Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 23 éves, 150 cm magasságú...

23 éves, 150 cm magasságú lány vagyok. A jelenlegi súlyom 45.2 kg. Annyi féle "BMR kalkulátort" megnéztem már, viszont nem tudom eldönteni, melyik a leghitelesebb. Fogyni szeretnék még pár kg-t, viszont nem tudom mennyit kellene ennem. (?)

Figyelt kérdés

Alapvetően nehéz fizikai munkát végzek, plusz heti 3 - 5 napot sportolok átlagban, ami szobabiciklizést, trainerezést jelent. Ez eddig rendben van. Így január közepe óta lefogytam 22 kg-t.


Viszont amikor szabadságon vagyok, gyakorlatilag nem csinálok semmit, csak a sport a mozgásom, ekkor heti 5 alkalommal fixen edzek, plusz időnként 1 óra sétát is beiktatok. Ilyenkor nehezen megy a fogyás és nem tudom mit kellene tennem, noha a kcal bevitelemet is csökkentem ezekre a napokra. Szóval az lenne a kérdésem, hogy mit kellene tennem az otthoni, pihenős napokon, hogy folytatódjon a fogyás? Mennyit ehetek? 3 kg-t szeretnék már csak leadni.



júl. 12. 14:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
20, nem irónia más magasságán gúnyolódni, hanem bunkóság.
júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Igen értjük 21-es, ettől függetlenül akkor is az volt. Csak érdekes, hogy a súlya érdekli és nem a magassága. Ez nagy fokú testkép zavar.
júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
67%

22, miért érdekelné a magassága?

Azon nem tud változtatni, de a súlyan igen. Nyilván azzal foglalkozik, amin változtatni tud.

Én 158 vagyok. Akkor is ennyi maradok, ha bunkón beszólsz. De azt én döntöm el, hogy 42 vagy 62, vagy a kettő között bármennyi vagyok hozzá.

júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
52%
7-es, nem anyudról beszélek, hanem a kérdezőről, aki szerint 45 kilóról még le kell fogynia 3-4 kilót. NEM kell.
júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
64%

Miért, a kérdezőt ismered?

Nem.

Csak egyszerűen nem tudjátok felfogni, hogy egy nagyon alacsony embernek nem egészségtelen ilyen súly.

Ha akar, még fogyhat.

Ha nem akar, már így is jó.

júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
72%

#24

Csupán ezt a mondatokat cáfoltam meg, mert baromságot állítottál.

"Az meg teljesen lényegtelen infó, hogy 150 centi vagy, mert a 41-42 kiló kevés egy felnőtt nőnek."


Nagyon nem mindegy, hogy milyen magas egy ember. Fel tudod ezt fogni?

júl. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki aggódalmát, tanácsait osztotta meg és azoknak is, akik megvédtek a kicsit embertelenebb kommentektől is. Igazából nem foglalkoztam egyikkel sem, valószínűleg önmagukkal van problémájuk, velem elég nehezen lehetne. Mindenkinek ment a zöld kéz, aki megérdemelte. :)


Viszont akkor annyit kérhetnék valakitől, hogy a szinten tartáshoz szükséges bevitelem segítsen meghatározni (ülő életmód esetén, sporttal)? Mivel nem merek enni 1200 kcal-nál többet, mert félek, hogy hízni fogok, közben fogyok ugyanúgy, csak nyilván lassabban már. (Alacsonyság átka.)


Aktuális adataim alapján 44.7 kg vagyok már, ha ez segítség lehet a pontosabb meghatározáshoz.

júl. 15. 21:35
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
Hát pedig egyél többet, mert maga az alapanyagcseréd több ennél, vagyis magadat emészted akkor is, ha csak fekszel! Az 1600 a minimum, ha nem sportolsz. Ha sportolsz, akkor több.
júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

28, ez se igaz. Kor és aktivitás függvénye.

1600 nekem pl lassú hízókúra, 1300 körül meg stagnálok.

10-12 óra ülőmunka, ho-ból, 40 évesen.

júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
25%
Rajtad múlik az életmódod, 29-es, de ez így veszélyes! Eleve mért kell 25-50% túlmunkáznod?
júl. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!