A háziorvosomnak mondtam, fogyni szeretnék. Azt mondta 'Rajta! Kértem utaljon be Dietetikushoz. Válasza ennyi: nem tehetem. 160 centi, 90 kg és 59 éves vagyok... Most mit tehetek? Pénzem nincs fizetősen. Hova fordulhatok?!?
Az elhízás ritkán hormonális, leggyakrabban az életmóddal függ össze. Túl sok étel, túl kevés mozgás.
Ha a háziorvos a vérképed alapján (oda azért remélem, el tudott küldeni) jó eséllyel ki tudja zárni a hormonális okokat, akkor rajtad a sor, hogy tegyél is valamit a fogyásodért.
A semmiből elkezdeni mozogni 59 évesen, jó eséllyel ilyen-olyan mozgásszervi problémával terhelten (hasogat a térdem, fáj a dereakm, nem tudok leguggolni, gerincsérvem van) nehezebb, mint odafigyelni az étkezésre. Másfelől meg kicsivel többet gyalogolni akkor is lehet, ha először még attól is fullad az ember, csak nem ebben a pusztulat 38 fokban kell elkezdeni.
Az étkezésnél pedig az segít sokat, ha letöltesz egy kalóriaszámláló applikációt. És nem azért, mert látod, hogy "úristen, egy szendvics 300-400 kalória, de sokat zabáltam", hanem azért, mert ha mindent, de tényleg mindent beleírsz, akkor baromira macerás használni.
Egy szendvicshez kikeresni a kenyeret, a vajat, a felvágottat, a sajtot, a majonézt, a paradicsomot, mindet grammra kiírni... az ember már nem is annyira éhes! :) Egy csomó "felesleges" kajálásról inkább lemond az ember, csak hogy ne kelljen a naplózással vesződnie!
Az meg extra haszon, ha emiatt tényleg deficitbe kerülsz, és szép lassan elkezd csökkenni a súlyod. Heti egy mérleg, minden kaját írni, kicsit többet mozogni (soha nem túlerőltetve), és lesz eredménye. HÓnapok, akár évek alatt fogsz célt érni, de hát elhízni sem egy éjszaka alatt sikerült!
#27 értem én, de
1. Sokszor nem is a kérdésre válaszol vele
2. Nem szentírás az sem, amit abban leírnak (elolvastam és nem mindenben értek benne egyet)
3. Nem lehet egy sablonként minen emberre ráhúzni. Sokan vagyunk elhízottak, sokféle módon. Az alapvető fizika és biológia mindenkire érvényes, de nem ugyanúgy, ugyanolyan mértékben.
+ állandóan tekergetni kell a sok szöveget.
28-as mindent leírt, ami gond ezzel.
Ha ugyanekkora regényt írna (vagy kétszer ekkorát), amibe valami erőfeszítést is beletenne, és a korlátozott lehetőségekhez és információhoz mérten személyre szabná a választ, netán kérdéseket tenne fel a kérdezőknek, hogy több információhoz juthasson, és így kicsit hasznosabb tanácsot tudjon nyújtani, akkor senkinek semmi baja nem lenne vele.
A diatetikus igen is szükséges egy helyes étrend felállításában, hiszen minden szervezet más, emiatt más mennyiségű és más tipusú ételeket kell bevinned a szevrezetedbe. A hirtelen elhízáshoz lehet köze a pajzsmirigy működéshez. Kérhetnél beutalót egy pajzsmirigy vizsgálatra. Az után kérj beutalót egy gasztroenterológushoz is, az alapján az emberek többségénél kiderül hogy laktóz érzékeny. Ez által ha jól tudom valami állami kedvezmény is jár (ebben nem vagyok biztos), de ez után biztosítania kellene a diatetikust.
Én pajzsmirigy alulműködésben szenvedtem. Az után engem az orvos automatikusan küldött gasztroenterológushoz és diatetikushoz is. Ez 4 éve volt, azóta helyre állt a testsúlyom.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!