Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? 160 kg vagyok...

Mit csináljak? 160 kg vagyok és semmi sem akar sikerülni.

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok és a héten lesz szóbeli érettségim. Semmit sem tanultam pedig csak 2 napom van, hiányzik még 40 db tételem.

160 kg vagyok, nem birok lefogyni.

1 éve itthon vagyok, esti tagozatos gimnáziumba jártam. Nem voltam sehol már 1 éve, itthon vagyok.

Nincsenek barátaim, nem szexeltem még.

Úgy érzem, hogy egyszerűen szétestem. Nem birok gondolkodni. Folyamatos nyomás alatt érzem magam. Reggeltől estig, reggeltől estig.

Képtelen vagyok akármire is koncentrálni, mert folyton csak a gondjaim cikáznak a fejeben.

Hihetetlen ingerlékeny vagyok. Utálok emberek közé menni, mert szeszélyezve érzem magam.

Falun lakom, utálok itt lakni.

Szerintetek érdemes lenne egyszerűen kimennem külföldre, Angliába, de nem tudok angolul?

Nem tudom mi lesz velem. Nem segít, nem támogat senki. Csak a szüleim eltartanak és ennyi. Képtelen vagyok dolgozni, mivel fizikailag korlátolt vagyok a súlyomból adódóan. Gyorsan kifáradok.

Nem birok lenyugodni csak akkor amikor eszem.


Kélek segítsetek, már sírógörcs kerülget.


2013. jún. 17. 16:38
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
mivel más a futás? ott nem kéne emberek közé menned? a séta kezdetnek jó!!!
2013. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

Nem akarok a sétán fennakadni, kezdésnek jó, ezt nem vitattam.


"Mond meg szüleidnek, hogy ne főzzenek rád ennyi szirszart, mert az is az ő hibájuk, hogy meghíztál... Magas vérnyomás, cukorbaj, szívelégtelenség, májcirrózis, vesepanaszok. Csak néhány következménye az elhízásnak. Ha nem akarnak 10 év múlva tólókocsiba látni vagy ne adj isten föld alatt, akkor mondjad nekik, hogy ne főzzenek semmit."

A szüleimet ilyen téren már leírtam, felesleges velük konzultálni.


Tojás van itthon, a nyári szezonban olcsón tudok zöldséget beszerezni, ill. a mamámtól is tudok hozni. Kefir olcsó és a natúr joghurt is. Gyümölcsöt boltból nem veszek, mert a banánon kívül mindegyik rossz minőségű és ehetetlen, az áruk ehhez képest magas.

Dinnyeszezonban lesz itthon sárgadinnye, ill. dinnyéstől lehet venni görögdinnyét is.


Mi az a gluténmentes táplálkozás, úgy értem miért jó? Mi a gond a gluténnal?


Köszönöm a hozzászólásokat, jelentősen lenyugodtam pusztán azzal, hogy kiírhatok egy két dolgot magamból.

2013. jún. 17. 18:36
 13/52 anonim ***** válasza:

Ha esti tagozatos gimibe jársz, akkor is emberek között kellett lenned.

A barátokat, esetleges barátnőt, élményeket csakis akkor szerezhetsz, ha eljársz. Ez független a súlyodtól, mindenki találhat hozzá illő, őt elfogadó és szerető barátokat.

Ha valamibe sikerélményed van, az vonzza magával a többit, ez ad motivációt, a folyamatos sikerek, de ezért tenni is kell.

Kajálásról már írtak sokan, mozgásnak én is csak a sétát tudom elképzelni nálad, tempós, gyors séta. Nem baj, ha izzadsz! De 160kilóból annak is kell fogyasztania! A súlyzós edzés nem fogyaszt, később ráérsz majd azt.

2013. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

Igen, de csak heti 2-szer kellett, ill. olyan is volt amikor csak 1-szer és már kb. 1 hónapja nem is voltam suliba, csak írásbeli érettségin.

Nem tudok emberekkel kommunikálni, egyszerűen nem tudok közös témát felhozni. Az eddigi beszélgetőpartnereim pedig maguktól nem nyitottak, valószínűleg nem keltettem fel az érdeklődősüket. Külsőleg pedig taszító vagyok, egy 160 kg-s ember nem lehet vonzó. Sokan első látásra elítélnek. Az évek alatt zárkózottá váltam.

2013. jún. 17. 19:34
 15/52 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz egész nap? Csak foglalkozol vmivel. Az elmúlt években mit csináltál? Miért nem jártál nappali gimibe?
2013. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

Gépezek, azon belül semmi értelmeset. Vegetatív állapotban voltam, reggel elmentem suliba, délután fél 4-kor hazajöttem, gépeztem, tévéztem és aludtam, ja és ettem. 4 évet jártam nappali középiskolába, utolsó évemet kezdtem estin.

Összességében ennyiben kimerült az eddigi életem.

2013. jún. 17. 21:29
 17/52 anonim ***** válasza:
Gimis koromban én is ennyit csináltam kb., a tanulás lefoglalt teljesen. És a gimis osztály társakból mára már senkivel nem is tartom a kapcsolatot. Érettségi után elköltöztem másik városba, egyetemre jártam, és kinyílt a világ. Tovább tanulsz? :)
2013. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim válasza:

Hasonló helyzetben voltam, mint te, bár nem 160, csak 105, és nem 19, csak 17, de a többi ugyanez. És sikerült megcsinálnom, épp ezért mondom, hogy neked is sikerülni fog.

A legfontosabb dolog életben tartani a motivációt, és erre a legjobb, ha folyton szembesíted magad a céljaiddal. Én is esténként egy nagy vacsi után eldöntöttem, hogy holnaptól szétgyúrom magam, és az egész Rocky filmsorozat lejátszódott a fejemben, de persze reggelre kialudtam, és nem változott semmi. Egészen addig, amíg meg nem találtam azt a valamit, ami ráébresztett arra, amit igazán akarok, és onnan tudtam, hogy el fogom érni, és nincs ami megakadályozhat.

Másik legfontosabb, tudd, hogy melyek azok a pillanatok, amikor a jó döntést kell hozni. Nálam pluszban egy erős dohányzás is közrejátszott, ami lehetetlenné tette a mozgást, sőt egy idő után már a séta után is úgy kifáradtam, hogy már rossz volt magamra nézni. Viszont minden csalódás, minden a saját nyomorúságommal való szembesülés után azonnal rágyújtottam, bekajáltam, lesz*rtam mindent. Meg kell tanulni elnyomni ezt az ingert magadban, és ez a legnehezebb az egészben. De ez benned van, és képes vagy rá.

Azt írtad, hogy falun laksz, én is falun laktam, és én is utáltam, de végül ez lett a megmentőm. Még mindig itt lakok, barátnőt is szereztem innen, munkát is találtam, rendbejött az életem. És hogy miért jó falun lakni? Azért, mert nincsenek mindenhol emberek, akkor vagy egyedül, amikor akarsz. Én is útáltam az emberek jelenlétét a közelemben, épp ezért okosan elkerültem őket. Reggel 5kor keltem, másfél óra edzés kint a focipályán, meló, este pedig megint edzés. Senki nem zavart.

Nem akarok túl sokat írni, de még azt leírom, hogy én hogy kezdtem neki.

1 hét készülődés van, amíg összeállítod az elképzelést, beszerzed az első anyagokat, és elbúcsúzol attól az embertől, akire majd nevetve akarsz visszanézni.

Ha az első napot teljesítetted az elképzelés szerint, az azt jelenti, hogy sikerült elkezdened.

Ha a 3. napot teljesíted, az azt jelenti, hogy a dolog működhet.

Ha a 7. napot teljesíted, az azt jelenti, hogy képes vagy rá.

Ha egy hónapig tudod csinálni, akkor pedig nincs lehetetlen.

Biológia tanárom bölcsessége:

Érj el egy célt kemény munkával, utánna légy mértéktartó. Ismételd ezt meg ameddig jónak látod.

2013. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

Mi zavar a legjobban?

Játssz el a gondolattal :)

pl. mi lenne, ha: ugyanez a helyzet, viszont 80kg kisportolt testű srác vagy (viszont se barátok, se barátnő, ugyanúgy érettségi előtt, falu stb stb) ?

2013. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
Jó, 187cm-mel legyen 95kg :)
2013. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!