Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Rajtam kívül van még, aki...

Rajtam kívül van még, aki utálja a kalóriaszámlálást, és anélkül fogy?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs energiám méregetni az ételeket, számolgatni mindent, stb. 10 hónapja szültem, még szoptatok, kevesebbet eszek, és odafigyelek, hogy miket. Így fogytam 74 kg-ról 62-re. 162 cm vagyok, 57 kg a cél, annyi voltam terhesség előtt (szintén ugyanígy értem el). Más is van itt, aki így fogy, vagy mindenki számolja a kalóriákat?
okt. 3. 19:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
65%

"Rárakni a kaját a mérlegre, és beírni a telefonodba nagyjából 1 perc"


Ja, ha egész nap csak egy darab, egyféle valamit eszik, amit kétlek! :D

okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
61%

Egy idő után már szemre tudod az adagokat, a megszokott ételeid és receptjeid mennyiséggel együtt ott vannak az appban. Én nagyon nagyon nagyon maxumimum 5 percet töltők kcal számolással egy nap. Ez esetleg akkor lehet még plusz 5 perc, ha új ételt főzök, és beírom a receptet az appba.

De amúgy tök elfogadom ha valakinek ez nem jön be, semmi gond vele. Számomra ez a legegyszerűbb, de én írtam hogy egy barátnőm meg az időablakos étkezéssel fogyott le szépen, szóval az is tök oké. Meg biztos van még egy csomó jó módszer, mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet, nem kell lehurrogni a másikat. :)

okt. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés így szól:


"Rajtam kívül van még, aki utálja a kalóriaszámlálást, és anélkül fogy?"


Tehát aki számlálgatással fogy, pont nem ahhoz szól a kérdés, tehát nem kellene nekik lehurrogniuk itt azokat, akik másképp is tudnak fogyni....

okt. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
26%

Én nem utálom a kalóriaszámolást, mivel sose csináltam, de fogytam enélkül is. Ismerem a testemet, a testem jelzéseit, ismerem a mértéket és tudom, ha kevesebbet eszem, akkor fogyni fogok, plusz ha mellette még mozgok is, akkor meg pláne. Ahogy idősöm, úgy alakítottam ki a számomra megfelelő étkezést, hogy ne legyenek belőle problémáim. Pl. jó pár évvel ezelőtt még vacsira simán meg tudtam enni a kolbászos lecsót nyáron, ma már ebédkor is necces. Volt olyan tavaly nyáron, hogy párommal elmentünk étterembe ebédelni és olyan jól laktam, hogy aznap már nem ettem többet.

Én erre figyelek oda, hogy mit, mikor és mennyit eszem (ez nem kalóriaszámolásra értetendő).

159 centihez vagyok 45 kg 34 évesen. Évekig voltam 50-52 kg, akkor több volt rajtam az izom. Aztán, ahogy változtattam az étkezési szokásaimon, úgy mentek lejjebb a kilók is. Teljesen jól érzem most magam, teljesen makk egészséges vagyok.

okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Én utálom, de csinálom, fogyok így is, fogyok nélküle is, csak gyorsabban fogyok, ha írom.


A titok az, hogy tényleg mindent írni kell, és rávenni magad a mérésre akkor is, ha már a "kisujjadban" van a mennyiség.


A mérés (beírás) épp annyira körülményes, hogy ne kezdj el pár falatokat nassolni, hanem akkor egyél, amikor tényleg éhes vagy. És ezeken a "pár falatokon", meg a bemért étkezés után még bedobott extrákon sok múlik. Főleg, ha nem mozog valaki.


Ha csak napi 30-60 perc mozgást beiktatsz, akkor megengedőbb lehetsz a kajával is, de nélküle szinte csak azon múlik, amire amúgy legyintenél, hogy az a kicsi nem is számít.

okt. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 NTBS ***** válasza:
81%
Én sose számoltam, mértem. Ha fogyni akarok kevesebbet eszek és többet mozgok mint előtte. A hatás mindig megvan.
okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok oda érte, de aki nem érzi az adagokat nagynak, nem tudja miben mennyi, milyen energia/tápanyag van annak valamiféle szabályrendszert ki kell alakítania, különben csak jojózni fog.

Én a fogyásom nagyobb részében nem számolgattam kalóriákat, inkább azt néztem milyen arányban vannak benne a tápanyagok, összességében úgy alakítottam ki az életmódomat, hogy kevesebb szénhidrátot fogyasszak, előtérbe került a rengeteg zöldség, hús, tojás, háttérbe a krumpli, tészta rizs stb. Sokáig ez is elég volt a fogyáahoz, stabilizalódott a vercukrom, az inzulinérzékenységem is jobb lett, az energiabevitelem is kevesebb lett azzal hogy jobban megválogattam mit eszem.

Az utolsó 3 kilónál már figyeltem a kalóriákat is. De akkor már javában normál súlyban voltam.

Simán tudnám már enélkül is csinálni, de megszokásból vezetem a bázist. Mivel elmentettem a saját receptjeimet, megtervezem mit eszek hetente, előre főzök stb, így 5 perc sincs naponta beírni a kajákat, és legalább biztosra megyek:)

Nem mondom, hogy szeretem vagy örülök neki, hogy életem végéig a saját testem ellen kell küzdenem amiért nagyon hízékony vagyok, de inkább ez mint visszaszedni amit évek kemény munkájával leadtam.

okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
78%
1. Ja, Milyen szar élet lehet lefogyni és úgy is maradni ( egy kis áldozathozatallal), inkább mint az elhízás, a betegségek, a folyamatos fájdalom, öltözködési problémák. ( a társadalmi kirekesztésről ne is beszéljünk.)
okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
27%

"Imádom" ezt az oldalt. Leírom a saját tapasztalatomat, erre majdnem nullára leszavaznak.

Miért olyan hihetetlen egyeseknek, hogy valakinek sikerül fogyni kalóriaszamolás és mérlegelés nélkül?


És hogy utáljak valamit, ha sose próbáltam?


Iszonyat alacsony itt egyesek szintje.

okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
33%
Jav. méricskélés nélkül...
okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!