Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyha 155 cm magas vagyok, s...

Hogyha 155 cm magas vagyok, s 66 kiló, letudok fogyni decemberre 45 kg-ra, amenyiben mindennap szobabiciklizek 7-es fokozaton legalább 40 percet? Emellett kevés nasit, péksüteményt s káros kaját eszem.

Figyelt kérdés

aug. 7. 14:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriadeficit, egészséges mozgásban gazdag életmód, heti 0.5-1 kg fogyás.


A csak szobabicikli meg édeskevés.

aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

Aranyosak ezek a közhelyek, de ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor hiába szobabiciklizel 7-es fokozaton (LOL), hiába eszel kevés nasit (jelentsen ez bármit), káros kaját (jelentsen ez bármit), péksüteményt, nem fogsz fogyni, ha pedig kalóriadeficitben vagy, akkor szobabiciklizés nélkül, nasi, káros kaja, péksütemény mellett is fogyni fogsz. Amíg nem vagy tisztában a táplálkozás és a kalóriaszámolás alapjaival, addig magadat szivatod. Olvasd el ezt a cikket feltétlenül:

[link]

Egyébként honnan jött ez a 45 kiló? Ez a magasságoddal az ideális súlytartomány legalsó határa. 50-60 kiló között tökéletes lenne a testsúlyod. Ha szerinted nem, akkor edzened kell, továbbá egy pszichológussal helyre rakni a testképzavarod.

aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
33%

miért 40 percet biciklizel??

miért nem 37 percet?

vagy miért nem 46 percet?


nem vagy képbe kicsit se a dolgokkal szal tényleg nézz utána a kaloria számolásnak

aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%
55re le. Annál kevesebbre meg ne akarj
aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
11%

#4

Már miért ne akarna? Ha vékony szeretne lenni az 55 kg az nem a vékony kategória. Ha plöttyedt szeretne lenni plusz kg-val, jó az 55 kg.

aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%

Kérdésed alapján fiatal lány lehetsz.


Lehetnél 45 kiló is, de nem vagy. Más alkat, más étkezési szokások, más anyagcsere. Valószínűleg egész életben nehezebb leszel, mint amennyi szeretnél lenni, és "igazságtalanul" sokat kell sportolnod, hogy ne hízz el - más annyival már simán és ütemesen fogyna.


A külső fontos, de nem minden. A 155 centidhez a 66 kiló tényleg valószínűleg sok, de ez nem azt jelenti, hogy 45-nek kellene lenni. Ha csak a külsőnél maradunk, az sem mindegy, hogy hogy áll rajtad. Lehet szerencsés homokóra alkatod, de lehetsz tömbszerű is. Ez nem is nagyon fog változni.


Aztán amíg az ember nem magára főz, addig elég nehéz bármilyen diétát tartani. Megteheted, hogy elmész otthonról, hogy "Köszi, sietek, nem vagyok éhes, ideges vagyok, nem tudok enni..:", aztán a menzát meg kihagyod, de ez minden, csak nem egészséges táplálkozás.


Amit csinálnék. Nasi zéró. Semmi. Később majd lehet, egy kis kesudió, dió, mogyoró néha, de egyszerűbb úgy elkezdeni, hogy semmi, és azt tartani.


Cukros üdítő semmi.


Megtartott három főétkezés. A tányér legyen "színes", ez elsősorban sok zöldséget jelent. Legyen rajta hús (vagy legalább szója), legyen zsíradék, legyen szénhidrát. Drasztikus megvonással nem lehet elkezdeni.


Én most 100 kilóról lépegetek lefelé, férfiként. A nyári nagy melegben baromi könnyű keveset enni, reggelire 20 deka görög joghurt, 15 g chia mag, gyümölcs. Ebédig elég (ülőmunkával, de...). Ebéd kiadós egytálétel (ha tészta, akkor tészta, nem gond, az is kell). Vacsora túró, tonhal, zöldség, sonka, ilyesmi. Kenyér nélkül. És még fél-egy kiló dinnye is belefér. Ezzel a menüvel akár 50 gramm alatt marad a szénhidrát, de 140-150 körüli a fehérje.


Ülőmunka, de... napi 70 perc bicajozás (ezzel járok munkába), 25 km összesen, és hát elég tempósan. Így napi 3000 kcal a napi igényem, de van, hogy alig eszek többet, mint 1000. Általában 1500 kcal deficittel csinálom a napjaimat. Iszok sokat (alsó hangon 2 liter víz, meg a dinnye...).


Tehát a másik: a sport. Nélküle nem lesz tartós az életmódváltás. Gondold át, hogy mit tudsz sportolni, és nem a négy fal között, hanem odakint, edzőteremben, tornateremben, csapattal, társsal! Ez már csak azért is jó, mert el is foglalod magad (nincs időd unatkozni és csipegetni), el is kell oda menni, haza is kell jönni, társaságban is vagy, de a legjobb, hogy generálsz némi extra kalóriadeficitet a mozgással, ergo nagyobb (emberi) adagokat ehetsz. És sport után egyből nem is leszel éhes.


Szóval sok sikert! Reális célokat és kitartást kívánok!

aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
23%

Miért ne lehetne ehhez a magassághoz 45 kg? Kinek a szemét szúrja egy vékony lány? Hiába szavazzátok le az 5-ös válaszomat, ebben az elhízott magyar társadalomban már lassan máglyán égetik meg azt, aki vékony szeretne lenni.


(Gondolom ezt a válaszomat is töröltetni fogjátok, mert az egótokat zavarja az igazság.)

aug. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%

7, ha tizenéves, legyen csak.

Ha 30 felett van, akkor meg ne legyen, mert egy nőnek ez nem vékony, hanem a betegesen sovány kategória. Öregít is a túl alacsony testzsír százalék. Tapasztalatból mondom, 158 cm vagyok és életemben voltam már 42 és 72 között minden. (72 mindenórás terhesen).

aug. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
18%

#8

Jelenleg 159 centihez vagyok 45 kg. Nagyon jól nézek ki, sportos, enyhén izmos is vagyok, egyáltalán nem nézek ki öregnek, sőt, azt se tudják, hogy hány éves vagyok, mert olyan fiatalosan nézek ki.

Ráadásul nem, nincs igazad, nem betegesen sovány.

aug. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%
9, képet, mert hiszi a piszi
aug. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!