Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? 160 kg vagyok...

Mit csináljak? 160 kg vagyok és semmi sem akar sikerülni.

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok és a héten lesz szóbeli érettségim. Semmit sem tanultam pedig csak 2 napom van, hiányzik még 40 db tételem.

160 kg vagyok, nem birok lefogyni.

1 éve itthon vagyok, esti tagozatos gimnáziumba jártam. Nem voltam sehol már 1 éve, itthon vagyok.

Nincsenek barátaim, nem szexeltem még.

Úgy érzem, hogy egyszerűen szétestem. Nem birok gondolkodni. Folyamatos nyomás alatt érzem magam. Reggeltől estig, reggeltől estig.

Képtelen vagyok akármire is koncentrálni, mert folyton csak a gondjaim cikáznak a fejeben.

Hihetetlen ingerlékeny vagyok. Utálok emberek közé menni, mert szeszélyezve érzem magam.

Falun lakom, utálok itt lakni.

Szerintetek érdemes lenne egyszerűen kimennem külföldre, Angliába, de nem tudok angolul?

Nem tudom mi lesz velem. Nem segít, nem támogat senki. Csak a szüleim eltartanak és ennyi. Képtelen vagyok dolgozni, mivel fizikailag korlátolt vagyok a súlyomból adódóan. Gyorsan kifáradok.

Nem birok lenyugodni csak akkor amikor eszem.


Kélek segítsetek, már sírógörcs kerülget.


2013. jún. 17. 16:38
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
Tudod ésszel is lehet pénzt kereseni, azért tanulj csak szépen.
2013. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
Talán fejezd be a nyafogást első körben. Hidd el, mások még rosszabb helyzetben vannak. 2 nap alatt 40 tételt nem lehet megtanulni, de tanulj meg mindegyikből legalább egy bekezdést, hogy tudj mondani valamit, bármit is kapsz, és sikerülni fog. Kezdj el diétázni, étkezz egészségesen és sportolj, kezdetnek mondjuk sétálj. Meg tudod csinálni, ha nagyon akarod. A jövődről pedig neked kell döntened, angolul pár hónap alatt meg lehet tanulni, és ha külföldre akarsz menni, akkor menj. Minden fejben dől el, bízz magadban és akard, hogy sikerüljenek a céljaid!
2013. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

De nem megy, annyiszor próbáltam. Hiába jön meg a motiváció, a "hű most megcsinálom" érzés, végül mindig itt kötök ki. Úgy terveztem, hogy erre a nyárra már lefogyok és tessék, sőt az ezelőtti nyárra is ezt terveztem.

100 tételt kellene megtanulni, 40 még meg sincsen. Tegnap már attól fejfájást kaptam, hogy különválogattam az irodalom tételeket a nyelvtantól.

2013. jún. 17. 16:48
 4/52 anonim ***** válasza:

Hormonszintjeidet mikor vizsgáltál? (költői kérdés, én tudom hogy el van szállva a pajzsmirigyed).


Tanulj, egyél húst és zöldséget (MÁST NE) és nem ártana azért elmenni orvoshoz, mert valószínűleg pajzsmirigyhormont kell nálad pótolni. Persze gluténmentes táplálkozással még rendbe jöhet a saját tested, de nem ártana addig is elkezdeni formába lendülni.


160kg. Neked súlyzó sem kell az edzésedhez. Akár már kezdheted is! :)

2013. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
Hány cm vagy? Nem mindegy, hogy 160 cm vagy 200 cm. Egyébként kezdj el fogyózni:D Most mit vársz, mit mondjon más? Egyél tojást, túrót, húsokat, paradicsomot, paprikát, uborká, halat, joghurtot, kefírt, rozskenyeret stb. Mivel nagy a testtömeged, már ha el is kezded, sokat fogsz leadni, akár az első hét alatt. Ez lehet 2-3-4 kg is. Nagy súlyból könnyű leadni. Mérd magad, így ösztönzőül hat rád a fogyókúra folytatásához.
2013. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
Ha akarod, sikerulhet... En mar legalabb 5eve mondtam h majd nyarra lefogyok. Eddig sosem sikerult. Viszont tavaly november vegen osszeszedtem magam es attertem normalis etkezesre. Napi egyszer egyel mondjuk reggelire egy kiflit/ egy szelet kenyeret. Javaslom a rozslisztbol keszult teljes kiorlesu termekeket, sonkaval, sok zoldseggel.... A nap tobbi reszeben probald meg kerulni a szenhidratdus eteleket... Egy heten egyszer egyel max. tesztas etelt, de akkor reggelire mondjuk tojasrantottat vagy gyumolcsot egyel, ne kiflit.. Vacsorara probalj meg valami konnyut enni, husit, turot, zoldsegeket, salit es ezeket sem este 10kor, hanem mondjuk legkesobb 7-8 kor. Setalj minden nap 1-1,5 orat. A mozgas nagyon fontos. En igy fogytam le fel ev alatt 88rol 63ra es a boromet sem viselte meg, mondjuk en szobabicikliztem is. Egy ev alatt 40-45 kgot szerintem le tudnal fogyni, HA AKARNAL...
2013. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Húst csak heti 1-szer szokott itthon lenni, de zöldséget tudok venni. A tojás jó hús helyett (vannak itthon tyúkok)? Kefirt is tudok venni. Szénhidrátot hanyagoljam akkor?


Orvoshoz nem akarok menni. Régebben voltam háziorvosnál. Lemérte a súlyom és annyit mondott, hogy diétázzak. Kiskoromtól kövér vagyok.


Pont azért nem tudok semmit mozogni, mert nagy a túlsúlyom. Fekvőtámaszt nem tudok csinálni és guggolástól is fáj a térdem.

187 cm vagyok kb.


Vettem pezsgőtablettát: multi vitamin és kalcium, 600 Ft volt a kettő.


Súlyzós edzésre van lehetőségem, de korlátozottan, viszont ez is jobb mint a semmi, gondolom. A korlátozott alatt azt értem, hogy van 2 pár egykezes súly: 1 pár 10 kg-s, 1 pár 5 kg-s és 1 db 15 kg-s. Van egy fekvenyomópad, 2 db 2 kezes rúd, ugye ez jó fekvenyomáshoz is. 150 kg-ig vannak tárcsák, 10 kg-s tárcsákból, ezen felül kb. 7-8 db 1,25 kg-s tárcsa.

Súlyzós edzés jó?


Sétálni nem akarok, majd futni akarok, de így nem lehet.


Súlyomat nem tudom megmérni, mert kiakad a mérleg. A 160 kg csak egy tipp. 152 kg-ig mért a mérleg, ennyi voltam kb. december környékén. Szerintem már vagyok 160, talán több is.


Sok lisztes, olajos étel van itthon. Sokszor van rizs és tészta. Ugye ezek tiszta szénhidrátok és keményítők, akkor ezeket nem eszem. Sem kenyeret.


Az a baj, hogy könnyű leírni, de csinálni nehéz.


Ezek alapján mit javasoltok?

2013. jún. 17. 17:53
 8/52 anonim ***** válasza:
ha sétálni nem aakrsz, hogy akarsz majd futni??? menj SÉTÁLNI!!! tempósan, ja és keress egy pszichologust!
2013. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Nem akarok menni, nem akarok emberek közé keveredni. Így is érettségire kell mennem ahol egy csomóan leszünk.


Sétálásnak és a futáshoz sok köze nincs. 1-1,5 órát simán lesétálok, maximum a lúdtalpam fog fájni és a melegben leizzadok.

2013. jún. 17. 18:03
 10/52 anonim ***** válasza:
Akkor jó magas vagy. Na ez pozitív. Sétát ajánlok és biciklizést. Szénhidrátot meg ne egyél. Mond meg szüleidnek, hogy ne főzzenek rád ennyi szirszart, mert az is az ő hibájuk, hogy meghíztál... Magas vérnyomás, cukorbaj, szívelégtelenség, májcirrózis, vesepanaszok. Csak néhány következménye az elhízásnak. Ha nem akarnak 10 év múlva tólókocsiba látni vagy ne adj isten föld alatt, akkor mondjad nekik, hogy ne főzzenek semmit.
2013. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!