Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Rajtam kívül van még, aki...

Rajtam kívül van még, aki utálja a kalóriaszámlálást, és anélkül fogy?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs energiám méregetni az ételeket, számolgatni mindent, stb. 10 hónapja szültem, még szoptatok, kevesebbet eszek, és odafigyelek, hogy miket. Így fogytam 74 kg-ról 62-re. 162 cm vagyok, 57 kg a cél, annyi voltam terhesség előtt (szintén ugyanígy értem el). Más is van itt, aki így fogy, vagy mindenki számolja a kalóriákat?
okt. 3. 19:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%

Igen, én sem számolom!


Én sem tudom elképzelni, hogy naponta méricskéljek és milyen xar élet lenne már ez?!

okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Én most már annyira belejöttem, hogy pontosan tudom, mikor mennyit ehetek. Havi egyszer mérem magam, ha úgy látnám, hogy valami nem oké a súlyommal, újra számolni kezdenék, de eddig rendben volt a havi 2-4 kg. Szóval "jól eszek".

Én mindenkinek javaslom, hogy legalább az elején az első hónapokban számolja, amíg nem tapasztalja ki, hogy mi a jó.

okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%
Azért maga a számolás nincs akkora agyi tevékenység, hogy attól fogyjon valaki ;) És nem a 2g +/- fog számítani. Hanem az, hogy odafigyelsz arra, hogy menyit és mit fogyasztasz el. És akkor egy idő után már tudni fogod, hogy mi volt sok, és mi nem.
okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%

Kalóriaszámolással nem tűnik el a csillapíthatatlan étvágy vagy a stresszevés.


Önmagunk legyőzésére kellenének módszerek, de mivel minden ember más, így elég nehéz lenne ráhúzni mindenkire ugyanazon sablonmódszereket.

okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
A kalóriaszámlálás, ha becsülettel csinálod, önmêrsékletre késztet. Ha a kereten belül akarsz maradni, akkor valószínűleg nem fogod megenni azt a szelet csokit, amivel már mondjuk 200 kcal-val túllépnéd. Legalábbis nálam így működik, nem a kényszeres méricskélés a lényeg, hanem a korlátaink megtapasztalása.
okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%
Én Kcal számolással tudtam csak lefogyni, semmi más nem vált be. De egy barátnőm pl időablakos étkezéssel fogyott le gyönyörűen. Sokféle módszer van és sokféle ember, mindenkinek más jön be. :)
okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
55%

Még mindig: a kalóriaszámolás nem egy "módszer", hanem a szervezetünk biofizikája.

Kedves #6, a barátnőd azért fogyott le, mert az adott időablakban nem lépte túl a kalóriakeretét :)

okt. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
33%

Rárakni a kaját a mérlegre, és beírni a telefonodba nagyjából 1 perc, de tudom, hogy valaki erres sem veszi a fáradságot. Kalóriaszámolás nélkül is lehetsz kalóriadeficitben, csak feleslegesen teszed nehézzé és rizikóssá a dolgot, de te tudod.

Ettől függetlenül anno én se számoltam, mert nem is voltam tisztában a kalória fogalmával. Csak szimplán keveset ettem, és sokat mozogtam, így szerencsére kalóriadeficitbe kerültem tartósan, ezáltal lefogytam.

okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

7

Szövegértés... :) A kcal számolás pont hogy a módszer. Egy módszer arra, hogy kcal deficitben legyél. A kcal deficit az ami már nem módszer, de többféle módszerrel lehet elérni. Pl kcal számolással, vagy időablakos étkezéssel. :)

okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%

Csak azt mondom, hogy pusztán az időablakos étkezés nem fogyaszt kalóriadeficit nélkül.

Te egy lehetséges módszerként írtad külön, ezért volt félreérthető. Így viszont rendben van.

okt. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!