Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csak a kalóriaszámlálás segíthet?

Csak a kalóriaszámlálás segíthet?

Figyelt kérdés

Alacsony súlyból szeretnék fogyni. 160/55kg/N. Eddig is figyeltem mit eszem de az utobbi 2 hétben fokozottan és heti egy edzésről felemeltem heti 3-4re az edzést azt hittem 2 hét után ráállok a mérlegre látok majd változást de semmi, (centiben sem).


Jelenleginél egy minimum 3 kilóval könyebb szoktam lenni de most télen feljött, hormon rendbe van. Kezdjek el kalóriát számolni?



#kalóriaszámolás #5 kg #kisfogyás #csaksport
ápr. 24. 11:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Már miért kéne fogynod és kalóriát számolnod? Testképzavar?
ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mert jelenleg az összes ruhám kicsit előnytelenebbül áll. Írtam, hogy max 52 szoktam lenni de nyáron állt 50 én úgy érzem jól magam alacsony vagyok szerintem ez még nem túl sovány, sok izom egyenlőre nincs rajtam azért is edzek most többet.


De köszi a kérdés lényegére irányuló hasznos választ.

ápr. 24. 11:59
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

2: Vegyél új ruhákat, amik előnyösek.

Ha az izom hiányzik, akkor meg annak megfelelő edzés kell.

ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Én 165/60-ról fogytam, 52-re. Dehogy testképzavar, nem értem miért kell ezt midndenkire ráfogni... Én pl olyan 56 kilósan már úgy nézek ki mint egy puding, mert hogy nem vagyok túl izmos, tehát ilyenkor már a zsír a sok rajtam. A 160/55 minden bizonnyal nem vészes, nem egészségtelen, de lehet hogy már nem is túl dekoratív.


Kérdező, hát nekem csak a Kcal sázmolás segített. Illetve mellette RENGETEG sport, erősítő és kardió is. Mert hogy a kis súly miatt elvislehetetlenül kevés lett volna a fogyási Kcal keretem (1200 alatt), tehát ha nem csinálok plusz helyet a kalóriáknak, az kvázi éhezés lett volna... Így 1800-2000 Kcal-al le tudtam fogyni a kívánt súlyra, 4 hónap alatt. :)

ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Mennyit edzettél egy héten?
ápr. 24. 12:08
 6/20 anonim ***** válasza:
16%

3

Ha izmosodik, attól az a kis felesleg zsír még ott marad az izmok felett. Smemmi gáz nincs vele, ha azt még le akarja adni, bőven az egészséges határin belül van még 50 kilósan is.

ápr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
Hát.. Nagyon sokat. :) Heti 4x1 óra ittohni, kezdetben saját testsúlyos, majd súlyzós edzés. Hetente kb 150-200 km (kb 10 óra) sportos tempójú bringázás. Igen, télen is. :) Emellett van egy kutyám akivel naponta minimum 10 km-t sétálok, de inkább többet. Illetve az olyan napokon amikor kicsit megszaladt a kaja, vagy tudtam hogy megiszom mondjuk 1-2 sört este, még beiktattam egy plusz 30-40 perces itthoni kardió edzést is.
ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Ja, és ülő munkát vágzek, jórészt home office-ban, szóval az nem ad hozzá. De ezt kb ellensúlyozza a kutya. :)
ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8%

Az a baj, hogy ide alapvetően felesleges kérdést kiírni azért, hogy megkapd ugyanazt a választ 10-szer, hogy kalóriadeficit.



Nyilván ha csak annyi lenne a történet, hogy egyél kevesebbet, mozogj sokat, akkor nem lenne ennyi kövér ember, és már mindenki 100-szor lefogyott volna, és könnyen tudna diétázni.



Az 1 bites kalóriaszámlálás helyett, jó ha tudod, hogy az egyes ételek teljesen máshogy hatnak az éhségérzetünkre, más a tápanyagtartalmuk, egyénenként eltér a felszívódásuk, az elkészítési módjuk is befolyásolja, hogy mennyi energiát tartalmaznak.



Teljesen más történik a szervezetedben, ha 300 kcal péksütit, vagy 300 kcal tükörtojást eszel reggelire, más tápanyagokat viszel be, másként hat az éhségérzetedre.



Ilyenekről olvass sokat, hogy inzulin, leptin.



Kiemelten figyelj az elegendő fehérjebevitelre, mert fogyókúra során a szervezet az izmot kezdi el bontani először és nem a zsírt. Nem elég a kalóriaszámlálás, a makrók számolása legalább ugyanolyan fontos. A szénhidrát, zsír arányainak mozgatásával tudsz játszani, ez egyénileg teljesen eltér, hogy ki min érzi jól magát, sokan a zsír-fehérje alapú étrendeken fogynak sikeresen, ahol alacsony a szénhidrát, mások meg szénhidrát fehérje alapún, ahol meg kevés a zsír. Van olyan, ahol magasabb a fehérje, viszont a zsír és a szénhidrát is alacsony, ez tartható a legnehezebben. Ezt egyénileg kell kitapasztalni.



4-6 óránként érdemes enni köztes nasik nélkül, mert ennyi idő kell ahhoz, hogy az inzulin csökkenjen. Amíg magas az inzulinszint, addig nincs zsírégetés.



Érdemes a főétkezések köré csoportosítani mindent, a nasikat, a kávézást, teázást, ha ízesíted. Ízesítés nélkül, ha csak üresen iszod, mehetnek étkezések között is. Étkezések között csak víz. Ne triggereld az inzulint.

ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

9

Azért a legtöbben akik leírják hogy kalórideficit, teljesen tisztában vannak a többi dologgal is, pl a megfelelő tápanyagok arányával. Leglábbis én. Attól viszont sokott kapok, amikor azt írják, hogy "teljesen mindegy hogy mit eszel, csak a kalóriakereteden belül legyen". :D Ezt nem is értem hogy hogy gondlják... Én erről még egy kérdést is kiírtam arról, hogy miért mondják hogy csak a Kcal deficit számít. Olyan hülyének lettem nézve mint az állat, elmondtak minden idiótának....

ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!