Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a tegnapi étrendem. Minden...

Ez a tegnapi étrendem. Minden nap 800 kalóriáig megyek el. Ez jó öszeállítás?

Figyelt kérdés

2 kefír 15 gramm zabpehellyel elkeverve kb 230 kcal.

1 cerbona müzli szelet 75 kcal.

200 gramm karfiol 60 kcal

200 gramm vegyes zoldség 110 kcal

ehhez 15 gramm reszelt sovány sajt, és pár kanál kefír) kb 100 kcal.

3x 100 gramm alma 93 kcal.

ezen felül naponta háromszór egy paradicsom, és egy paprika felvégva. a kettő együtt kb 150 kcal.


2010. aug. 29. 12:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Hiába dicsekszel most, hogy te mennyire bírod stb, egy idő után nem rajtad fog múlni, hanem a szervezeteden. Én 3 évig ettem kb. 800-1000 kalóriát naponta (még tizenéves koromban). Igencsak túlsúlyosan indultam, a végén anorexiás lettem. És hiába nem akartam többet enni, muszáj volt, orvosi utasításra (csomó betegségem lett). Ahogy pedig elkezdtem enni normálisan- nem zsíros, cukros kajákat- több kalóriát vittem be, mint korábban és elkezdtem hízni. Úgyhogy csináld csak nyugodtan, majd megtapasztalod a saját bőrödön. Amúgy ahogy te is írtad, a fogyáshoz nem elég a súlyzós edzés, akkor talán meg kéne erőltetned magad és elmenni futni...
2010. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Hát ha te anorexiás voltál, akkor valóban hízni kellett, már bocsánat. De már elnézést, ha az ember egy NORMÁLIS súlyra lefogy, nem anorexiásnak minősíthető súlyról beszélek, akkor azt megfelelő edzésel, mozgással, meg is tudja tartani, nagyobb kalória bevitel mellett is. a napi 1000 az alap, arra rájön még az amit el kell hogy égess ahhoz hogy ne hízz. azokat kell figyelni, és szépen ledolgozni. ha pl egész nap nem mozogsz, akkor 800-1000 elég kell hogy legyen. ha pl aznap sokat mozogsz, égetsz, akkor 1500-2000 is bemehet. ez tapasztalat.

ja, és semilyen hiány betegségem nincs, pedig egy évig csináltam a kúrát, a végére nagyon legyengültem, de most ez alatt a pihenő egy év alatt minden visszaállt. és semmiben nem szenvedek hiányt.

2010. aug. 29. 14:59
 23/37 A kérdező kommentje:
Még a futásra reagálnék. Nem tudok futni a hátam miatt, de szoktam úszni, és kerékpározni:)
2010. aug. 29. 15:01
 24/37 anonim ***** válasza:
Igen híznom kellett. Csak azért mondtam, hogy anorexiás lettem, mert ha te tartanád a 800 kalóriát/nap, te is odáig jutnál. Úgyhogy ne mondd, hogy azt nyugodtan lehet tartani. Amúgy meg ki kéne számolnod, mennyi kalóriára lenne szükséged, néznél nagyokat. Nekem nőként (170cm, 57kg), naponta 1800 kalóriára szükségem van. Ez az az érték amit akkor is felhasznál a szervezetem, ha nem csinálok semmit. Tehát egy fiatal férfinak, aki edz is, kicsit irreális az 1000 kalória. De nekem tényleg mindegy mit csinálsz, tőlem lehetsz 50 kilós is. A te dolgod. Csak ne tegyél fel fórumon kérdéseket, hogy szerintünk jó-e így. Mert nem nagyon érdekel téged, hogy 20ból 19en azt írják, NEM. Ha szerinted úgyis te tudod tökéletesen, felesleges kérdezni.
2010. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Nos. először is leszögezem, nem veszekedni akarok. Viszont az hogy kinek mennyi kalóriára van szüksége egy nap, és mennyi az a minimum ami még elég, az egyénenként változik. Soha nem mondtam hogy 800-1000 az amit tartok évekig, hisz mondtam az elöbb, hogy 1500-2000 is volt amit bevittem egy nap. kell is ennyi, de el is kell égetni annyi felesleget belőle, amennyittől már hízás állna be. Ez személyes tapasztalat, másra lehet nem érvényes, mivel mindenkinek más a szervezete, más az anyagcseréje. Értsd meg kérlek, edzem, és amikor edzem, többet viszek be mindig, de MOST diétázom, ezért csak ennyit. kerékpározást és úszást most szüneteltetem, mert nem lenne hozá elég erőm. a súlyzózást meg az izmaim éppsége érdekében csinálom. amikor leállok a fogyással, szép fokozatosan emelem majd a kalóriát, és az edzés-t is, és szép fokozatosan visszakerül az úszás kerékpározás, a mozgások közé. így nem fogom visszahízni. na ennyi.
2010. aug. 29. 15:15
 26/37 anonim ***** válasza:
Szép kis vita, ebbe nem nagyon akarok beleavatkozni. Viszont úgy látom, neked teljesen megfelel ez, már tesztelted is, túl élted, így nem igazán értem, hogy akkor mire irányul a kérdés. Ha nem nézem a kalóriát, csak az ételek milyenségét, akkor azt mondom, hogy majdnem jó, de húst kellene enni. Gondolom az a zöldséges rész volt az ebéded, na oda dobhatsz be egy szelet csirke vagy pulykamellet, kb 100 kalóriával viszel be többet ezzel, hízni nem fogsz tőle, ráadásul a fehérje kell, hogy ne izomból épülj le :). Egyébként én is ilyen 800-1000 kalóriát viszek be egy nap. Nem volt tesztelve, és értem is, hogy miért kellene többet, de ennyit tudok összehozni, nincs választásom. Vagy ez vagy a régi életmód, amikor összeivissza ettem minden vackot, amit találtam itthon. Akkor inkább kevesebb kalória megy be, de legalább egészségesebb kajákat eszem, nem úgy, mint régebben. Lehet ebbe is belekötnek, meg lehet tölteni a hűtőm, nem bánom :D.
2010. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hasonlítsad a kitartásodat, fegyelmedet a testépítőkéhez. Nekik jó és hatásos edzésprogramjuk és étrendük van. Neked viszont borzalmas a módszered. Ha már őket hozod fel példának, akkor nem ártana tanulmányozni mit és hogyan csinálnak. Ennek az étrendnek rövidtávon sincs értelme.
2010. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

60%, nem a diétámat hasonlítottam a testépítőkhöz, hanem azt, hogy amikor éppen NEM diétázom, akkor tudatosan megtervezett étrendem van, és az edzésem ahhoz van igazítva!


Máskor olvasd el figyelmesebben amit írok légyszíves!

2010. aug. 29. 18:03
 29/37 A kérdező kommentje:
egyébként feltenném a kérdést kedves 60% os! Életedben fogytál te már 60 kilót EGY év alatt úgy hogy nem híztad vissza? Nem? Akkor szerintem Norbi féle baromságoknak nincs értelme. Annak hogy megveszed a hülyeségekkel teli írt könyvet, és hiába csinálod a leírtakat, nem fogysz. Igen, én személyesen is ismerek ilyen embereket, a családomban is van! Sajnos csak egy módja van a fogyókúrának. Az pedig az, hogy annyi kalóriát viszel be, amennyi nem elég a szervezetednek, és ezért az elkezdi az elraktározott zsírokat felhasználni. így működik a fogyás. A másik válaszolónak, hús is szokott az étrendemben lenni, ez csak a tegnapi étrendem. minden nap mást eszem, a lényeg a 800-1000 kalória!
2010. aug. 29. 18:11
 30/37 anonim ***** válasza:

Te jó nagy hülye vagy. Szerintem fogalmad sincs róla hogyan működnek a dolgok. Egyébként mért nem diétázol úgy mint egy testépítő? Ők is fogynak elég szépen egy-egy felkészülés alatt, és nem koplalnak mint te barátom.

Egyébként valóban nem fogytam még 60 kilót. De nincs is szükségem rá, 174centi vagyok és 87kg nagyon jó formába.


Nem értem minek kérdezel, ha ennyire tökéletes és széleskörű a tudásod...

Szerintem aki 60kilót fogyott, és eredményesnek látja a munkáját, az nem kérdez ilyet hogy jó-e ez az összeállítás. Szerintem ennyi idő alatt szerezhettél volna tapasztalatot.

Az a helyzet, hogy egy kis gyökér vagy aki elismerésre vágyik.

Ügyes vagy, koplalj és fogyjál eredményesen, mert te tudod hogy ez így működik.

2010. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!