Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nekem a házasságom ment rá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem a házasságom ment rá krisztus szeretete egyházra volt más is hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 17:41
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Nehezen hiszem el hogy kiatkoznak vagy elatkoznak.

Max megszakitja veled mindenki a kapcsolatot.

Ez szokas az eltevedt baranyt a tekozlo fiut magara szokatak hagyni amig ujra meg nem ter vagy megjon az esze.

Hit hu hitelet nem letezik nem lehet gyulekezet nelkul

Hiszen kell a kzoosseg aki segit tanit javit es figyelmeztet arra ha rossz iranyba haladsz.

Nalunk szokas az hogy aki ,,elteved, pl paraznalkodik lop csal hazudik stb azt a szokasos eljaras utan a gyulibol kidobjak majd minden tag megszakitja vele a kapcsolaqtot.

Ha javit a viselkedesen es megbanja bunet ujra szivessen latjuk.

2015. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
17%

51: "Hit hu hitelet nem letezik nem lehet gyulekezet nelkul"

Akkor erre én vagyok az élő példa, hogy de igen is lehet, sőt több keresztény társam is van, akik hithű életet élnek, gyülekezet nélkül. Úgyhogy ez hatalmas nagy tévedés!

2015. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

51: ja és még csak annyit, hogy nem kéne kiforgatni a Bibliát, a tékozló fiú példája erre hivatkozva igen csak rossz példa. Ott a fiú döntött úgy, hogy megakar minden kapcsolatot szakítani a családjával, nem a családja, a családja elengedte.

Továbbá sehol sincs a Bibliában leírva, hogy kötelező lenne gyülekezetbe járni, javasolt, jót tehet, ha így tesznek hívek, de nem kötelező.

Kizárni gyülekezetből embereket ki lehet zárni, egyetlen egy ilyen biblai tan szól erről konkrétan és Pál levelei közt található meg. Abban az esetben, ha az adott 3szori figyelmeztetés esetén se hagyja el bűnét és ezek súlyos alapvető bűnökről szó pl. házasságtöréssről, akkor a gyülekezet valóban elfordulhat attól a tagtól, amennyiben úgy érzik, hogy káros hatással lehet a tag a többi tagra, de ez sem kötelező eljárás, csak útmutatás. Nagyon nem mindegy.

2015. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
Csak a szívén keresztül juthat el mindenki Jézushoz!nem kell semmi más,ez ilyen egyszerű.Emberektől hiábavaló a támogatás várása hiszen az ember,hibázhat.én csak Jézustól varok támogatást és kapok is.
2015. jan. 10. 17:41
 55/57 anonim válasza:
79%

Hát én is végig olvastam (sírjak? nevessek?).

A kommentelők 90%-ának javaslom kérjen orvosi segítséget, a maradék 10%-nak már mindegy.

2015. jan. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 xeniah ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező! Mit vársz egy olyan egyháztól, amelynek a vezetője élen jár a házasságtörésben? A Biblia nem véletlenül írja le, hogy az elöljáróknak milyen kritériumoknak kell megfelelniük, ráadásul ők súlyosabb ítélet alá fognak esni. Mindamellett ez mégis a feleséged döntése volt, nem foghatod az egyházra. Mások egyház nélkül is megcsalják a házastársukat, mert a saját kívánságaikat táplálják és annak engednek. Ha körbenézel, a társadalom, a média, mind azon vannak, hogy szétmenjenek a házasságok.

Sajnálom, hogy tönkrement a házasságod, de azt kívánom, hogy fordulj Jézushoz, hagyd, hogy az ő szeretete töltsön be és ne a keserűség, a bosszú vagy bármi egyéb helytelen indulat. Ő be tudja és be is akarja gyógyítani a sebeidet.

2015. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Kezd uncsi lenni a téma!!!
2015. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!