Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el a testemet,...

Hogyan fogadjam el a testemet, amíg sikerül lefogynom?

Figyelt kérdés

A járvány alatt 10 kg-ot híztam. Pufi arcom, nagy combjaim, narancsbőrös fenekem lett… Elvileg kb. februárra visszafogyhatnék, de addig hogyan fogadjam el magam?

Nincs kedvem emberekkel találkozni sem ilyen püffedten.

Ti hogyan nem depiztetek be, amíg beindult a fogyás?


165 cm, 65 kg, 28N


2021. nov. 15. 18:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell elfogadnod magad, hiszen fogyni akarsz. Azt fogadd el, hogy ez nem megy egyik napról a másikra.
2021. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Addig is szeretném jól érezni magamat a bőrömben, amíg elérem a célomat.
2021. nov. 15. 18:49
 3/32 anonim válasza:
64%
Eddig is elvoltál így. Majd megindult a fogyás.
2021. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
26%
Az lenne a cel, hogy NE erezd magad jol a borodben, mert tulsulyos vagy.
2021. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Megvan a kellő motivációm a fogyáshoz, miért kellene 2-3 hónapig rosszul érezni magam a bőrömben, amíg elérem azt a súlyt, amivel igazán jól érzem magam? Miért nem akarhatom enyhíteni ezt az érzést?


A BMI szerint nem vagyok túlsúlyos, a normál kategóriában vagyok még, de ez nem az a test, amivel igazán elégedett vagyok.

2021. nov. 15. 19:53
 6/32 anonim ***** válasza:
28%
Neked igazabol fogalmad sincs mit akarsz. Az ugy nem fog menni, hogy jol akarod magad erezni mikozben a sajat 'celod' pont az hogy maskepp nezz ki mint most. Amikor azt elered, akkor mi lesz, ujra kituzol valami elkepzelt full szuper idealis test-celt?
2021. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%

Az elsőnek igaza van.

Nem kell elfogadni, hiszen az a cêlod, hogy változtass.

Azt kell elfogadnod, hogy türelmesnek kell lenned, mert ez egy hosszú folyamat.

Én bő 2,5 év alatt fogytam 170- ről 67 kilóra.

Eszembe se jutott elfogadni magam, akkor nem lett volna elég motivációm, bár igaz, hogy legnagyobbrészt inkàbb az egészségem miatt csináltam, de azért nem elhanyagolható az sem, hogy más előnyei is vannak:) De ezt persze el se tudja képzelni akkor még, amikor elindul ezen az úton.

2021. nov. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%

Azért szerintem 10kg felesleggel szerencsétlen kérdezőnek nem kell olyan szarul éreznie magát hogy emberek közelébe se megy..

Az egy dolog hogy fogadja el magát, vagy legyen boldogtalan és üljön otthon mondván hogy úgyis csúnya meg kövér...


Ha folyamatosan ostorozza magát azon, hogy testileg hogy néz ki, lelkileg is szarul fogja érezni magát.

Változtatni szeretne, ami tök jó. Kedves kérdező, nyugodtan járj társaságba, próbálj csinosan felöltözni, légy ápolt. Ápolt bőr, haj, köröm. Az egészséges táplálkozás is hozzájárul majd ehhez. Ahogy fogysz, úgy fogod sokkal jobban érezni magad egyik napról a másikra.

Nem is beszélve arról hogy egy boldog, kiegyensúlyozott ember sokkal könnyebben veszi a fogyással járó nehézségeket is, mint egy magányos depressziós.

Sokan érzelmi evők, vagy unalmukban esznek, esetleg pótolni próbálnak valamit ezzel(főleg nagy súlyfeleslegnél). Éppe ezért a lelkünket is ápolnunk kell, nem csak a testünket:)

2021. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy próbálj meg ne megvonásként gondolni a diétás étrendre, hanem inkább úgy, hogy te most tápláló a tested. Nem sanyargatod, hanem olyan egészséges ételeket adsz neki, amitől jobb lesz a közérzeted, szebb lesz a bőröd, fittebb leszel.

Talán ez még segíthet abban hogy ne depizz be. Meg sportolj, mert a mozgás örömforrás. Akár egy jó séta a friss levegőn egy baráttal nagyon feltöltő tud lenni.

2021. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Én is úgy gondolom, hogy ha nem békélek meg magammal, nem érzem jól magam, lelkileg nem vagyok rendben, nem tudok hatékonyan diétázni.

Attól még akarhatok változtatni és fittebb lenni, hogy nem célom három hónapig depizni és önmagamat marcangolni.

2021. nov. 16. 10:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!