Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam (fehérje...

Nikozia12 kérdése:

Hogyan csináljam (fehérje kérdés)?

Figyelt kérdés
Május óta diétázom és edzeni is rendszeresen járok. Eddig ettem húst de (van okom rá)szeretnék vegetáriánus lenni. Viszont nem tudom h. akkor most hogyan vigyek be annyi fehérjét. Ha iszok fehérje shake-t + más étel(pl.tejtermékek,hüvelyesek stb.) eszek eleget az úgy fedezi a napi mennyiséget? ebben most teljesen kezdő vagyok. Előre is köszi. 22/L

2012. dec. 9. 17:48
1 2 3
 11/22 Dogmatix91 ***** válasza:
Elég felkavaró egyébként ez a videó. Láttam én is hasonlókat. Sajnos fogyasztói társadalomban élünk, és ennek ez az ára. Azért nem árt tudni, hogy ez általában az elmaradott országokra jellemző "feldolgozási mód" , de teljesen megértem, hogyha e miatt nem akarsz többé húst enni. A hallal azért megbarátkozhatnál ;)
2012. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Elmaradott országokban "in the United States.." "in the USA.."

A dokumentumfilm Amerikáról szólt!


Sajnos el van tolódva a világ egy gusztustalan irányba. Mindenből az olcsó kell, a dolgoknak nem fizetjük meg a valódi árát.. Ha a hús annyiba kerülne, hogy hetente 1-2 nap tudnánk enni (ami megjegyzem teljesen működő dolog lenne, egészségesen táplálkozók kedvéért: paleó) akkor mindenki több zöldséget enne.


Megjegyzem még, ha 6 milliárd helyett csak 60 millió ember élne.. akkor is más lenne a helyzet.


Vagy olyan helyről kell beszerezni a húst, tojást ahol egész életében tisztelték az állatot, és tudjuk hogy a lehető legnagyobb tisztességgel vették el az életét. Az emberi kegyetlenkedésre nem kifogás az, hogy sokat kell termelni és az csak így megy.. de amikor az aberrált b.arom a frusztrációit az állatokon tudja csak kiélni, vagy amikor naponta több 10 000 csirke megy át a keze alatt, akkor már bajok vannak, és ez részben a rendszer hibája amit engedtünk megteremteni, és fenntartjuk. Végső soron én is, mert nem fussa házi jól tartott húsra. A magam részéről megpróbálok változtatni.. éppen térek át egyre több zöldségre.

2012. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én is vegetáriánusként kezdtem és lám, 9 hónapra rá Vegan. :)

Eleinte csak etikai okokból.Tényleg gusztustalan a mai húsipar és aki ezt tagadja csak a kifogásokat keresi.Sorolhatnám az érveket, de nem is ez a lényeg.


A Veganizmust az egészségem miatt választottam és elmondhatom neked nincs gáz a fehérjével.Nincs is annyira nagy fehérjére szükségletünk mint mondják, 1 hónapja kezdtem el a súlyzós edzést és látszik hogy fejlődök.Plusz a növények az amino savakat tartalmazzák nem úgy mint az állati fehérjék amik "globulálisak" vagyis nagy részével alig tud valamit kezdeni a szervezet miután nagy nehezen lebontotta.Úgy kb 90-110 gramm fehérjét eszek naponta 64 kilósan, a többi szénhidrát.Ha eleget eszel nem fog a szervezeted az izomzathoz nyúlni.Vagy ha napi 1000 kalóriával éhezteted magad. :D


Sok sikert a tudatos és egészséges élethez. :)

2012. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Tápi, olyan nincs hogy "tisztességgel vették el az életét".Ha megölök valakit teljesen mindegy hogy teszem, a véglet számít.Plusz az ember nem mindenevő csak úgy megsúgom.Csak a növényevők vérében halmozódik fel az elfogyasztott zsír és koleszterol.Na és mik is a mai világ kedvenc betegségei? Stroke, szívroham.
2012. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Dogmatix91 ***** válasza:

Az 1 dolog, hogy USA-t mondanak a videóban, én is hallottam, de azért ez eléggé el van ferdítve. Biztos ott is vannak ilyen húsfeldolgozók, azért írtam az általában-t, de azért ne gondoljuk, hogy a viszonylag civilizált országokban ezek nincsenek ellenőrzés alatt. Láttunk már mekis videókat is, aminek a fele sem igaz. Persze ettől még nem eszek mekiben :D

Nincs mit tenni, egyre inkább ez lesz a követendő "példa"(?). Telenyomják hormonokkal az állatokat, hogy nagyobbra és gyorsabban nőjenek. 2hét alatt eléri a csirke a vágó súlyát! Normális dolog ez?! Angliában csöcsük nő a kisfiúknak annyi hormont esznek meg a kajával! Én azért továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy húsra szüksége van az embernek. Megértem a vegetáriánusokat, de nem buzdítok senkit sem arra, hogy az legyen. Egyébként az is kezd egyfajta divat lenni, hogy valaki azt mondja magáról hogy vega, közben meg zabálja a mekis kaját, meg a felvágottat, meg azért a csirkemellet is megeszi... de ez már egy másik téma

2012. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Butaság hogy szükségünk van húsra.Szó szerint semmi olyan tápanyag nincs benne amit nem tudnánk máshonnan beszerezni.És mielőtt valaki a b-12vel jön, az egy elég rejtélyes téma a mai napig.A húsevők 50%ának kicsi a szintje közben vannak NYERS veganok akiknek tökéletes.Nem arra születtünk hogy húst együnk, ez van, csak sokan nem akarják feladni, mert "finom" (persze nem a hús ízlik hanem a fűszer, edd csak meg nyersen ahogy illik).


Bocsánat a sok kommentért, de nem vagyok a felesleges gyilkolászás híve.Tehenet ölni oké de a háziállatodat nem lehet, mi ez?Ha macskát vagy kutyát akarok enni miért ne? Azok is "csak" állatok. El van rontva a társadalom de nagyon csúnyán. :)

2012. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ne ferdítsünk.


Az állati táplálékok mellőzése nem tesz jót az egészségnek. Nem állítom, hogy minden nap és nagy mennyiséget kell enni, de pont a hosszú egészséghez kell. A vegánoknak lehet elég lenne hetente néhányszor mondjuk tojást enni, és akár már jól is ehetnének. Ha zöldségeket, és nem gabonákat, hüvelyeseket esznek ugye.


14. válaszoló, nem tudok egyetérteni.

Lehet fájdalommentesen is végezni egy állattal, főleg manapság. És egészen különbözőnek tartom, hogy egy ember képes-e tisztelettel ölni, vagy csak szenvedést okozva, lenézve az állatot teszi azt - és a hús vásárlással az ilyen embereket támogatjuk.


Az az érv a húsevés ellen, hogy a mi vérünkben felhalmozódik a zsír és a koleszterin? Ez már rég letárgyalt és hibás érv.

A koleszterin káros hatását nyulakon igazolták akik valóban betegek lettek tőle. Az ember szervezete előállítja a koleszterint, az elfogyasztottat pedig jól kezeli.

A szív-érrendszeri betegségek nem a zsír vagy húsfogyasztással korreálnak, hanem a szénhidrát fogyasztással (gabonák, burgonya, kukorica).


Az csak egy divat, hogy kevés zsírt együnk a szívünk védelmében. Tudományos háttere nincs, tetszik/nem tetszik, jól bírjuk a húst, sőt sokkal jobban mint a gabonákat, tejféléket.

Nekem még mindig a sok zöldség, kevesebb húsevés gyakorlata tetszik.

2012. dec. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik hogy írsz. Én is ennék egyszer macskát. Ha ízlik akkor pedig újra, nem kivételezek és bírom az olasz konyhát (mondjuk lehetőleg kevés tésztával).


Nincs a húsban olyan tápanyag amit máshonnan nem szerezhetnénk be. Biztos hogy én is sokszor sarkítok, de Ti is.

Esszenciális aminosavak, amelyeket nagyon nehéz összevadászni növényekből? Esszenciális zsírsavak, amelyeket nem is lehet összevadászni növényekből?


Ez amúgy érdekes dolog. Az emberi test csodálatos, mert nagyon egyoldalú táplálkozás mellett is furcsa módon képes izmos lenni, energikus stb. Holott.. Úr Isten, hát nem is eszik elég fehérjét a 811-es vegán, hát össze kéne esnie.. de buta és nem tudja, és megy tovább vidáman.


Más: nekem azt szokták mondani, hogy egyek sok zöldséget mert az én tüzes természetemre nem jó a sok hús, ellensúlyozni kell zöldségekkel, meg vissza kell fogni a húsevést. Hát jó, én ezt mostanra el is fogadtam.

DE azt is tudni kell, hogy a hús által képviselt energetikára is szükség van! :) (Kínai 5 elem táplálkozás alapján írtam az utóbbi részt) És ennek nincs köze a húsban lévő tápanyagokhoz.. ennek a kiegyensúlyozottsághoz van köze, amit hosszú távon célszerű megőrizni az egészségért. Ezért írom már én is azt, hogy hús+zöldség. Nem írom hogy mennyi hús.. de kell.

2012. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%

Azt mondani egy Vegannak hogy néha egyen tojást,olyan mint egy meggyógyult drogosnak azt ajánlani hogy heti egyszer lője magát,mert az jót tesz. Köszi nem kérek a betegségeidből.


Nem fogok veled veszekedni, de azért jó lenne ha utána is olvasnál egy-két dolognak nem csak terjesztenéd itt a hamis igét.Most eltaláltad hogy a szénhidrát rossz (az ember elsődleges energiaforrása) és húsevőnek képzeled magad.Zöldségből nem lehet eleget enni, az nem működik, hamarabb halsz éhen.Hol hallottál olyanról hogy szívbetegeket zsír és fehérje gazdag étrenddel kezelnek? Te vagy a hivatalos közvetett népritkítók szövetségének egyik tagja?


A Paleo nem csak hülyeség, de veszélyes is. NEM vagyunk ragadozók, a bevitt zsírral el kell hogy számoljunk.Mutass légyszíves egy hivatalos kutatást ahol azt bizonyítják hogy a szénhidrát a csendes gyilkos és a zsír az ártatlan bárány.Én ajánlom Dr.McDougall-t Vegan forrásként.Elég ránézni a vegan doktorokra, idősek, de hihetetlenül fittek, biztos a sok veszélyes szénhidrát miatt.


Elnézést kérdező, nem akarok spamháborúba kezdeni kedves Tápival úgyhogy viszlát. Aztán nehogy túl sok gyümölcsöt egyél, mert el fogsz hízni a szénhidrát miatt, haha. :)

2012. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Te vegan! Nézd meg a fogaidat, redösek vagy gumósak? Gumósak? Akkor Nincs több kérdésem.
2012. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!