Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam (fehérje...

Nikozia12 kérdése:

Hogyan csináljam (fehérje kérdés)?

Figyelt kérdés
Május óta diétázom és edzeni is rendszeresen járok. Eddig ettem húst de (van okom rá)szeretnék vegetáriánus lenni. Viszont nem tudom h. akkor most hogyan vigyek be annyi fehérjét. Ha iszok fehérje shake-t + más étel(pl.tejtermékek,hüvelyesek stb.) eszek eleget az úgy fedezi a napi mennyiséget? ebben most teljesen kezdő vagyok. Előre is köszi. 22/L

2012. dec. 9. 17:48
1 2 3
 1/22 Dogmatix91 ***** válasza:
Halat sem akarsz enni?
2012. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
sajnos a halat gyerek korom óta utálom. Eddig sem ettem igazából a csirkén kívül más húsfélét.
2012. dec. 9. 17:59
 3/22 Dogmatix91 ***** válasza:
Ha tejterméket fogyasztanál, akkor esetleg tojást is?
2012. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mindenképp! Vegán nem akarok lenni. szóval csak betudnék vinni elegendő fehérjét edzés mellett is amennyi szükséges nem?
2012. dec. 9. 18:09
 5/22 Dogmatix91 ***** válasza:
Hát akkor tojás, túró, sajt mehet simán. Babfélék, teljes kiőrlésű gabonafélék, mehet a tejsavó protein is. Tej esetleg (bár én azzal csínján bánnék/bánok). Meg a magokat is lehet enni: mogyoró, pisztácia, tökmag, lenmag, szezámmag. Dióból ne rendszeresen, mert legújabban azt hallottam, hogy a rendszeres diófogyasztás rontja a látást :S
2012. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem kell aggódni, simán be lehet vinni hús nélkül is a szükséges mennyiséget. De szerény véleményem szerint azért nem árt az állati eredetű fehérje.
2012. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Arra hogy az ember tejtermékekre fanyalodjon semmi sem lehet elég ok..!


Tojás, az gyakorlatilag megegyezik a húsokkal.

De miért is nem ennél húst? Levágtátok az utolsó kocát vagy mi? Azért árulnak még ehető minőségű húsokat, nem kell ám sok, nagyon sokan élnek "fehérjehiányosan" hiszen főleg zöldséget, gyümölcsöt esznek, kevés hússal mégis megvannak. Életmód kérdése.

2012. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

gondoltam h. Te írni fogsz és nem fog tetszeni. Saját döntés. Én szeretem a húst nem ezzel van a probléma. http://www.youtube.com/watch?v=tzrRmB40l00

Eddig sem ettem meg sokféle húst mert ciki nem ciki a lányos lelkem pl. nem tudja megenni a nyuszit. Ezek után pedig nem is tudnék hányinger nélkül ránézni a húsra. Nem kell velem egyetérteni.

Csak így felmerült a kérdés h. hús nélkül is lesz e elegendő fehérje a szervezetemben.

2012. dec. 9. 18:30
 9/22 A kérdező kommentje:
Dogmatix91 neked köszi szépen :)
2012. dec. 9. 18:31
 10/22 anonim ***** válasza:

Csúnya dolog, megértem ám én.


De te nem csinálsz semmi butaságot.. egyél tojást és jó sok zöldséget.

2012. dec. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!