Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csak a kalóriaszámlálás segíthet?

Csak a kalóriaszámlálás segíthet?

Figyelt kérdés

Alacsony súlyból szeretnék fogyni. 160/55kg/N. Eddig is figyeltem mit eszem de az utobbi 2 hétben fokozottan és heti egy edzésről felemeltem heti 3-4re az edzést azt hittem 2 hét után ráállok a mérlegre látok majd változást de semmi, (centiben sem).


Jelenleginél egy minimum 3 kilóval könyebb szoktam lenni de most télen feljött, hormon rendbe van. Kezdjek el kalóriát számolni?



#kalóriaszámolás #5 kg #kisfogyás #csaksport
ápr. 24. 11:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%

10, nyugi én is folyamatosan hülyének vagyok nézve, meg jönnek a lepontózóbajnokok, amint meg merem támadni a szent kalóriaszámlálás diétát, és nem írom le ezredjére ugyanezt, hogy egyél kevesebbet, mozogj többet és annyi.

Én ebben nem vagyok biztos, hogy valóban tisztában vannak vele, mert akkor leírnák. A kalóriszámlálósoknak általában totálisan mindegy miből viszik be a kalóriákat. Ezért is intézek el ennyivel, hogy kalóriadeficit. Ultrafeldogozott élelmiszereket is simán esznek, ha belefér a kalóriakeretbe. Te ezek szerint akkor a kivétel vagy.

Kalóriadeficit, vagy energiabevitel elméletnek is hívják hivatalosan, egy elképesztően leegyszerűsített verziója a fogyásnak, és csak részinformáció.

Illetve van benne egyfajta lekezelés is, hogy hát csak annyi az egész egyél kevesebbet, mozogj többet stb, mit nem lehet érteni, biztosan zabálsz.

Mikor az elhízott emberek jelentős része valamilyen anyagcserezavarral is küzd általában, ha nőként ez valakinél nem áll fenn, akkor tényleg kezdjen el lottózni, mert hihetetlenül szerencsés. Ennél a pontnál mikor már megborulnak a hormonszintek tényleg nem elég a kalóriaszámlálás, és baromi fontos, hogy alapvetően mikro és makro tápanyagok alapján válasszon ételeket, ne csak kalória alapon.

És az éhség érzetével is tudjon kezdeni valamit, mert minél kövérebb vagy, annál zsírosabb és a zsírsejtek méretükkel arányosan termelnek leptint, ami az éhségérzetért felelős. Na akkor próbáld meg rendbe tenni a leptinrezisztenciát kalóriaszámlálással. Nevetséges...

De nem csak az elhízottaknál fontos ez, hanem alapvetően az egészséges életmód általános részeként is fontos, hogy ne csak az ételek energiatartalmát nézzük, hanem a tápanyagtartalmukat is.

ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ha alacsony a súlyod, akkor nem hízni kéne?
ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

kalória az kalória, nem? Hát nem.

https://www.youtube.com/watch?v=hfmbhOFbdTo

ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

10 és 11


Szerintem nem jól látjátok.


A kalóriadeficit-mantra nagyrészt azért van, mert rengeteg az olyan kérdés, hogy

a) az avokádó/sajt/mandula/mákos tészta stb diétás étel?

b) ha mindennap megiszok 1 liter citromos vizet, lefogyok? (illetve egyéb random hiedelmek, diéták stb)


Én mindig leírom, hogy alap a kalóriadeficit, azon belül figyelni kell a makrókra, és olyan diétát kell vinni, ami fenntartható, tehát nem éhes állandóan az ember +ami amúgy egészséges.


Sokan azért sem vágnak bele az életmódváltásba, mert úgy gondoljak, hogy akkor nem ehetnek hamburgert vagy pizzát vagy sütit. Erre a válasz pedig az, hogy DE, ehetnek, csak bele kell férnie a kcal keretbe. És bele is fér, nyilván moderált mennyiségben. Én is eszek néha csokit, vagy hamburgert , amikor megkívánom néha, de alapvetően csak úgy tudom tartani a deficitet, hogy minőségi, rost dús ételeket eszek.

ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Szerintem mindkét nézőpont bizonyos szempontból fontos. Nőként különösen de amúgy is ha hosszútávon fenntartható jojozásmentes fogyást vagy csak egészséges súlyt akar az ember a legcélravezetőbb ha rendbe teszi a szervezetét, akinek a hormonrendszere és az emésztőrendszere jól működik az már egy nagy előnyből indul szerintem.


Nyilván emellett kijön a matek akkor is ha valaki csak kalóriát számol csak lehet elakad egy ponton ahogy azt rengeteg story mutatja valamint hosszútávon lehet jojo.


Én alapvetően figyelek, hogy betartsam a szabályokat de egyettértek semmi nincs ha becsúszik egy-egy kevésbé "egészséges" kaja. De ha valakinek komoly egészségügyi gondja van valamint nehezen megy a fogyás akkor jobb ezt is kerülni, hogy áttudjon "kattani" a gyulladásban lévő szervezet.


Én így látom nekem ez az egyensúly a tartható de állt én ezt kalóriaszámlálás nélkül szoktam ink. a minőségre figyelek de most, hogy ennyi feljött lehet csak az vezet eredményre alacsony induló súlynál.

ápr. 24. 22:48
 16/20 anonim ***** válasza:

14, nem fogok most mindenre reagálni talán később. Úgy néhány hete garázdálkodok a fogyókúra topikban, SOHA, egyetlen egyszer sem olvastam a kalóriaszámlálás mellett azt, hogy számold a makrókat. Soha. Pedig szinte minden bejövő kérdést megnyitok, elolvasom a válaszokat. Lehet, hogy te kivétel vagy, elkerülte valami a figyelmem, ezt fent tartom.

Ellenben nagyon sokszor olvasok lekezelést, degradálást, hogy biztosan zabálsz, azért nem fogysz. Mert rengetegen írják ki, hogy miért nem fogyok, megállt a fogyás stb.

Továbbra is tartom, ha ennyire egyszerű lenne az egész, hogy csak egyél kevesebbet és mozogj többet, már rég lefogyott volna mindenki. Sokan nincsenek tisztában az ételek tápanyag összetételével, alábecsülik miben mennyi szénhidrát/zsír van, nyilván ugyanez igaz a kalóriákra is.

A kalóriaszámlálós diéta egyik legnagyobb hibáját abban látom, hogy minden kalória egyenértékű az elmélet szerint, tehát egyáltalán nem hangsúlyozza ki, hogy mondjuk fogyassz elegendő fehérjemennyiséget, mert fogyás során izmot veszítesz. Szénhidrát tematikájáról már nem is beszélve, abba már bele se megyek.

Szintén soha nem láttam ezeket a szavakat, hogy fehérje, izomtömeg, az inzulin szerepe.

A másik hibája pedig az, hogy ugye az alapelv szerint semmit nem kell magadtól megvonni, csak egyél kevesebbet mindenből és számold. Tehát az emberek ugyanazt eszik, mint máskor, csak mérik a kalóriát. Na most akkor induljunk ki a tipikus magyar konyhából, mert hát ez az alap. És akkor simán lehet hogy reggelire párizsis zsömle margarinnal tubusos sajtkrémmel, ebédre paprikáskrumpli, vacsorára zsíroskenyér. Benne vagyok kalóriszámlálós csoportokban, látom miket esznek. Undorító gusztustalan virsliket, lisztes főzelékkel stb. Tehát a tipikus magyar konyhát. De a kalóriát azt tartja, az vitathatatlan, becsületesen felviszi az appba az utolsó falatot is. És most nézzük meg hogy milyen ezeknek az ételeknek a mikro/makro tápanyag elosztása. Nem is fejtem ki, borzasztó. 0 ásványi anyag, vitamin, főleg zsír és szénhidrát, de azért így akarnak lefogyni.

Az, hogy beleférhet-e a csoki, hamburger, pizza stb, ez is egy érdekes kérdés. Nyilván nem arról van szó, hogy ezek bűnös ételek, és hogy merted a szádba venni, hanem arról, hogy ezek általában szuperízesített ételek, igazi ízbombák amik etetik magukat, egyre többet és többet szeretnél enni belőlük. Egyébként is a zsír/szénhidrát kombó az, ami ultrafinom, és abbahagyhatatlan. Egy ilyen kilengés után nagyon nehéz visszaállni a feldolgozatlan, úgymond "tiszta ételekre", mert ezekhez képest nyilván nem annyira finomak, egyszerűbbek. És sokan nem is tudják megállni egynél, azért mert olyan éhségérzetet generálnak ezek az ételek. De persze értem, amit mondasz, írtad is, hogy csak néha van ilyen.

Más persze, hogyha ezeket maga készíti el az ember, saját preferenciáinak megfelelően, sok ilyen étel van, amit ízre nagyon hasonlóra lehet elkészíteni.

ápr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kérdező akkor egyszerű a válasz, mindkettőt alkalmazd.

Számold a makrókat, amit keretbe foglal egy napi kalóriabevitel és ahogy kifejtetted te is, korántsem mindegy, hogy ezeket a kalóriákat miből viszed be, tehát milyen tápanyag összetétellel. Kisebb súlyból nyilván nagyon nehéz fogyni, mert a túlélésre játszik már ilyenkor, nem érdeke, hogy veszíts a súlyodból ezen a szinten.

Sok olyan példát láttam, hogy az utolsó kínkeserves kilókat már csak valami drasztikusabb ketogén diétával tudták leadni. Sokaknál a szénhidrát a kulcs, illetve sokan ezt hintáztatják, főleg ha van egy stagnálás.

Az biztos, hogyha leviszed a zsírt és a CH-t ( PSMF diet), akkor fogyni fogsz, csak hát ez hosszútávon mentálisan tarthatatlan. Kb mint a versenydiétázók, ők is így esznek az utolsó hetekben.

ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#16


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas_..


Pl a 7-es válasz az enyém


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


3-as válasz az enyém


Én azt gondolom, hogy az alap a kalóriakeret, ezt kell tartani - szerintem ez lehetetlen junk foodból, de néha belefér - nyilván jobb ha nem eszel sz@rt, de néha nem elkerülhető, vagy olyan is lehet, hogy valaki kívánja. Itt nyilván kell némi önfegyelem. Nekem ebben segít a kcal számolás.

ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem csak a kalóriaszámlálással lehet lefogyni, de a fogyáshoz kalóriadeficit kell.


Ezt elérheted számolgatás nélkül is, de ez csak a véletlen műve lesz.


A kalóriaszámlálás azért jó, mert ez a létező legjobb módja annak, hogy megtudd azt, hogy kalóriadeficitben vagy-e, vagy sem.. Ennyi a titok.


Illetve, mivel nincs rajtad szinte felesleg, így különösen azt ajánlom, hogy számolj kalóriát.

Ha lenne rajtad 50kg felesleg, akkor azt mondanám, hogy mozogj többet, mellé hagyd el a cukros üdítőitalokat (azért, mert folyékony kalória = felesleges kalória. Nem véletlenül van elhízva valaki, mert szeret enni. Aki szeret enni, az ne igya a kalóriákat, hanem egye..) és ezzel is fogyni fogsz.


Aki pedig lusta kalóriát számolni, az arra is lusta, hogy lefogyjon. Lehet lepontozni nyugodtan, de, ha már a kalóriaszámolás is kihívás, akkor sajnálom, fejben nem vagy elég erős.

A húgom most kezdte el, én évek óta számolok, leadtam 40kgot, heti szinten 4-5x van súlyzós edzésem, megtanítottam kalóriát számolni 2 hét alatt. Ő sem akarta, végül rájött, hogy nem is olyan bonyolult ez :)

ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Illetve, azért ajánlom kis(vagy semmennyi) túlsúlynál a kalóriaszámolást, mert

1. Kisebb test = kevesebb kalóriaégetés.

2. Kevesebb kalóriaégetés = kevesebb kalóriaigény

3. Kevesebb kalóriaigény = nagyobb esély arra, hogy túledd magad. (Értelemszerűen nagyobb az esély 1400 kalória helyett 2000 kalóriát enni, mint 2000 kalória helyett 2500 kalóriát..)

ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!