Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szobabiciklivel vagy a...

A szobabiciklivel vagy a futással lehet jobban fogyni?

Figyelt kérdés

Melyik hatékonyabb módszer?

A hasamról és a combomról szeretnék fogyni.Melyik módszer lenne a leghatékonyabb számomra?


2021. aug. 5. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ezen múlik.
2021. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nyílván az étrend is számít de melyik hatékonyabb mozgásforma.

Én nem eszem húst,tejérzékeny vagyok így édességet sem eszem.Zöldségeket ,leveseket fogyasztok.

2021. aug. 5. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha több túlsúly van rajtad, akkor ne fuss, az izületeidnek árt. Helyi fogyás pedig nincs. De amúgy én pl. szobabiciklizek, eddig 25 kg-t fogytam, de nyilván az étrend miatt fogytam ennyit, a mozgás csak plusz. Én pl. ugye szobabiciklizek, a monitora szerint 30 perc alatt (30 km/h sebességgel) 225 kalóriát égetek. Viszont az, hogy valójában mennyit égetek vele, az jó kérdés. Mert ugye na, gondolom én, hogy ki mennyit éget, az nagyon attól függ, hogy hány kg, stb. Meg úgy átlagban a tempótól is függ, nyilván ha gyorsabban tekersz, akkor 30 perc alatt többet égetsz el, mintha csiga tempóban bicikliznél. De a futással is ez van. Ha 30 percig gyorsan futsz, az több kalóriát éget, mintha csak lassan kocognál. Szóval ez attól függ. Ha jó az étrended, akkor szerintem azt válaszd, amelyiket jobban élvezed. Vagy pedig egyik nap ezt, másik nap azt.
2021. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs nagy túlsúlyom.78-80kg vagyok.Sikerült már 40kilót fogynom de mióta hormon gondjaim vannak azóta 8-10kiló visszajött.Vettem futópadot 1éve..gyors tempós gyaloglást csináltam.Aztán gerincproblémáim is lettek folyamatos hátfájással ezért abba hagytam jó ideje a gyaloglást.

Most viszont szeretnék neki állni valamilyen mozgásformának,ha kell megpróbálom újra a futópadot.De gondolkodtam,hogy veszek egy szobabiciklit hátha az nem terheli annyira a hátam.

2021. aug. 5. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Baj lehet a logikáddal mert a futás jobban terheli a gerincedet.

Én biciklit vennék. Főleg ha lakásban élsz. A rezgések áthallatszanak a falakon.

Azon kívül sima séta, úszás.

És nézesd meg ezeket a hormonális panaszokat

2021. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Legjobban azzal, ha szobabiciklivel futsz, de igazából elég kényelmetlen, meg hülyén is néz ki... :)


De a viccet félretéve: szerintem a szobabicaj, de csak azért, mert alacsonyabb intenzitással is lehetővé teszi a mozgást, levegő kapkodása nélkül, tehát az aerob tartományban tudod végezni a mozgást, és ezért sokkal tovább, mintha futni járnál. Képes vagy rajta hosszú, alacsony intenzitású edzésekre, az pedig a fogyás szempontjából a legjobb.


Tegyél magaddal szembe egy ventillátort, meg egy okostévét, a tube teli van olyan videókkal, amiket bicajról rögzítettek valami szép úton, aztán hajrá! Napi 1-2 órát kényelmesen... hát igen, a fogyáshoz viszont hosszú edzésekkel kell számolnod!


Az izületeknek még az elliptikus tréner is jó, de az viszonylag nagy helyet is igényel a bicajhoz, de még a futópadhoz képest is.

2021. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szobabicajjal
2021. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A hormonjaimmal tudom mi a baj.Korai klimaxom van sajnos..Kínlódok is rendesen miatta.Futópadom már van..de nem jött be.Ezért gondolkodom a szoba bicajon..
2021. aug. 5. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a szobabiciklivel. Futás egyáltalán nem ajánlott túlsúly esetén, mivel sérülésnek teszed ki a derekadat és a térdeidet, ráadásul ahhoz, hogy megfelelő "mennyiséget" tudj futni, ahhoz előbb a tüdődet, kell szintre hozni, ami plusz munka. Ha a fogyás a cél, akkor öltözz fel, és 1 óráig tekerd a szobabiciklit, kényelmes tempóban. Pulzus maradjon aerob tartományban. Izzadni fogsz mint a ló. Egy ilyen etap -350 kalória kb. Emellé csinálj valami edzést + a diéta. 3 hónap alatt le fog menni kb 15kg
2021. aug. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!