Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden összetörött bennem!...

Minden összetörött bennem! Teljesen padlóra kerültem! Mit csinálok? Ezek szerint rossz és felelőtlen anya vagyok?

Figyelt kérdés
Kisfiammal és férjemmel elmentünk bevásárolni,de kisfiam elkezdett nagyon sirni ugy, hogy nem is vett levegőt!(mielőtt eljöttünk akkor evett)!férjem mondja miért nem hoztam magammal kaját,biztos éhes, menjünk haza!kivettem a hordozobol ugy sem lett jó!Vettem neki egy bébi ételt természetesen nem kérte!elindultunk haza,de mind e közben kisfiam ugy sirt és ide oda kalimpált hogy mindenki minket nézett!kiindultam a kocsihoz,erre a férjem hogy milyen hülye vagyok hogy ilyen szél fújásba,nem tudtam addig várni mig ő ide jár autoval!egész uton sirt a kisfiam,apa meg csak mondogatta mekkora hülye vagyok!természetesen ahogy haza értünk kisfiamnak semmi baja nem volt,mosolygott játszott:(!:)azóta a férjemmel nem szólunk egymáshoz!apának van igaza?2 nap mulva indulunk nyaralni a balcsira,őszintén megmondom minden kedvem elszállt!
2010. júl. 26. 15:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%

Igen, hiszti volt. Apa ma nagyon hisztis volt, de te nem vetted időben észre, viszont a gyereketek már a hiszti kitörése előtt érzékelte, és sírt. Hogy jelezze.

Te nagyon jó anya vagy, és a férjed is jó apa, csak ma 0 volt a tűrőképessége. Talán beszólt a főnök!!

A gyereketeknek ehhez semmi köze, de értékeld, hogy ilyen jó antennái vannak! Apát kell megnyugtatni. Értsd meg kicsit, aztán ha jobban van, mondd el, neked mi fájt, sé puszipuszi béküljetek ki! Aztán irány a Balcsi. Ez szerelem kategóriás kérdés.A gyerek csak ott volt.

2010. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy szúnyog csípés? Vagy megrázta a bevásárló kocsi? Mi már jártunk úgy.

Párodnak meg: Akinek nincs autója, és muszáj útnak indulni, azok a gyerekek is sértetlenül nőttek ám fel.

2010. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem vagy rossz vagy felelőtlen anya, inkább apukának kéne magába szállnia. Én is utálom, ha a férjem "kioktat" gyerek témában, mikor gőzük nincs az egészről. Nyaralni pedig igenis menj, de előtte tisztázd a pároddal, hogy segítségre, és nem alázásra van szükséged
2010. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
87%

mintha az én kisfiamat látnám 7 hónappal ezelőtt.1 hétig tartott nála a dolog,egyszerűen bementünk egy idegen helyre elkezdett toka szakadtából sírni míg ki nem mentünk onnan,az utcán már semmi baja nem volt:)))

Fogalmam sincs,hogy mitől volt,azóta se történt velünk ilyen,pedig elmúlt 1 éves.:)))félt,talán megijedt valamitől és csak otthon,biztonságban,ismerős környezetben nyugodott meg:))

Ne izgulj,nem vagy rossz anya,apához meg nem fűznék semmit,nálunk is párom az "okosabb":)))

2010. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt már olyan, hogy látszólag a semmi miatt kezdett üvölteni a kisfiam. Biztos, hogy nem tetszett neki a program. Ő akkor épp nem azt szerette volna csinálni. Lesz még ilyen... Ettől nem vagy rossz anya.

Apa sűrűn beszél Veled így? Az én párom még soha nem mondott rám hasonló jelzőket. Még akkor sem, ha szerinte miattam sír a babánk. Mert szerinte nem adtam neki enni, nem tettem tisztába....

Az tipikus férfi szokás (szerintem), hogy ha sír a baba, biztos kézzel fogható baja van. Nálunk apa szerint ha sír, bekakilt. Az esetek 99%-ában nem kaki gond van. Ha az nem, akkor megkérdezi mikor evett? Mondom, hogy egy órája. Ha ez se jött be, akkor a következő: Biztos a foga fáj. Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy nem a foga fáj, nem éhes, nem sz..ros, egyszerűen csak arra vágyik, hogy kicsit foglalkozz vele.


A foga is lehetett egyébként. Nem érzed az ínyén, hogy nagyon kemény lenne? Nálunk akkor szokott hirtelen keserves sírásba kezdeni, ha fáj a foga. Most jönnek az elsők.

2010. júl. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
91%

Kedves apukának dír egy füles!!! Nem vicc!

1. aki a gyereket neveli azt nem hülyézzük le!

2. ha ő ideges, azt a baba is megérzi, még jobban sír!

inkább próbálta volna megvígasztalni! ennyit a teremtés koronáiról! Soha ne gondold, h rossz anya vagy, te vagy vele a nap 24 órájában, te eteted, te neveled, te vagy neki a minden!

2010. júl. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek semmi baja, máskor is lesz ilyen!

De a férjeddel elbeszélgetnék egy kicsit, hogy az anyukájával beszélgessen ilyen hangnemben, ha ő annyira ért a gyerekhez, miért nem oldotta meg a problémát!

Nagyon pipa lettem az Uradra! Az enyémet biztos kiosztottam volna még a helyszínen!

2010. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindannyian feszültek voltatok. A baba gondja feszültté tett titeket, és a férjed ezt még tetézte, hogy rajtad vezette le a dühét, tehetetlenségét. Ilyenkor együtt kell megoldást találni, nyugodtan, higgadtan. Azzal semmi nem oldódik meg, ha még téged is csesztet, mikor te is ideges voltál, nem tudtad, mi a baj. Nálunk még a harmadik gyereknél is fordult elő olyan, hogy bevásárlás közben egyszerűen rájött valami, unta magát, álmos lett, akármi, de ha nekem a férjem így szólt volna, akkor kint a kocsiban kiosztottam volna, az biztos! Te sem jókedvedben lehettél, gondolom, akkor még Ő is rátesz egy lapáttal...
2010. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
75%
valószínűleg a babád megijedt a sok embertől, vagy nem tetszett neki valami. nem próbáltátok meg felvenni? kivenni a kocsiból és egy kicsit megnyugtatni? egyszer velem is megtörtént, hogy leugrottam a zöldségeshez gyerekestül, egyébként nem először, és nem volt gond, de a gyerek akkor épp olyan hangulatában volt, hogy elkezdett üvölteni, mint a sakál, de mikor kijöttünk, már nem volt semmi baja, még nevetgélt is hazáig. fogalmam sincs, mi történt, hogy megijedt a vásárlóktól, vagy hideg volt (klíma van az üzletben) vagy bármi más. ez van. a férjed tényleg szálljon magába, érthető, hogy a gyereksírástól az ember önkéntelen feszült lesz és tehetetlen dühöt érez, és ő, mivel nem tudott semmi okosat kitalálni, hát rád vetítette a dühét. nem volt szép dolog, de sajnos a heves vérmérsékletűek gyakran esnek ebbe a hibába. beszéljétek meg. én ilyenkor apát meg szoktam fenyegetni, hogy készüljön fel lelkileg, hogy sokkal rosszabb is lesz még, hát ne akadjon ki minden síráson.
2010. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
77%

1. Az én babám a foga miatt szokott ilyen szívettépően sírni

2. De az előző tippek közül bármelyik lehetett

3. Nem hiszem, hogy a széltől is óvni kellene, nem árt az neki.. !! :)

4. Egy ilyen pici még nem hisztizik. Majd pár hónap múlva már fog, meglátod! De ez még nem az.

5. De jó nektek, hogy van lehetőségetek és pénzetek a Balatonra menni! ne rontsátok el a veszekedéssel! Beszéljétek meg! mondd el, hogy milyen rosszul esett, és hogy tényleg úgy gondolta, vagy csak rossz napja volt?

Üdv, és jó nyaralást!

2010. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!