Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el a testemet,...

Hogyan fogadjam el a testemet, amíg sikerül lefogynom?

Figyelt kérdés

A járvány alatt 10 kg-ot híztam. Pufi arcom, nagy combjaim, narancsbőrös fenekem lett… Elvileg kb. februárra visszafogyhatnék, de addig hogyan fogadjam el magam?

Nincs kedvem emberekkel találkozni sem ilyen püffedten.

Ti hogyan nem depiztetek be, amíg beindult a fogyás?


165 cm, 65 kg, 28N


2021. nov. 15. 18:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
52%

8. Senki se mondta, hogy ne menjen emberek közé, vagy hogy ostozozza magát otthon. Azt se mondta senki, hogy azt mantrázza magának" csúnya kövér".

Ez távol van attól, hogy valaki elfogadja/ beletörődik a jelenlegi állapotába. Ha valaki az elfogadás útjára lép, nem akar változtatni.

2021. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
69%
A beletörődés és az elfogadás azért különbözik egymástól. Szerintem azt a mostani testünket amiben létezünk fontos elfogadnunk, hisz az is mi vagyunk. De ez nem feltétlen jelenti azt, hogy ebbe bele is kell törődnünk, vagy hogy ne változtathatnánk azon.
2021. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
60%
Hat aki elfogadja magát, az nem akar vagy nem tud változtatni. Aki fogyni akar, az változtatni akar, ergo nem kell elfogadnia magát, amíg el nem éri a célt.
2021. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
66%
13. Ennyi. Jó, hogy valaki más is érti amit írtam.
2021. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
85%

"nincs kedvem emberekkel találkozni ilyen püffedten"

Inkább ezzel van a gond, mert ez már nem a test elfogadásának a szintje, hanem pszichés szorongás a túlsúlytól

2021. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
52%
15. Teljesen természetes ha így érez, én is ezt éreztem amikor még kövér voltam. Ettől még nem lesz az ember szorongó, se depressziós.
2021. nov. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
21%
Ehhez nem tudok hozzászólni, mert kövér sose voltam. Lehet nektek van igazatok, ebben nincsen tapasztalatom.
2021. nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Először válasz nélkül akartam hagyni ezt a rosszindulatot, miszerint érezzem magamat három hónapig rosszul, mert kövér vagyok, és egy ember minősége kizárólag a testalkatából adódik.

Simán lehetett volna ez egy evészavaros-testképzavaros nő kérdése, vagy valakié, aki lelkileg rossz helyen van. Mindegy, mert aki kövér, az húzza meg magát.


Nem vagyok kövér objektíven sem (36-os méretet hordok, 65 cm a derekam, és a BMI-m is normál), a saját mércém szerint zsírosabb vagyok, mint amit megszoktam, és amit szeretnék.


Aki nálam mondjuk 5 kg-mal több, az már nyúlhat a kötélért, vagy legalább pár hónapra bújjon be egy sötét szobába, amíg le nem fogy.

Rosszul éreztem magam, amikor kiírtam ezt a kérdést, szerintem lehet is érezni a hangvételén, és először még inkább lehúztak a válaszok. De igazából segített, mert ráébresztett, hogy nem számít ismeretlenek véleménye, a szeretteim pedig nem a súlyom alapján ítélnek meg. Én sem a testalkatuk miatt szeretem őket. Magamat sem fogom utálni egy könnyen változtatható tulajdonság miatt, hanem változtatok rajta.

2021. nov. 17. 12:49
 19/32 anonim ***** válasza:
52%

Te jó ég. Senki nem mondta hogy érezd rosszul magad a bőrödben. Te konkrétan egy feloldhatatlan ellentmondást akarsz feloldani: kövérnek tartod magad, le akarsz fogyni, de el is akarod fogadni magad kövéren. Hát bakker ez a kettő nem fér össze. Ha elfogadod magad kövéren, akkor nem akarsz es nem is fogsz fogyni. Ha nem fogadod el magad kövéren, akkor akarsz es fogsz is fogyni.

Utálat meg kötél még véletlenül se volt jelen egyik kommentben sem, arra próbáltunk meg rávilágítani, hogy lehetetlent akarsz. Vagy szerinted ha azt mondja valaki, hogy olyan jól áll neked ez a kis pocak, te meg egyet értesz vele, az majd motivál arra, hogy lefogyj? Nem.

2021. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
76%

Értelek, én ha már 5 kilót hízok, rosszul érzem magam, míg mások tiszta hülyének néznek miatta. Azt tedd rendbe fejben, hogy csak te látod így magad, és ez egy átmeneti állapot. Pár hónap alatt feljött, de pár hónap alatt leadod. Csak maradjon meg a motivációd. Nem tudom, mivel állítottad be, hogy februárig visszafogyj, remélem nem valami csodadiétával, hanem rendes életmódváltásba fogsz. Mozogj sokat, azzal adsz egy löketet a hangulatodnak is, energikusabb leszel, és jobb kedvű. Én már attól vagyok rosszul, ha huzamosabb ideig nem tudok valami miatt mozogni, edzeni, míg évekkel korábban úgy kellett magam rávenni.

Ha rendesen csinálod, akár már pár hét alatt elindulhat egy lassú fogyás, tehát napról napra közelebb leszel a célodhoz, és ez segít, hogy másként nézz magadra is. Hajrá!

2021. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!