Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden összetörött bennem!...

Minden összetörött bennem! Teljesen padlóra kerültem! Mit csinálok? Ezek szerint rossz és felelőtlen anya vagyok?

Figyelt kérdés
Kisfiammal és férjemmel elmentünk bevásárolni,de kisfiam elkezdett nagyon sirni ugy, hogy nem is vett levegőt!(mielőtt eljöttünk akkor evett)!férjem mondja miért nem hoztam magammal kaját,biztos éhes, menjünk haza!kivettem a hordozobol ugy sem lett jó!Vettem neki egy bébi ételt természetesen nem kérte!elindultunk haza,de mind e közben kisfiam ugy sirt és ide oda kalimpált hogy mindenki minket nézett!kiindultam a kocsihoz,erre a férjem hogy milyen hülye vagyok hogy ilyen szél fújásba,nem tudtam addig várni mig ő ide jár autoval!egész uton sirt a kisfiam,apa meg csak mondogatta mekkora hülye vagyok!természetesen ahogy haza értünk kisfiamnak semmi baja nem volt,mosolygott játszott:(!:)azóta a férjemmel nem szólunk egymáshoz!apának van igaza?2 nap mulva indulunk nyaralni a balcsira,őszintén megmondom minden kedvem elszállt!
2010. júl. 26. 15:25
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
kisfiamnál ezt a fajta viselkedést már hisztinek nevezik?vagy mi történhetett?még csak 5 hónapos!
2010. júl. 26. 15:28
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

kibékültök:)de szerintem kár ilyenen felhúznia magát, nem tudtátok mi baja a fiadnak...nem kellett volna kiakadnia...bár lehet te is feszültebb voltál, csak nem vetted észre.

Ülj le vele, beszéljétek meg, hogy ha legközelebb adódik ilyen akkor igyekeztek mindketten higgadtan viselkedni.Aztán puszi, puszi és mehettek a Balcsira:)

2010. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
66%
háááát nehéz ezt így látatlanba megmondani, hogy hiszti-e de szerintem nem az...ahogy elmondtad, hogy ok nélkül jött rá, aztán elmúlt...
2010. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
mikor haza értünk megmértem a lázát de 37,3 volt csak!a kedve sem rossz:kivétel az a fél ,egy órát amig elvoltunk és végig sirt!
2010. júl. 26. 15:31
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

szia!


Nem vagy felelőtlen anya.

A babádnak nem tetszett bezony a kiruccanás és ő ezt sírással jelezte is. Kb. 3-4 éves korukig első számú érzelmi kifejezésük a sírás vagy a nevetés. Nem tudják még jól körülírni, hogy pontosan mi bajuk van, de ezzel a két "kifejezéssel" megértetik magukat.

Az apa (párod) meg türelmetlen és mint a férfiak 95%-a azt hiszi ha sír a baba, ott komoly problémák vannak és az anya nem figyelt valamire oda.

Pedig szinte biztos (a leírásod alapján) hogy a gyerköcnek nem tetszett egyszerűen a bevásárlás. Vagy unatkozott, vagy fáradt volt,inkább az öledben lett volna...stb.

2010. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

A férjed gyakran használja rád a hülye jelzőt? Mert, ha csak most, akkor valószínűleg azért tette, mert ő is ideges volt. Természetesen ez még nem mentség rá, de talán magyarázható vele.

Ha gyakrabban "szid" le, akár a gyerek előtt (aki ugyan még nem érti, de akkor is), akkor én komolyan elbeszélgetnék vele egy nyugodt pillanatban.

Egyébként ő milyen anyának tart?

Mert tuti nem vagy rossz anya, de ha az ellenkezőjét erősítik benned, akkor az nem oké.

(Kaját tényleg célszerű vinni a babának - én ilyen téren amúgy is para vagyok pl. mi van ha dugóba keveredünk, vagy defektet kapunk, stb. hülyeségek. Most elmaradt, de legközelebb majd viszel. A másik, hogy a férjed mondta előre, hogy várjátok meg, mert ő elétek megy az autóval? Mert ha nem, akkor totál jogtalan volt a felháborodása.)

2010. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
69%
nem a fogába nyílalt bele?
2010. júl. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ő mondta hogy várjunk mert elmegy a kocsiért!de amig visszatolta a bevásárló kocsit meg elért a kocsiig mi is oda értünk.
2010. júl. 26. 15:36
 9/32 A kérdező kommentje:
fogába nyilalt bele?nem tudom,mit értessz ezen!:)olyan keserves sirás volt,hogy megszakadt a szivem és magamban azon gondolkodtam hogy nem haza hanem orvoshoz kéne mennünk!
2010. júl. 26. 15:38
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg azt elfelejtettem írni, hogy a férfiak ugyanúgy segíthetnek a kellemetlen szituációkon, ez nem az anya feladata kizárólagosan. Példa. Mosogatok épp, kisbabánknak átázott a ruhája..Apa kiszól, hogy "szivem, a gyereknek nagyon tele , át is ázott" jöhetne ezután az is, hogy" ez is miattad van, mert nem nézted meg már fél órája, hogy tele kezd lenni a pelus". De ehelyett fogja magát, és átpelenkázza meg átöltözteti.

Szóval ezért nem vagy hü.lye, inkább ő hogy így tisztel Téged.

DE. Ezen lépj át nagyvonalúan, mert a férfiak többsége ilyen, mindent az anya vállára tennének.Viszont higgadtan beszéld meg vele, hogy ne oktasson ki és ne nevezzen hü.lyének, hanem keresse ő is a megoldást, vagy legyen türelmesebb veled. Ugyanis később nő a gyerkőc, és igencsak nem tesz jót a "tekintélyednek" ha apa állandóan megaláz...

2010. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!