Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálásnál, ha eszem...

Kalóriaszámlálásnál, ha eszem egy pizzát (kb 1300 kalória) marad kb 500-600 kalória egész napra. Mit egyek reggelire, vacsorára, hogy ne legyek éhes?

Figyelt kérdés
Megoldható, hogy este ne legyek éhes, ha ebédre pizzát eszem?
szept. 30. 23:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Bocsi, de egy tartalmas pizza inkább 1600-1800 kcal...
okt. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Pizza fele ebed, fele vacsi. 100-100 kcalbol dobj mellé zöldséget


Reggelire egy jó rántotta zoldsegekkel 2 tojasbol

okt. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Én ha így "elhajoltam" kcal számolás alatt, akkor beiktattam plusz egy otthoni kardió edzést, vagy egy 1,5 órás bringázást, ezzel kb 300 Kcal-t visszanyertem.

Kajának meg tök jó mondjuk egy 120 grammos csirkemell szelet fokhagymásam sütőben (zsiradék nélkül) kísütve, egy kis bulgur, mellé sok zöldség vagy savanyúság. Nincs az egész 400 kcal és nagyon jól lehet lakni vele.

De amúgy ez egy jó példa arra hogy miért hülyeség amikor azt mondják hogy bármit ehetsz fogyás alatt... Bár végülis megteheted, ja, csak akkor ellensúlyozni is kell rendesen.

okt. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
A pizza nagyon kitágítja a gyomrodat, mert mennyiségre sok egyben. A benne lévő élesztő meg pluszban fel is fújja a gyomrot. Én is arra szavazok, hogy felezd el, és egyél mellé zöldséget ebédre és vacsorára is.
okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

nem kell ennyire szektásan.

Aznap 1300 kalóriával többet eszel. utána visszatérsz a fogyókúrához. HAvonta egy ilyen nap belefér.

okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

5

Van akinek muszáj tartania a spártai szigort. Én pl olyan típus vagyok, hogy ha egyszer megengedem magmanak a kilengést, akkor máskor is meg fogom... Tehát én a fogyásom alatt egy esküvő és egy szenteste kivételével minden egyes nap tartottam a tervezett deficitet, 4 hónapom keresztül. Mindenki más, nekem tényleg nem ment volna e nékül a következetes szigor nélkül.

okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3-as: éppen hogy igaz a "mindent lehet enni", a kitétel az szokott lenni, hogy csak az nem mindegy, miböl mennyit.

Föleg azért, mert a maradék 600 kcal annyira nem kevés, egy reggeli 300 alatt van általában, este meg egy vegyes saláta még böven belefér.

De ha egy nap kicsit túlléped a keretet, másnap vissza tudod spórólni, a heti össz keret ha stimmel, akkor minden rendben.

Egyébként én ilyenkor kevesebb pizzát eszem - felét-kétharmadát a korábbi mennyiségnek, akkor simán belefér minden egyéb megszorítás nélkül.


4-es: a pizzában lévö élesztö nem tesz semmit a gyomorban, ha már megsült, nem müködik élesztöként, az élesztögombák elpusztulnak a sütés során.

okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
NEm kell spártai szigor. HAvi egy csalónap belefér. HA kell tervezd be azt a napot is.
okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Néha előfordul, hogy ebédre pizzát eszem (étteremben). Elfelezni nem tudom, mert nincs hova tennem, a munkahelyen nincs hűtő. Eddig előfordult, hogy a maradékot meghagytam, de igazából sajnálom is, meg meg is bírom enni, a fél pizza, nekem kevés. Max meghagyok 1 szeletet, de amúgy nehéz ezt kiszámolni


1. 1800 kalória, az sztem max a jó magyaros cipó vastagságú trappistás pizza. Azt nem szoktam enni. Az olasz nápolyi pizza amit enni szoktam, ennél kevesebb, egyébként van olyan étterem ahol light mozzarellával és teljes kiörlésű tésztával csinálják, ott még kevesebb.


Igazából úgy látom a legjobb megoldás, ha ilyenkor a reggelit csak nagyon minimálisan eszem, vacsorára meg egy salátát eszem, az nagyjából 400-500 kalória szokott lenni


Szoktam lemozogni ha túllépek a kereten, de az más, alapból szeretem úgy tervezni hogy beleférek a keretbe, aztán ha mégis túllépem, másnap lemozgom.

Amikor tudatosan úgy terveztem az étrendem, hogy be voltak iktatva napok amikor túllépem, akkor volt hogy n em tudtam lemozogni, és elkezdett elcsúszni az egész dolog.

Az a célom hogy havonta max 1-2-szer lépjem túl a keretem, ha több ilyen van, akkor valahogy túl bonyolodik az egész nekem

okt. 1. 22:36
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt azért hozzátenném, hogy eddig is azzal probálkoztam, hogy vacsorára csak salátát eszem ilyenkor, de akkor éhes maradok, és este 10-re már rettentően éhes vagyok.


Ezért tettem fel a kérdést, hátha van még aki hasonló cipőben jár, elvégre a pizzát elég sok ember szereti :)

okt. 1. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!