Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? 160 kg vagyok...

Mit csináljak? 160 kg vagyok és semmi sem akar sikerülni.

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok és a héten lesz szóbeli érettségim. Semmit sem tanultam pedig csak 2 napom van, hiányzik még 40 db tételem.

160 kg vagyok, nem birok lefogyni.

1 éve itthon vagyok, esti tagozatos gimnáziumba jártam. Nem voltam sehol már 1 éve, itthon vagyok.

Nincsenek barátaim, nem szexeltem még.

Úgy érzem, hogy egyszerűen szétestem. Nem birok gondolkodni. Folyamatos nyomás alatt érzem magam. Reggeltől estig, reggeltől estig.

Képtelen vagyok akármire is koncentrálni, mert folyton csak a gondjaim cikáznak a fejeben.

Hihetetlen ingerlékeny vagyok. Utálok emberek közé menni, mert szeszélyezve érzem magam.

Falun lakom, utálok itt lakni.

Szerintetek érdemes lenne egyszerűen kimennem külföldre, Angliába, de nem tudok angolul?

Nem tudom mi lesz velem. Nem segít, nem támogat senki. Csak a szüleim eltartanak és ennyi. Képtelen vagyok dolgozni, mivel fizikailag korlátolt vagyok a súlyomból adódóan. Gyorsan kifáradok.

Nem birok lenyugodni csak akkor amikor eszem.


Kélek segítsetek, már sírógörcs kerülget.


2013. jún. 17. 16:38
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Nem megyek tovább tanulni, vagyis, ha megyek is akkor is estire valamilyen szakképzésre. Nem igazán voltak/vannak hosszútávú céljaim. Sosem voltam jó tanuló középiskolában, nem is jók a jegyeim így felsőoktatásba be sem kerülnék. Örülök, ha mindenből meg lesz a kettesem érettségin, ahogy írtam 100 tételből egyet sem tudok. Annyi lesz, hogy holnap, ha lesz kedvem átolvasom (gondolom ez sokat elárul). Elköltözni sem tudok mivel a szüleimnek nincs rá pénzük, kollégiumba meg be sem kerülnék, de ugye nincs is miért.



"Hasonló helyzetben voltam, mint te, bár nem 160, csak 105, és nem 19, csak 17, de a többi ugyanez. És sikerült megcsinálnom, épp ezért mondom, hogy neked is sikerülni fog.

A legfontosabb dolog életben tartani a motivációt, és erre a legjobb, ha folyton szembesíted magad a céljaiddal. Én is esténként egy nagy vacsi után eldöntöttem, hogy holnaptól szétgyúrom magam, és az egész Rocky filmsorozat lejátszódott a fejemben, de persze reggelre kialudtam, és nem változott semmi. Egészen addig, amíg meg nem találtam azt a valamit, ami ráébresztett arra, amit igazán akarok, és onnan tudtam, hogy el fogom érni, és nincs ami megakadályozhat.

Másik legfontosabb, tudd, hogy melyek azok a pillanatok, amikor a jó döntést kell hozni. Nálam pluszban egy erős dohányzás is közrejátszott, ami lehetetlenné tette a mozgást, sőt egy idő után már a séta után is úgy kifáradtam, hogy már rossz volt magamra nézni. Viszont minden csalódás, minden a saját nyomorúságommal való szembesülés után azonnal rágyújtottam, bekajáltam, lesz*rtam mindent. Meg kell tanulni elnyomni ezt az ingert magadban, és ez a legnehezebb az egészben. De ez benned van, és képes vagy rá."


Na, nálam is ugyan ez van (szeretem ezeket az eseteket, sokszor azt hiszem, hogy csak nekem vannak ilyen defektem, de utána kiderül, hogy másnak is) csak én nem igazán tudtam eddig megfogalmazni. Ugyan ez a bizonyos "inger" van nálam is. Esténként megy a nagy elhatározás, másnap semmi. Jön a nagy felismerés, megünneplem egy kiadós zabálással. Bár mostanában nincs ilyen, mert valahogy meguntam. Most már úgy vagyok, hogy sehogy. Nem tudom, hogy képes vagyok-e elnyomni. Annyiszor próbálkoztam: először keveset ettem, később kalóriaszámlálás, koplalás, sőt még adipex-et is vettem (erre költöttem el az utolsó fillérem), 90 napos diéta. Semelyiket nem bírtam 3-4 napnál tovább.

Nem szeretek itt falun élni. Én nem azért nem megyek emberek közé, mert alapjáraton nem szeretek. Azért nem megyek, mert szeszélyezve érzem magam a súlyomból kifolyólag. Úgy érzem mindenki engem néz, undorodom magamtól. Télen még csak csak, de ilyenkor nem, egyáltalán nem megy. Még ilyen melegben is, ha ki kell mennem az utcára felveszek egy felsőt.


Én már egy jó ideje úgy vagyok, hogy "holnap kezdem". Szinte ez már normálissá vált, hogy este így fekszem le.


Nem tudom mi lenne, ha vékony lennék és (a testsúlyt leszámítva) ugyan ebben a helyzetben lennék. Gondlom könnyebb lenne lépnem hiszen egy óriási problémával kevesebb lenne. Én igazából a testsúlyomat nevezem meg fő oknak, a többi csak mind okozat.


Már kiskorom óta ezzel együtt élek. Sok sérelem ért, még családon belül is a bátyám folyton cseszegetett, néha még most is. Nem rég értem el, hogy túltegyem magam az akkor ért sérelmeken. Féléve még ezeken is felhúztam magam, pedig ezek több mint 8-10 évvel ezelőtt történtek. A szüleim folyton azt mondták majd, ha felnövök lefogyok, ha szerelmes leszek lefogyok és persze csak nehéz csontozatú vagyok.

Csak középiskola első évében jöttem rá, hogy milyen hátrányokkal is indulok. Akkor 14 éves voltam és már akkor is 120 kg voltam.

2013. jún. 17. 22:09
 22/52 anonim válasza:
5 év alatt még híztál 60 kg-t? Az rengeteg! Itt az akaraterőddel van gond, az a 120 se volt kevés, de hogy még ennyit híztál!
2013. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
40 kg-t, de igen rengeteg. Tudom, hogy nincs akaraterőm, de ez nem olyan dolog amit belehet szerezni, ergo nem tudom mit csináljak. Nem tudok tapsra belekezdeni, mert pár napon belül abba hagyom. Pont ezért kellene valamilyen kényszerhelyzet, pl. leköltözés csak nem tudom, hogy kellene kivitelezni.
2013. jún. 17. 23:24
 24/52 anonim ***** válasza:

Elolvastam az 1. válaszod, amit az én hozzászólásomra is reagáltál.


Erre fogok reagálni, nem babusgatást fogok írni hanem segítséget, fogódzót adok. Nem fogok újat írni, ezeket magad is tudhatod de néha egy külső, szókimondó szemlélő jobban átlátja a szükséges dolgokat.. Szóval megpróbálok ez a külső szemlélő lenni. Csak én kissé nyers vagyok.


Tehát:


"Húst csak heti 1-szer szokott itthon lenni, de zöldséget tudok venni. A tojás jó hús helyett (vannak itthon tyúkok)? Kefirt is tudok venni. Szénhidrátot hanyagoljam akkor? "


Tojás jó hús helyett, szénhidrátot hanyagold, elég az ami a zöldségekben van.


"Orvoshoz nem akarok menni. Régebben voltam háziorvosnál. Lemérte a súlyom és annyit mondott, hogy diétázzak. Kiskoromtól kövér vagyok."


1. lesz.arom

2. hülye a háziorvosod, de ő ezt biztos nem tudja

3. irreleváns, én eddig is sejtettem


"Pont azért nem tudok semmit mozogni, mert nagy a túlsúlyom. Fekvőtámaszt nem tudok csinálni és guggolástól is fáj a térdem.

187 cm vagyok kb. "


Jogos.


"Vettem pezsgőtablettát: multi vitamin és kalcium, 600 Ft volt a kettő. "


Nem baj, majd szépen kitérünk arra, hogy milyen valóban értelmes táplálék kiegészítőket érdemes venni. Nem 600 forint lesz hanem úgy 4000 ft minimum, egy hónapra. Kb. De nem ez a lényeg.


SÚlyzós edzés jó, de ha saját testsúllyal nem tudsz edzeni, akkor nem biztos hogy az ízületeidet súlyzóknak is ki kellene tenni. Egyébként tudsz edzeni saját súllyal, csak még nem tudod a megfelelő könnyített gyakorlatodat. Nem baj, az ember tanulékony!


"Sétálni nem akarok, majd futni akarok, de így nem lehet."

NEM AKARSZ FUTNI. Azt csitrik végzik. Majd sprintelsz de ahhoz is fogyni kell előbb.


"Sok lisztes, olajos étel van itthon. Sokszor van rizs és tészta. Ugye ezek tiszta szénhidrátok és keményítők, akkor ezeket nem eszem. Sem kenyeret."


Nagyon vágod már a témát, innentől csak némi útmutatás és a kitartásod kérdése az egész. Ha ezt több ember csak leírni tudná annyira mint te..


Tanács:

Mégis el kellene menni pajzsmirigy hormon vizsgálatra. De nem muszáj, csak ilyen betegséggel rémálom fogyni, ebben egy kis gyógyszer csodákra lenne képes.


Szerezz be ipari mennyiségű zöldséget, tojást-húst-szalonnát, és ezekből táplálkozz. Jól lehet lakni, de nem ártana ha napi 2-3 étkezésnél nem lenne több még ezekből sem. Ennek azért van szerepe hogy visszaálljon az inzulin érzékenységed, a napi túl sokszori étkezés erre nincs jó hatással. Hát, talán kicsit húzós váltás lesz ez.. mindegy, sok tojás, zöldség, ez a táp!


Tudom írtak vagy 3 oldalnyit, biztos tök jó tanácsokat kaptál. Én nem írtam túl kedves stílusban még magamhoz képest sem, de ez azért van mert magaménak tekintem az ügyet. Ha mások útmutatásán indulsz el és ez eltér az enyémtől akkor egy kommentben lehetne írni hogy ne fáradjak. Ha viszont jó, akkor elkezdheted enni hogy milyen a zöldség és tojásevés. Viszlát gondolom reggel.

2013. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Legyen ez az első nap, kíváncsi vagyok meddig fogom bírni.


A 2 tojást már fel is raktam főni, majd csinálok mellé salátát. 0,5-1 paprikából, 1-2 paradicsomból, salátából (ha van itthon) és uborkából, ill. teszek rá ecetet és 2-3 kanál kefirt.

Előtte még edzek.


Egyenlőre nincs pénzem drágább táplálékkiegészítőkre.


Súlyzós edzéshez már egy párszor hozzáfogtam. A fekvenyomástól és a tricepsz gyakorlatoktól szokott fájni a könyököm (azoknál a gyakorlatoknál amelyeknél a felkart stabilan kell tartani, az alkart kell mozgatni), de, ha eléggé bemelegítek és kisebb súlyokkal csinálom, kevesebb ismétlés számmal, akkor elviselhető.

Ill. a lábedzést hanyagolom.


Az önsúlyos edzésről már halottam, jobban mondva a fegyencedzésről. A bátyám ezt csinálja egy ideje. Néztem könnyített gyakorlatokat, de igazából 2 gyakorlatnál többet nem igazán találtam.


Ahogy írtam orvoshoz most kizárt, hogy menjek, esetleg későbbiekben.


Nekem a táplálkozással nincs gondom, aztán majd meglássuk a testem, hogy reagál. Zöldségeknek az ízét nem bírom, de majd megszokom remélhetőleg, ill. a tojást is eddig csak szendvicsben ettem, esetleg rántva.


Számomra mindegy, hogy milyen diétát, táplálkozáshoz kezdek hozzá. Ebben az esetben szerintem mindegyik (legtöbb) egészségesebb mint a jelenlegi életvitelem.


Majd eldől, hogy meddig bírom. A kezdeti lelkesedés már sokszor megvolt, egy idő után mindig ellankad és abbahagyom.


Inzulin érzékenység mit takar? Amúgy nekem jó a napi háromszori étkezés annyival kevesebbet kell törődnöm az étkezéssel, ill. az ételek elkészítésével csak majd kell találnom elfoglaltságot, mert egy ideje pótcselekvésként végzem a kajálást.

2013. jún. 18. 08:02
 26/52 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a kefirt és a pótevést.


A zöldségekhez találj ki valamit, tök jó reveptek vannak. Össze is főzheted őket ecetes tojáslevesbe. Ilyenkor lehet konyhatündérkedni, rögtön egy értelmes időtöltés: a főzés.

2013. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

Meg volt az edzés és az evés. Mi a gond a kefirrel? Nem szeretem így nem lesz nehéz lemondanom róla, igazából csak 2 kiskanállal tettem a salátára, hogy jobb íze legyen.


Egyenlőre nincs semmi gond, majd estefelé kiderül mi lesz.

2013. jún. 18. 10:10
 28/52 anonim ***** válasza:

Szia! Merre laksz? Arra gondoltál/van-e lehetőséged, hogy szerezz egy kutyát? Vele nagy sétákra lehetne menni, és jó barátja az embernek. Engem is kihúzott pár éve a gödör aljáról, hogy igazán tudok kötődni egy kis élőlényhez, az emberekkel sajnos nekem sincs szerencsém, de legalább a kutyámnak oda tudom adni azt a szeretetet, ami bennem van.

Légy erős, szorítsd össze a fogad de csináld végig, hogy lehess, aki még nem voltál, még bárhogy átalakulhatsz. És ha a tested alakul, követni fogja a lelked is, mert onnan is kell terheket ledobni, valahogy együtt jár, de igaz fordítva is: ha lelkileg sikerül ledobni terheket, a tested is változik.

2013. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:

Kitartás :)

Egyébként kell valami ami lefoglal evés helyett. Olvasás, kockulás, mindegy. Van aki citromos vizet szürcsöl, addig nem eszik fölöslegesen. Mert valljuk be még jól emészthető ételekből is fölösleges egész nap enni és enni.


A kefirrel az a baj, hogy fejlődésben lévő emlősállat táplálékából (tej) készül. Ilyen speciális élelmiszer nincs más a természetben, a tej nem hasonlítható össze semmi mással mivel ez az az anyag, ami úgy alakult a természetben hogy a fiatal emlősök tápláléka és a növekedésüket fejleszti. Egyetlen más állati táplálék sem ilyen: bármilyen állatot megölsz, annak a húsa, szervei, vére nem azért alakultak ki, nem azt a célt szolgálják hogy táplálékok legyenek (ezért úgymond jók, funkcionális szövetek.. tele tápanyagokkal. mondjuk hús). DE a tej ezzel szemben direkt táplálék. A baj az, hogy nem az embernek, és nem felnőtteknek 'készült'.

2013. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bízta szavakat.


Sajnos kutya nem megoldható, de amúgy van itthon 4 macska. Esznek és alszanak, szóval nem igazán kötődöm hozzájuk, nem is tudom miért vannak.


Az a baj, hogy hiába ülök egész nap a gép előtt közben folyamatosan eszem.


Tehát ezek szerint nem jó semmilyen tejtermék?

Arra rájöttem már most, hogy nem lesz könnyű összeállítanom még a napi 3 étkezést sem. Nem hiszem, hogy képes leszek egész nap zöldséget és tojást enni. Pl. a főtt zöldséget magában megenni sem tudom.

Gyümölccsel mi a helyzet? Azt fogok enni, ha lesz itthon.

2013. jún. 18. 13:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!