Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kis súlyból fogyók, ti hogy...

Kis súlyból fogyók, ti hogy csináljátok, illetve a célt elérve hogy tartjátok meg a súlyt?

Figyelt kérdés
60 kiló alatt nagyon kevés a szervezet Kcal felhasználása. Hiába egészítem ki sok-sok sporttal, még úgyis... Egyszerúen lehetetlennek érzem tartani a kalóriakeretet, képtelen vagyok ilyen 1600-1800 kalóriákon élni, iszonyú kevés, márpedig a fogyáshoz kb ennyi kéne. És ezt már úgy hogy RENGETEGET sportolok mellette. Persze ideig-óráig tudom tartani, de fogyás után sem lehet sokkal többet enni, mert eleve a fogyás közben is nagyon kicsi a deficit (napi 2-300 Kcal). Szóval hosszú távon olyan 2000 körül ehetnék, de szerintem az is bazi kevés. Nem ehetek meg nyugodt szívvel jólesően egy tál bolognait vagy egy szelet tortát, folyamatosan figyelnem kell mit eszem és mennyit, és kezd nagyon elegem lenni belőle... 40 éves vagyok ammúgy, fiatalabban nem volt ilyen gondom, de most vért izzadva, szenvedve tudom csak megtartani a vékony testalkatomat. Ha nem sportolnék átlagon felüli mértékben, akkor meg nem is tudom mi lenne, már bálnára híztam volna... Ti hogy bírjátok ezt ki, vagy mit csináltok hogy vékonyak maradjatok??
tegnapelőtt 12:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

9.

A rendszeres, kemény súlyzós edzés és a fegyelmezett kajálás sem elég már egy kor felett.

Tapasztalat.

Tényleg elkeserítő, hogy hiába élsz így, egyszer csak el kell kezdeni csökkenteni a kalóriát, mert jön a zsír a beledre, majd a fenekedre stb.

tegnap 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11, elkeserítő, igen. És még csak 40 vagyok, rossz belegondolni, hogy mi lesz 10 év múlva....
tegnap 10:55
 13/19 anonim ***** válasza:

Á, ne is mondd!

Sosem hittem volna.

tegnap 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Fiatalon (20-as éveim és a 30-as éveim eleje) még arra kellett figyelnem, hogy vigyek be extra kalóriákat, mert hajalmos voltam "elfogyni", akaratom ellenére lefogytam 48 kilóra a 165 centimhez ha nem figyeltem. Aztán 35 éves korom körül ez elmúlt, minden normális volt, szépen beálltam 52-53 kilóra, ami tök ideális nekem. De valószínűleg már ekkor indult be ez a negatív változás, csak akkor még dohányoztam, így alapból kisebb volt az étvágyam, ezért nem okozott gondot. Akkor lett szembetűnő a dolog, mikor letettem a cigit, 38 évesen. Akkor egy pillanat alatt felszedtem 8 kilót, majd azt le is adtam, de azóta folyamatos küzdelem, hogy ne jöjjön vissza. Most épp 54 vagyok, ez amúgy nem rossz. De ahogy egy pillanatra elengedem magam, zsupsz, pattannak is vissza a kilók. Hiába a rengeteg mozgás, az egészséges kaja, ha nem tennék bele folyamatosan extra erőfeszítéseket, lassna már a 70 kilót karcolnám. Tök elkeserítő. Most akkor innentől erről fog szólni az életeme ha nem akarok elhízni, vagy mi??? Ehh... Ki vagyok akadva....
ma 12:45
 15/19 anonim ***** válasza:
Én 164 cm vagyok és egész életemben 45-50 kg voltam, pedig nagyon sokat ettem és alig mozogtam. Aztán 29 éves koromban 67 kg-ra híztam rövid idő alatt, úgy hogy semmi nem változott. Most próbálom leadni, de azt látom amit te is írtál, hogy utána is majd életem végéig számolgathatom a kalóriákat és nem ehetek egy jót…
ma 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

14.

Én is 54 eves vagyok.

Kapok HRT-t tehát meg az sem lehet, hogy a klimax hazavágott, mint mást.

Nem is értem, hogy tudnak csont bőrök maradni emberek, ennyi idős korukra.

Az olasz és francia nők még ilyen vékony típusok.

Mázlisták...

ma 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én a klimaxtól azért még messzi vagyok. Nem értem hogy mi történik ilyenkor az ember testében, mi változik meg ennyire a korral? És akkor mostantól ez a sorsunk, az állandó küzdelem?? Hiába a rengeteg mozgás, az aktív életmód, nem éhezem azt ami jólesik?? Márpedig én nem akarok kövér lenni, sosem voltam, nagyon rosszul érezném magam tőle mind fizikailag, mind lelkileg.
ma 17:43
 18/19 A kérdező kommentje:
16, az 54 a súlyom, nem az életkorom, én csak 40 éves vagyok még. :)
ma 17:45
 19/19 anonim ***** válasza:

18.

Bocsi félreértettem.

Nekem 50 felett kezdődött, addig csont bőr, illetve a sport miatt kicsit izmos voltam, volt fenekem meg mellem.

De ez tényleg borzasztó, hogy ennyi önuralmat kell gyakorolni, ha nem akar az ember zsírdisznóvá válni.

ma 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!