Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kis súlyból fogyók, ti hogy...

Kis súlyból fogyók, ti hogy csináljátok, illetve a célt elérve hogy tartjátok meg a súlyt?

Figyelt kérdés
60 kiló alatt nagyon kevés a szervezet Kcal felhasználása. Hiába egészítem ki sok-sok sporttal, még úgyis... Egyszerúen lehetetlennek érzem tartani a kalóriakeretet, képtelen vagyok ilyen 1600-1800 kalóriákon élni, iszonyú kevés, márpedig a fogyáshoz kb ennyi kéne. És ezt már úgy hogy RENGETEGET sportolok mellette. Persze ideig-óráig tudom tartani, de fogyás után sem lehet sokkal többet enni, mert eleve a fogyás közben is nagyon kicsi a deficit (napi 2-300 Kcal). Szóval hosszú távon olyan 2000 körül ehetnék, de szerintem az is bazi kevés. Nem ehetek meg nyugodt szívvel jólesően egy tál bolognait vagy egy szelet tortát, folyamatosan figyelnem kell mit eszem és mennyit, és kezd nagyon elegem lenni belőle... 40 éves vagyok ammúgy, fiatalabban nem volt ilyen gondom, de most vért izzadva, szenvedve tudom csak megtartani a vékony testalkatomat. Ha nem sportolnék átlagon felüli mértékben, akkor meg nem is tudom mi lenne, már bálnára híztam volna... Ti hogy bírjátok ezt ki, vagy mit csináltok hogy vékonyak maradjatok??
tegnapelőtt 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%

Szia. Én is elmúltam 40, 10-20 éve sokkal könnyebb volt fogyni. Én 82 kg vagyok (165 cm), ami nem kevés, de 10 kg-ot letagadhatnék, valahogy jól oszlik el rajtam a súly :D De attól még sok.

Én azt vettem észre, sok-sok év próbálkozás után , hogy én már csak akkor fogyok, ha nem eszek. De ezt csak hetente 1x tudom megcsinálni egyelőre.(ez 500-600 kcalt jelent ilyen napokon, a celom, hugy hetente párszor összejöjjön). Egyébként ilyen 1500 kalóriákkal csak súlyt tartok.Ma 1400 Kcal-át ettem, ebből 130 g volt a ch. Tehát azért azt sem viszem túlzásba, de elég is, nem hianyzik több. Sportolni viszont kevesebbet sportolok, heti 3x kocogok 1 órát. + egy ideje időablakban étkezem, és ezután (+ az éhezésekkel ment le pár hónap alatt 3 kg, de előtte évekig 85 kg voltam, úgy, hogy odafigyeltem :D )

Nem akarok "elkeserítőt" írni, de szerintem sok 60 kg-osan az 1600-1800 kcal. Ennyitől sport mellett is 10 kg-mal simán több lennék. Én elfogadtam, hogy nem ehetek büntetlenül annyit, mint általában más. Vagy mint egy 20-30 éves. De még van mit visszavennem , hosszú ez a folyamat nálam. Mit sportolsz egyébként?

tegnapelőtt 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bringázom, nagyon sokat. Heti 200-250 km-t legalább, ez olyan 12 óra sport. És tempósan, meg hegynek fel, nem csak gurulgatok. Télen valamivel kevesebbet, de a heti 150 akkor is meg van, viszont olyankor kiegészítem heti 2 óra otthoni edzéssel. Illetve van egy kutyám, akivel napi 3 órát sétálok. 1600-1800-al tényleg fogyok ennyi mozgás mellett, azzall nincs gond. 2000 körül tartok súlyt, ezt már kitapasztaltam. De én ezt is nagyon kevés ételnek érzem, már alig fér bele egy kis nasi. Meg ugye a sporttól csak éhesebb esz az ember. Teljesen kiakasztó, hogy ennyi mozgás mellett sem ehetek meg nyugodtan egy tortaszeletet, vagy egy jó adag csirkepaprikást nokedlivel... Folyamaotsan figyelni kell, folyamatosan kontrollálni kell magam, nem ehetem a mi jól esik, és nem annyit amennyi jólesik. Elegem van! Pedig azt hinné az ember hogy ennyi mozgás mellett bármit lehet, de rohadtul nem... Régen olyan könny volt, semmire nem figyeltem, nem sportoltam, pizzán éltem, piáltam a haverokkal, chipset zabáltam... Méhis vékony voltam. Most meg... ehh.... Kiakadtam kicsit.
tegnapelőtt 13:13
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az adagokat kell csökkenteni hosszútávon. Nincs más megoldás.


A bolognaiba meg nálam megy 3 reszelt repa, fel csomag rezselt szarzeller es 500 gr hus. Igy mennyisegre tobb jut kb ugyanannyi kcalra es jobban jol is lakat.

Es bizony fel kell fogni hogy kis adagokat ehetunk. Pl ha etelt rendelek valahonnan, mindig felezem es jut masnapra.



(Ui en 1350 kcalon fogyok es kb 1700 felett mar hizok heti 3 edzessel)

tegnapelőtt 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3

Ezek borzalmas számok amiket írsz, nekem az 1700 is éhezés lenne... Elkeserítő. :/

tegnapelőtt 15:44
 5/19 anonim ***** válasza:

Súlyzós edzés viszonylag sok kalóriát tud égetni, ha rendesen csinálja az ember, én ezzel ellensúlyozom, hogy pici vagyok. :D


158cm mellé jelenleg 60kg. Jelenleg többet eszek, mivel izmot építek, így meg tudom engedni magamnak a 2700-at.


Szinten tartani 2200-2300 nálam, heti 4-5 súlyzós edzés és utána 20-30 perc futópadon való gyaloglás, többi napon pedig mindenféle mozgás. Pl.: rengeteg séta, biciklizés

tegnapelőtt 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Fú az nagyon sok edzés. :D Nekem a bringa szórakoztató, azért tudom heti minimum 12 órában űzni. Na de a súlyzós edzés... Jó ha 2x rá tudom venni magam egy héten, nagyon utálom, csak olyan kötelesség inkább. :/ Azt hinné az ember hogy ennyi bringázás plusz a napi 3 óra séta elég... :/
tegnapelőtt 17:51
 7/19 A kérdező kommentje:
Amúgy nem 60 vagyok, csak 54. De ez 60 alatt jellemző probléma szerintem.
tegnapelőtt 17:52
 8/19 anonim ***** válasza:

Teljesen mértékben megértem, ha nem szereted a súlyzós edzést, ebből nagyon szerencsés vagyok.

10 évnyi foci után találtam rá és nagy szerelem lett szerencsére.


Viszont fontos megjegyezni, hogy nagyobb izomzat miatt több kalórián tud lenni az ember, már csak a létezés és több energiába kerül izmosabban.

Fontosabb mondjuk, hogy nagyon nagy szerepe van az anyag cserében, felgyorsítja jelentősen. Ebből pedig az következik, hogy több energiát tudsz bevinni ugye.

tegnapelőtt 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8

Igen, tudom, ezért is kényszerítem rá magam heti 1-2 alkalommal, de az édes kevés. :/

tegnapelőtt 18:54
 10/19 anonim ***** válasza:
Én is szenvedek, olyan alacsony kalóriával tudom tartani a súlyom így 50 felett.
tegnap 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!