Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Érdekelne ki hogyan szoktatta...

Érdekelne ki hogyan szoktatta vissza kiságyba a babáját miután hosszabb ideig velük aludt közös ágyban. Tudnàtok ajánlani módszereket?

Figyelt kérdés

4 hónapos koráig a kiságyában aludt kislányunk. Aztán jött a mozgásfejlődés, fogzàs ki tudja mi és elkezdett óránként kelni. Egy két nap után elfáradtam és magam mellé tettem. Így aludtunk utána egészen 1 éves koráig, amikor leesett az ágyról. Ez nagyon megijesztett bennünket, szóval szeretnénk visszaszoktatni a kiságyba a babánkat. Leesésgátlót nem vennénk, tényleg a kiságyba szeretnénk visszaszoktatni hogy biztonságban aludjon. Hozzá teszem mikor együtt aludtunk az se volt túl pihentető számomra, de legalább férjem és a baba aludtak jobban. Szóval valamit kell változtatni.

Egy érdeklődő/aggódó anyuka.

Köszönöm ha írtok tapasztalatokat



#alvás #baba #tanács #1 éves #Kiságyba szoktatás
szept. 1. 01:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
11%
Külön szoba és füldugó. Meg a férjem, aki nem engedett át.
szept. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, az 1-es válaszát figyelembe se vedd.

Nekem nyolc hónaposan esett le mellolem a fiam, azután este mindig a kiságyban tettem le őt aludni.

Hajnal körül felébredt,és akkor tettem magam mellé őt csak amikor nem akart visszaaludni.

Ez működött is egy darabig, aztán egyéb okokból újra közénk szokott, jelenleg is itt alszik mellettem.


1, nektek amúgy minek kellett a gyerek?

szept. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%

Nem kiságyba tettem vissza, hanem egy matrac rá az ágyunk mellé. Ott altattam el, úgy hogy mellette voltam, majd felkommandóztam az ágyunkba. Ha kelt, csak lementem hozzá. Majd megint visszamásztam. Ez kb 8 hónaposan volt. 11-12 hónaposan próbáltuk meg külön szobában altatni - úgy hogy ő maradt a mi szobánkban a matracon, mi meg egy jó hétig az ő szobájában aludtunk.

Aztán mikor láttuk, hogy ez működik, vettünk ikea kura ágyat - annak a matracát a talajszintre fúrtuk és amellé került egy vendégmatrac. Ha 2nél többször kelt, akkor ott is maradtam vagy a férjem - attól függ ki volt a soros, aki ment hozzá. Ez egész jó rendszer volt. 3 éves kora óta nem kel. Csak reggel mikor felébred, akkor hív.

szept. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%

Születésétől köztünk aludt a fiam. 1 éves korában értük el azt, hogy annyira forgolódott, a 180x200as ágy kicsi lett hármunknak. Vagy inkább nekem.

Mi már nem bajlódtunk a kisággyal. Vettünk egy ifjusági ágyat leesésgátlóval a mi szobánkba.


Elaludt köztünk, és utána tettem át az ágyába.


Mostmár 5 éves, a mai napig nem hajlandó elaludni az ágyába, csak velünk. Elalszik, átteszem a mai napig.



Ezen okulva a kicsi első naptól csak az ágyában van altatva.

szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
62%
Elvből mellettem aludt az első naptól. Mikor megérett rá- nem babakorában- akkor elaludt mellettem a saját fekhelyén, aztán eljöttem mellőle. Egyesnek meg a férjének nagyon nem kellett vona gyerek.
szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Sehogy, viszont kapott egy 90x 200-as padloagyat!

Az egy oriasi elorelepes volt, amiota ezen alszik, ugyan kel ejszaka, viszont pl azt mar nem is igenyli, hogy mellette fekudjek, korabban ez is jellemzo volt. Ha felkel, simogatas, ha szomjas akkor viz es visszaalszik.

szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
29%

"a mai napig nem hajlandó elaludni az ágyába, csak velünk."

na ezért nem látogatom már a gyakorinak ezt a kategóriáját. 2 felnőtt ember nem bír közösen felvállalni egy ilyen konfliktust amit meg lehetne oldani 1 hét alatt. egy 5 éves gyerek irányít 30+-os embereket. tanárként roppant dühít a dolog, mert sajnos látom, az ilyen dolgok miatt ennyire önállótlan a diákjaim 90%-a.

szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
62%

7, 5 évesen nem is járnak meg iskolába.

Oviba igen, de ne mond már, hogy az együtt alvás miatt onalotlanok.

Attól hogy tanár vagy, nincs jogod megmondani hol aludjon a gyerek otthon.

szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem látogatók ezt a kategóriát, most mégis mi a fenének vagy itt és büfögöd ide ezt a nagyon értelmes választ?
szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Feljöttem 5 hónap után, meg is bántam. Megyek is, csak annyit tudok tanácsolni a kedves szülőknek hogy ne hagyjatok mindent rá a gyerekre mert lehet kényelmes de vele szúrtok ki hosszú távon. 3 generáció nőtt fel a kezem alatt, messze a mostani a legönállótlanabb. (És nem a gyerekek dühítenek hanem a szüleik, akik megoldás helyett inkább rájuk hagynak mindent mert nem mernek felvállalni velük semmi konfliktust.)
szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!