Sokat ettem ma?

Figyelt kérdés

Reggeli: 1 körte

Ebéd: grillezett cukkini és paradicsom fokhagymás királyrákkal

Vacsora: még nem ettem


2013. aug. 24. 22:08
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

#20: Nem tudom, honnan veszitek itt a gyk-n, hogy a koplalással nem fogy az ember zsírból... Azért van a zsírtartalék, hogy szűkös időkben felhasználásra kerüljön, elég nagy baromság lenne éhenhalni a sok zsírral a testen.

Raktározni pedig nem nagyon lehet koplalás közben (vagy az egy nagyon furán és rosszul működő test), legfeljebb lelassul az anyagcsere, a test ragaszkodik a tartalékokhoz, amíg tud és a költséges izmot építi le. De amíg erős kalóriadeficit van, addig mi a csudából s miért raktározna? Sokkal egyszerűbb és logikusabb a kevés ételből energiát meríteni, mint azt kb. mind eltárolni és helyette lebontani az izmot (amivel nem is tudom, milyen gyorsan lehet energiát nyerni, de ugye még a zsírtartalékból sem megy valami extrém gyorsan, az efféle folyamatokhoz idő kell. a raktározáshoz pedig plusz energia).

2013. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Pont a leépített izmokból, a lelassuló anyagcseréből és a kevés bevitt kalóriából raktározna.


És nem, evolúciós előnyöket figyelembe véve abszolút nem irracionális vagy logikátlan az izomszövetet lebontani és zsírt raktározni. A túléléshez nem kell sok izom, zsír kell hogy ketogén üzemmódban a legtovább bírjuk harci gépként, vagy ragadozóként.. mindegy, túlélőként. Ez tök szuper, csak ma a sok kényes pitsa és ficsúr nem csak lesoványodni akar, csoffadt és zsíros teste, külalak miatt akarnak fogyni. Ehhez meg fontos, hogy ne koplalással tegyék. Túlélés szempontjából tök mindegy hogy néznek ki. Ha engem kérdeznétek, nekem is tök mindegy hogy néznek ki. De ezek egészségesek is akarnak lenni, mert jól akarnak kinézni. Ez viszont sajnos nem megy koplalással, ahogy néhány kedves ember szokta mondani, 'telibes.za.rt zoknik' lesznek, pedig nem ezt akarják. Tehát a fogyáshoz sajnos megint nem akaraterő meg szenvedés, hanem agy kell.. Ez az új evolúciós irány, tényleg csak az intelligens embereknek van jövője. Agy nélkül, lehet koplalni, szenvedni, önkínzást végezni, csak (általában, a többségnél) nem lesz meg ezzel a kívánt eredmény.


Persze lehet próbálkozni.. senki sem tiltja, sőt jót röhögünk az olyan kérdéseken, amik "koplaltam x ideig de most.." módon kezdődnek.


Mindenki maga dönt.. Ez a legjobb.

2013. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Kedves 21-es! Nyilvánvalóan fogy zsírból is, de az miért jó ha izomból fogy? Egy átlagos izomzattal rendelkező ember nem igazán veszi észre, hogy miből fogy, de aki foglalkozott testépítéssel, az tudja, hogy fogyásnál helytelen étrenddel könnyen leépíthető a nehezen megszerzett izom. Nyilvánvaló cél megtartani ez esetben az izmot, de egy átlagos izomzatú embernek se kellene mindegynek lennie, hogy miből fogy, mert az alakját az izmok fogják meghatározni, ha zsírból és izomból is fogy kevésbé lesz esztétikus, mintha csak zsírból fogyna.
2013. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Ma ezt ettem:

Reggeli: 1 nektarin

Ebéd: pármai sonka és prágai sonka light trappistával és koktélparadicsomokkal

Vacsora: még nem


Egyébként fogytam 1 kg-t.

2013. aug. 25. 21:20
 25/38 anonim ***** válasza:
Igen, 1 kg-ot, ami valószínűleg víz + amit kakiltál. Ha nagyon az a cél, akkor egy nap alatt lehet 3 kilót így fogyni. Csak ez aztán se nem látszik, se nem tartós.
2013. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Igen már 3 hete vizet fogyok mindenki szerint. Elég valószínű.
2013. aug. 25. 21:24
 27/38 anonim ***** válasza:
Csak.. egyél annyit hogy jóllakj, ez a természetes. 1 nektarin nem reggeli, ezzel egy tengerimalac nem lakik jól, most nem? + reggel zsír kellene, hogy ürüljön az epe, elinduljon az emésztés rendesen. A gyümölcs olyan közepesen jó/rossz kaja. Nem rossz, de akkor is csak cukor, némi vitamin.. nem olyan nyerő. Csak ötletelünk, segíteni akarunk.. Én nem írom hogy túl keveset eszel, Te érzed..
2013. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy reggel nem vagyok éhes. És ha fogyózok, minek tömjem magam, ha nem gyötör éhség. Most pl. éhes vagyok, de este félek enni, mert rámrakódik.
2013. aug. 25. 21:31
 29/38 anonim ***** válasza:
Nem csak vízből fogysz,viszont ha így fojtatod kórházba kerülhetsz,ha ezt elkerülöd akkor meg ott marad az a probléma hogyha visszaállsz a normál étrendere a többszörösét hízod vissza annak amit leadtál,viszont ha ennyire nem érdekel a válasz és megvagy győződve róla hogy ez így jó akkor ne tegyél fel kérdést.
2013. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

reggelire egyél többet, hiszen azzal indítod a napod. tízóraira mehet a nektarin, reggelire mehet nyugodtan valami szénhidrátos/zsíros cucc.


vacsorára nyugodtan ehetsz zöldségeket (paradicsom, paprika, kígyó uborka, saláta) ezek nem "hízlalnak", így nagyobb mennyiséget is ehetsz belőlük, amig íz éhség el nem múlik...


[link]


olvasd el itt a gyik részt, és illetve a fontos információkat, és csupán két napodat számold ki hogy mennyi a kalória /szénhidrát/zsír/fehérje beviteled...

2013. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!