelyzet, a húgodra inkább nem mondok semmit. Aki nem járt ebben a cipőben amúgy, az nem tudhatja, engem gyerekes(!) ismerősök néztek hülyének, meg gondoltak körülményesnek, meg vágtak rám pofákat a gyerek altatása miatt, pedig összetettem volna a két kezem, ha csak annyi, hogy leteszem és alszik reggelig, úgyhogy gyerektelenektől nyilván nem várhatja el végképp az ember, hogy átérezze a szituációt.... Mi a lánybúcsús program este? A lagzi helyszínén nem tudtok amúgy kivenni egy szobát? Akkor a férjeddel felváltva tudjátok őrizni, mi tavaly nyáron így csináltuk, pont a húgom esküvőjén. Igaz együtt nem tudtok bulizni, de kicsit mindketten részt tudtok venni, ha pedig felveszel egy rezgős okosórát, érzed, ha hív a férjed, nem kell figyelgetned a zenebonában a telefonodat. Vagy vigyetek el valakit, akit nem hívna meg a húgod amúgy sem (anyósod, apósod, barátnőd, akárki), és szívesen vigyázna a babára éjjel, és szólna neked, ha meg kell szoptatni, vissza kell altatni. Akkor a férjeddel együtt is tudtok bulizni.
2022. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az, hogy hazamegyek és vissza, nem működne, 2 órányira lesz a buli az otthonunktól. Próbáltam az utóbbi időben szoktatni hogy az apja altassa el, de nem megy, a végén már lila fejjel üvöltött.Így nem tudnám jól érezni magam, hogy tudom hogy a gyerek otthon üvölt. De közben lelkiismeret furdalásom van a húgom miatt...
2022. júl. 11. 21:34
 7/61 A kérdező kommentje:
5ös, ez nagyon jó ötlet, köszönöm!:)
2022. júl. 11. 21:35
 8/61 A kérdező kommentje:
Az esti program a leánybúcsún már csak az ivás. A feladatok, közös kajálás napközben lesznek, este már csak ivás/buli.
2022. júl. 11. 21:37
 9/61 anonim ***** válasza:
86%

Ha az apja nem szokta visszaaltatni, akkor felejtsd el a dolgot.

Én elég sokat "gyakoroltam" a visszaaltatást, mielőtt 2 napra kórházba ment a feleségem, de így is elég horror volt.

1 évesen már a víz is elég neki éjszaka, vacsira meg kell tömni a bendőjét.


Esküvőre vittünk babakocsit, kint elaltattuk, ráadtuk a munkavédelmi fülest, és bevittük, hogy szemmel tarthassuk. Amúgy meg előttem is írták kell egy szobát bérelni a helyszínen

2022. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
38%
Hát akkor a lánybúcsú lényegi részén úgyis ott lennél, ha már csak az ivás marad...próbálj esetleg vele kompromisszumot kötni, hogy a lagzit akkor megoldjátok így, hogy szobát béreltek és vele leszel, de máshogy a lánybúcsút nem tudod megoldani, estére otthon kell lenned, szerintem ezt meg fogja érteni.
2022. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!