Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerinted sokat ettem ma? Mit...

Szerinted sokat ettem ma? Mit rontok el, hogy mindig éhes vagyok?

Figyelt kérdés

Reggeli volt 2x 2dl 1.5%-os tejes kávé 2-2 cukorral

Ebéd volt kb 80gram spagetti két nagy kanál olivaolajos tonhallal és csicseriborsóval. kb délután fél háromkor. + 1 alma


Uzsonna volt fél tábla csoki. délután 5 körül (nagyon éhes lettem) + 1 alma mert még utána is éhes voltam :D


Vacsora volt 4dl 1.5%-os tejből kakaó 2-2 kockacukorral (ebből is 2 bögrét ittam) este 7 körül


Most is nagyon éhes vagyok, de már 10 óra is elmúlt..


2023. márc. 29. 22:16
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

4dl tej az 170kcal hozzá a cukor eritrit típusú, ezért azt pluszban nem számolom.


Még a 3 tojás, zsír, virsli, zsemle kombó legalább 500kcal. Van különbség!



Azért fogyasztok ennyi tejet, mert nagyon ki vagyok száradva reggel, délelőtt, de ennyi vizet nem tudok inni éhgyomorra. Éhes pedig egyáltalán nem vagyok délelőtt.

Ha jön a melegebb idő, váltok jeges teára. (A meleg filteres teát nem szeretem.)



Egy fél tábla csoki 200-250kcal. Az sok lenne? :o

2023. márc. 30. 10:54
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

Felesleges, és minimális tápanyag. De akkor leírom az én reggelimet: banánpalacsinta (1 db banán, 2 tojás, 60 g zab, ez 2 reggelire elég nekem), hozzá falusi combsonka, vagy mi a fantázia neve, 2 szelet, fél alma (lehetne egész is, de nekem sok lenne hozzá), és házi mogyoró öntet. Ez 400 kcal (lemértem, de ± 20 kcal lehetséges nyilván, de inkább -, mert mindig ráhagyok egy kicsit számolásnál). Fehérjeforrások: tojás, hús, mogyoró. Rost, szénhidrát forrás: zab, alma. És ehhez ittam ízesítetlen menta teát, ami számomra abszolút nyertes reggelihez, és nem is kívánja, hogy teletegyem cukorral, vagy édesítővel.

Te ehhez képest magadba öntöttél egy cukros, zsíros löttyöt, elhanyagolható fehérje mennyiséggel, 0 rost, 0 vitamin, 0 normális tápérték. Kritikán aluli. Nyilván kalóriában kevesebb, de értelmetlenebb.

Ebédre grillezett csirkemellett ettem, saját fűszer keverékkel, hozzá kicsit előfőzött majd megpirított édesburgonyával, savanyúsággal (ilyen Pico de gallo utánzat, csak jalapeno helyett sima hegyes erőssel). Plusz egy kis ketchup, mert valahogy számomra az egyik legfinomabb dolog a világon az édesburgonya ketchup kombó. Ez valahol 450-550 kcal. Szintén kiegyensúlyozott, fehérjedús, laktató, és finom. Vacsorára több opcióm is volt, de tegnap nasizós kedvemben voltam, így ettem egy kis popcorn-t (kb 20 grammot) az alma másik felével és egy kis dióval. Szintén, hiába csak nasi, de ugyanúgy fehérje, rost, vitamin. Plusz ettem egy tál zöldség levest, ez volt a legkiegyensúlyozattlanabb az összes közül. Összesen talán 1400 kcal-ról beszélünk egész napra, ami nekem pont jó, mivel 1-2 kilótól meg szeretnék szabadulni, és alacsony vagyok, minimális felesleggel. Te kalóriában ennél kevesebbet ettél... Talán, nem tudjuk, de valószínűleg, viszont pár napig tolod ezt, és teljesen ki leszel éhezve, nem lesz energiád, ha meg makacs leszel, és kitartó, akkor elkezd kiütközni pár hiánybetegség, szédelegni fogsz, leszáll a kellemetlen köd az agyadra, rosszabbul teljesítesz suliban/munkahelyeden, fáradékony leszel, romlik a bőröd, hajad minősége...

Diétánál nem az a lényeg, hogy minél kevesebbet egyél, hanem hogy egy minimális deficitet folyamatosan fenntarts úgy, hogy közben minden szükséges tápanyagot bevigyél, hogy rendesen funkcionálj. Minél kevesebb a kalória kereted, annál kevésbé férnek bele ilyen üres kalóriák, mint csoki, meg tejeskávé.

2023. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%

12-es normálisan elmagyarázta. Ha akarod megérted ha akarod nem.

Viszont kérdező azt nem írtad le hogy hány kiló vagy hány centi magas és mennyi kalóriát vittél be összesen.

2023. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%
A 6-os mi az istenért van lepontozva? De most komolyan.
2023. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
62%

#14 én ugyan nem pontoztalak le, de bőven látok hibát abban az étrendben, amiért nem javasolnám olyannak, aki diétázik (meg alapvetően senkinek, tbh). A reggeli csak zsír és fehérje, ami alapvetően nem gond, ha ketozol, de kicsit indokolatlan, ha nem. Az ebéd full okés. A vacsi... Eeeeh, határeset.

Reggelinél én valamit elhagynék a helyedben, bár nyilván függ attól, hogy mekkora vagy, férfi, vagy nő. De tennék hozzá egy pirítóst, valami zöldseges pástétommal, és egy kis friss zöldséget mellé. Mennyiségen meg attól függően variálnék, amit fentebb írtam. És tuti nem használnék 12 g zsírt még pluszba erre... Iszonyat nehéz kaja ez napindításnak.

A melegszendvicsekben is kicsit sok nekem a zsír. Sajtkrém, szalámi, trapista, majonéz... mind-mind zsíros. Önmagában egyikkel, másikkal nincs gond, de egyszerre ezt mind, overkill. Nem sokaknak lenne ez okos választás. Azt mondanám, hogy válassz kettőt, a másik kettőt cseréld le valami soványabb verzióra. Ha meg így túl kevés lenne az összkalória, akkor az ebédbe mehet még valami a köretbe pl. Röviden: nekem túl magas a zsír, ismétlem, kivéve, ha ketozol, de akkor meg a kenyér elvileg nem okés (bár szvsz a ketot alapvetően nem nagyon javasolnám, mert a legtöbb ember számára nem lesz jó).

Nyilván közel sem annyira katasztrofális, mint ahogy lepontozták, plusz ha neked működik, nem vagy éhes közben, akkor nincs vele gond. Bár a koleszterinre azért figyelj, legalább évente méresd meg, ha gyakran étkezel így.

2023. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
37%

15. Persze bármibe, bárkibe bele lehet kötni ha ez a cél:).

Én a saját magam számára raktam össze a semmiből egy étrendet, figyeltem a testemre, és észrevettem, hogy ezzel és így érzem jól magam. A sok szénhidráttól csak éhesebb vagyok, számomra nem optimális. Szóval kevesebb cht, több fehérjét, több zsírt eszek ( valamiből kell energia).

Koplalni nem fogok, tökéletes étrend meg szerintem nem létezik, és nem is ez volt a célom, hanem fenntartható életmódváltás, és alapvetően normálisabb kaják ( hús, rengeteg zöldség, tojás, tejtermèkek, magvak) ami sikerült is.

Így fogytam le hosszú évek alatt, nem is keveset, mert ezekkel a változtatásokkal csökkent az energiabevitelem, és így tartok súlyt, sportolok stb. Járok ellenőrzésre minden évben, minden értékem rendben van, pedig kövérként pm alulműködésem volt, inzulinrezisztenciám, pcos, magas kortizol, magas prolaktin, izületi fájdalmaim voltak stb, bár a koleszterinem pl kórosan elhízottként sem volt soha magas. Most sem az.

Régebben is sokszor próbáltam lefogyni, de egyszerűen nem ment. Sokat tanultam ezekből, nagyjából tudom miket rontottam el anno, ezek egyike az volt, hogy túlságosan fekete- fehéren gondolkodtam, szigorú tiltólisták stb, ami hosszútávon számomra, és a legtöbb ember számára nem tartható, mert nem igazán életszerű, hogy mostantól életünk hátralevő részében semmit se együnk amit szeretünk, mert ez túl zsíros, az túl feldolgozott, amaz ilyen meg olyan. Én amit tudtam, megtettem, a célomat elértem, tartom magam hozzá, az összes egészségügyi problémám megoldódott gyógyszerek nélkül, pusztán az étrendem átalakításával és rendszeres mozgás beiktatásával, meg gondolom az ezek " mellékhatásaként" jelentkező fogyással. Egy kicsit Indokolatlannak éreztem az ilyen szintű szőrszálhasogatást.

De akinek ez jólesik, végülis csinálhatja:) Egészségére váljék.

2023. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ja és nem ketózok. Nem bírnám. Ez attól messze van:)
2023. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
#16 ezért is írtam, hogy ha neked működik, akkor tök rendben van :) Én is ettem anno magasabb zsírral, és kevesebb szénhidráttal, mint most, nekem annyira nem jött át, hiányzott számomra a volumen belőle. Nekem az jött be, hogy minden étkezésemben szerepel mindhárom makro tápanyag, és 80%-ban eszek teljesen egészséges ételeket, 20%-ban meg amit akarok, ebben van benne a csoki, pizza, chips, étterem, ilyesmik. Ez pl számomra abszolút tartható, de én alapból nagyon szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket, meg kb mindent, amit egészséges étel néven eszek. És beletelt egy bő 5 évembe, amire ezt kikísérleteztem (és még mindig variálok rajta, hogy változatosabb legyen), főleg, hogy mellette bírjam az edzést is. Ilyenkor tavasszal mindig megtolom kicsit, ezért alacsonyabb a keretem. Alapvetően 1600-1800 kcal körül van a súlytartó kalóriám, az plusz egy snack lenne, amit ilyenkor kiiktatok. Így nyárra mindig kicsit tónusosabb leszek. De én sose voltam elhízva. Amikor edzeni kezdtem felszaladt pár kiló, mert semmit nem tudtam a táplálkozásról, és sokkal éhesebb voltam, mint korábban, amit nem tudtam kezelni. Aztán elkezdtem tanulni a témában, 5 kiló szinte azonnal lement, onnan még 3 kiló kicsit lassabban. Azóta az az utolsó 3 kiló mozog fel-le (ősszel kevésbé figyelek, ha őszinte akarok lenni), de ennyi ingadozás évente nekem belefér.
2023. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Ohh, és egyébként gratula az eredményhez! Tök jó, hogy így sikerült visszafordítanod a problémákat, amiket a korábbi életmódod okozott :)
2023. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

19..köszi.

Nekem a kalória nagyobb. Ilyen 2200-2500 között általánosságban. Ennél kevesebbet én nagyon koplalósnak élek meg ( bróbáltam régen, de mindig belebuktam), nem tudnám tartani, ezért nem is erőltetem a fogyást már. Megállt ilyen 67-67,5 kilónál, és ezzel el is vagyok.

Az az érdekes, hogy nem is igazán foglalkoztam vele mennyi kalória, egyszerűen csak elindultam egy ilyen alacsonyabb szénhidrátos, magasabb fehérje- magasabb zsír irányba, kevesebb cukros édesség, kevesebb péksüti, sok zöldség, hús, tojás stb, jobban is érzem magam így mert nem vagyok 2-3 óránként éhes korgó gyomorral, és ezzel önmagában, mint kiderült 1200-1500kalóriával csökkent az enegiabevitelem is. 😱

Nem is értem amúgy, én sose éreztem hogy olyan huuu de sokat ennék, persze mégis sok volt, ahogy utólag utána számoltam. Valóban magas energiatartalommal. 3000-3500 volt kb.+ Nulla mozgás.

Egy időben nagyon rákattantam az édességekre, péksütikre, akkor szabadult el csúnyán a dolog ami ugye sok cukor sok zsír, együtt brutál kalória kombó. De hát ebből is ki lehet jönni, ha akarja az ember:)

2023. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!