Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerinted sokat ettem ma? Mit...

Szerinted sokat ettem ma? Mit rontok el, hogy mindig éhes vagyok?

Figyelt kérdés

Reggeli volt 2x 2dl 1.5%-os tejes kávé 2-2 cukorral

Ebéd volt kb 80gram spagetti két nagy kanál olivaolajos tonhallal és csicseriborsóval. kb délután fél háromkor. + 1 alma


Uzsonna volt fél tábla csoki. délután 5 körül (nagyon éhes lettem) + 1 alma mert még utána is éhes voltam :D


Vacsora volt 4dl 1.5%-os tejből kakaó 2-2 kockacukorral (ebből is 2 bögrét ittam) este 7 körül


Most is nagyon éhes vagyok, de már 10 óra is elmúlt..


2023. márc. 29. 22:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt étkezések közül egyedül az ebéded volt értékelhető, a többit étkezésnek sem nevezném. Ettől függetenül egyetlen napon semmi nem múlik. A gond akkor van, ha minden nap így néz ki az "étrended". Egyébként meg senki nem fogja tudni neked összeadogatni, hogy ez pontosan hány kalória volt, illetve azt se írtad le, hogy mennyi a napi kalóriakereted, úgyhogy fogalmunk sincs arról, hogy ez sok volt-e, vagy kevés. Maradjunk annyiban, hogy még ha kalória szempontjából sok is volt a mai étkezésed, tápanyag szempontjából nulla volt, úgyhogy ha jót akarsz magadnak, akkor ne ez legyen a mindennapos tendencia.
2023. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy éhes mert ez, az ebédet leszámítva egy tragédia. Főleg, ha minden nap hasonló mintára épül.

Ha fogyás a célod, azt nagyon nem így kellene.

2023. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, értem én, a tej finom, viszont nem fogsz tőle tele lenni. Sőt, eléggé sok kalóriát összetudsz ezzel így szedni. Csak ma megittál 8 dl tejet, ami 352 kalória. Plusz a kockacukrok is egy 100-ast hordoznak magukban. Szóval majdnem 500 kalóriád ráment a kakaódra. Az nagyon sok kalória ahhoz képest, hogy egyáltalán nem laksz vele jól. A fél tábla csokiról meg ne is beszéljünk. Tényleg itt az ebéded az egyetlen értékelhető étkezés. Semmi normálisat nem ettél azon kívül, nem csoda, ha éhes vagy.
2023. márc. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van mindenkinek. Olyan étrendet kellene összeraknod magadnak ami lehetőleg minél inkább egèszségesebb alapokra épüljön, a tested megkapja a neki szükséges energiát, tápanyagokat, vitaminokat, és amiben a lehető legkevesebb az üres kalória.

Üres kalória az amiben ugyan van energia, sok esetben túl sok is, de ez nem egyenesen arányos azzal , hogy jól is laksz vele.

A kakaóivás cukorral pont ilyen. Nem ördögtől való, csak az élvezeti értékétől eltekintve nem válik hasznodra. Nem laksz jól vele, és ezért nem jó ilyenekkel kitölteni a napjaidat, mert éhes leszel, szenvedsz.

2023. márc. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%

Na itt mindenki elmondta hogy nem jó az amit eszel bár sokat nem segítettek. Én nem tudok étrendeket készíteni, ezért csak azt írom le hogy én kb mit szoktam enni. Reggelire : spar vagy aldis teljeskiörlésű zsemle, szalámi, margarin és kb minden zöldség amit találok (paradicsom paprika, újhagyma, uborka, ha van akkor saláta) ebédre nagyon változó bolognaitól kezdve rántotthúsig bármi lehet amit éppen tudok rendelni. Vacsorára pedig rántotta, tükörtojás(teflonon), piritós, chevapcsicsa, virsli stb. És vacsorára is sok zöldség.


Nálad valószínűleg tényleg csak az a baj hogy nem megfelelően eszel.

Ha viszont egy hasonló étrend sem segít akkor keress fel szakembert mert elképzelhető az inzulin rezisztencia vagy a cukorbetegség. És olyankor szigorúbban figyelni kell minden étkezésre.

2023. márc. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
44%

Leírom én is mit ettem, pl ma.


Reggeli: rántotta 3 tojásból 12g zsíron sütve, 2db virsli


Ebéd: natúr csirkecomb, jégsaláta kígyóuborkával, mogyoróval, fokhagymaborsos joghurt öntettel


Vacsi: melegszendvicsek

3 db toast kenyér, 2 medve sajt, 6 szelet paprikás szalámi, kicsi kecsöp, majonéz, trappista sajttal a tetejükön, mellé zöldpaprika, paradicsom, hagyma


Desszert 6db cukormentes cukorka

1 jegeskávé (kókuszos latte) 300ml


Ez 2200-2300 kcal körül van, most pontosan nem írtam be. és abszolut nem kell éhezni:)

2023. márc. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
55%

Reggelire nem literszámra isszuk a tejet.

Max 2 dl és hozzá normális étel. Teljes kiőrlésű kenyér sonka paradicsom

Tízórai alma vagy 1 joghurt

Az ebéded jó de kevés. Itt kell a legtöbbet enni a nap folyamán.

Uzsonna alma az jo

Vacsora ugyan az mint az ebéded.

Na ez kb így lenne jó.

Esetleg ha annyira csokit akarsz akkor uzsonnára pár kocka és nem táblaszám.

Azért voltál éhes mert túltoltad a tejet ami finom de nem laktat. Szerintem az ebéd is kalóriában kevés volt. 300 nál nem volt több. 80 gramm az kevés tészta. Ott lehetett volna többet enni.

Összességében tejből és csokiból sok volt, rendes ételből kevés.

2023. márc. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem rosszból, de én az ebédet sem biztos, hogy normálisnak mondanám. Mármint: a spagetti alatt a tésztát érted csak, és ehhez ettél 2 kanál halat? Borzalmasan rossz arány, minimális fehérje. Mondjuk a csicseriborsó javít rajta, de nem olyan sokat, plusz nem tudjuk abból mennyit ettél, hogyan készítetted el... Stb.

Reggeli: szénhidrát bomba.

Uzsonna: szénhidrát.

Vacsora: szénhidrát.

Nem csoda, hogy folyamatosan éhes vagy. A kiegyensúlyozottságot hírből sem ismeri az étrended. Minden étkezéskor legyen egy fehérje, egy vitamin/rost, és egy szénhidrát forrás. Hogy sok, vagy nem, az x, mivel az információk nagy része hiányzik. Ha kalóriát akarsz számolni, akkor az összes infó kell.

Tanács: ne idd a kalóriáidat, a reggelidben főleg ne csak cukros üdítő legyen (mert a tejeskávé az), hanem normális, fehérjedús étel gyümölccsel, zöldséggel. Ugyanez igaz a többi étkezésre is, az ebéd még szoszo, ha a többi étkezés rendben lenne, nem lenne azzal se gond. Ismerkedj meg a tojással, húsokkal, hüvelyesekkel, olajos magvakkal (az utóbbi kettőből lehet pl szendvicshez finom zöldségkrémet csinálni vaj helyett), tejtermékből meg akkor inkább túró, cottage cheese, sajtok. Meg a zöldségeknek is bemutatkozhatsz, a rost és vitamin tartalmuk elég hasznos: párolva, pirítva, nyersen, salátának, savanyítva.

2023. márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
44%
Troll vagy, hülye, vagy a kettő ötvözete?
2023. márc. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Na nézzük:

Ahogy látom nem ettél egyáltalán reggelit, ami már nem egy jó kezdet.

Az ebéd az almával az rendben van, de valamit kéne legalább a reggel és a délután három között enni, mert pont ezért lesz az, hogy később leszel éhes, aztán megeszel fél tábla csokit, ami szerintem nem kevés. De mondjuk abból a csokiból ettél volna valamennyit reggel, az már jobb, mert ad valamennyi energiát legalább a nap folyamán. Vacsorára meg megint nem ettél semmit, a kakaótól nem fogsz jóllakni. Az a baj, hogy nem eszel rendesen, az ebéden kívül a többi az semmi, nem ettél sokat, hanem hülyén ettél. Egyél 3 étkezést normálisan és akkor nem leszel éhes éjszaka.

2023. márc. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!