Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nekem a házasságom ment rá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem a házasságom ment rá krisztus szeretete egyházra volt más is hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 17:41
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
33%
40: kérdező ennyire beteg nem lehetsz az agyaddal. Privibe eléggé világos leírtam, hogy semmi közöm se ehhez a gyülihez, se máshoz és azt is, hogy mit miért látok úgy ahogy. Ha te az inkább magadat mentsd írásomat fenyegetésnek vetted eléggé szomorú, talán lehet magadból indulsz ki, hisz olvasd vissza az előzményeidet, hogy egyenlőre te fenyegetsz csoportokat. Egyébként abszolút nem értelek, a feleséged állítólag megcsalását miért is másokra kened? És ezen a már nem létező házasságon mit akarsz menteni? Hogy kiket mi szippantott be azt meg inkább hagyjuk, szerintem értelmetlen lenne belefolyni. / Mellesleg a vádak legyenek már csak akkor tényszerűek, ha vki nem csak állít valamit, hanem bizonyít is! / Ja, és kérdező, ha egy csoportot alaptalanul vádolsz nyilvánosan nem félsz attól, hogy rágalmazásért beperelnek? Ja igaz is, miért tennéd, hisz "hívő" emberek és ilyen formában úgy se fognak fellépni ilyesmik ellen. Így "nyugodtan" lehet rágalmazni.
2015. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Ja, és kérdező, gondolj csak bele, ha kicsit szeretted volna annak idején a feleségedet, akkor elfogadtad volna, hogy ő már pedig nem akarja ott hagyni az adott csoportot, nem így tettél szíved jogod, de uralkodni nem uralkodhatsz sem felette, sem mások felett. Ezt ideje lenne már végre tudomásul venned, és a saját életedet elkezdhetnéd végre rendbe hozni a másokkal való foglalkozás és hibáztatások helyett.
2015. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
Lényegtelen már hogy mi történt!így jártam sajnos,csak nem így terveztem az életemet.csak azt nehéz elfogadni hogy hívő emberek szakítanak szét házasságokat,és ők tartják magukat kereszténynek.ez már olyan nagy hazugság hogy hányingerem van az ilyen emberektől.
2015. jan. 9. 21:46
 44/57 anonim ***** válasza:
Ilyen emberek is mindig lesznek, de erről nem egész felekezet tehet. Nem lehet mit túl sokat tenni ellene, ahogy túl sokat az ellen se lehet mit tenni, hogy bűnözők is mindig lesznek. A megbékéléssel és tovább lépéssel többet érsz szerintem. Tudod az, hogy vki hívő vagy keresztény az még nem biztosíték semmire se, sem a gyülekezetbe járás, ergo mindig is voltak képmutató "keresztények" sajnos és mindig is lesznek, szintén sajnos. De ezek miatt felesleges egy egész csapat ellen fordulnod és még inkább tönkre tenned az életedet.
2015. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
61%

Én is otthagytam volna a párom emiatt az biztos! MINDIG a család és a GYEREK az első. Ha van Isten az tudja, hogy szeretem, és tudja, hogyha meghalok és mellé kerülök akkor már ő lesz az első! Ennyi.

Nem, nem vagyok egy nagy hívő, meg terjesztő ez csak a véleményem.

És szoktam este imádkozni, ha mást nem elmondom Istennek mi bánt, és segítsen megoldást találni vagy csak hallgasson meg és öleljen át. Magasról teszek rá, hogy valaki hülyének néz és elmondom a véleményem, de nem terjesztem és erőltetem rá senkire. Max tanácsolom Neki az imát, hátha megkönnyebbül tőle. De, ha nem hát nem. Falra tudok mászni az ilyen emberektől mikor megállítanak az utcán és ontják. Fapofa hatásos kölünben.

Én elhiszem pl, hogy eljő a világ vége. De ez nem Istentől jön közvetlenül, hanem, mert az élet ilyen. Ne lehet túlélni. Emberek, növények, gombák halnak meg, univerzumunkban is csillagok, bolygók semmisülnek meg, miért pont a mi Földunk lesz kivétel?

Ennyi. De nem kell fanatikusnak lenni. Átmegyek az út túloldalára, ha látom a kis könyvű, jellegzetes öltözködésű embereket, beszélni el ne kezdjenek nekem, nem bírom elviselni, nem ám együtt élni egy ilyennel. És szeretem Istent. Ámen!

2015. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
41%
45: én is vallom azokat amiket te is írsz, és én magam szintén nem szoktam erőltetni, ha vki nem akar hinni, hát így járt tegyen így, amúgy is meg van erre is a bibliai magyarázata, h az adott illető miért tesz így, de ebbe nem folynék bele, viszont egy dolgot elfelejtesz, utálhatod, hogyha az utcán prédikálnak, evangéliumot hirdetnek, de ezzel semmi rosszat sem tesznek ez is feladata egy hívőnek, hisz Jézus mondta, hogy tegyünk így, ill. tegyenek így akik erre hivatottak. Te és valszeg én nem vagyunk erre hivatottak, de ettől még utálni nem kell őket. Az erőszakoskodás más tészta, de az utcai prédikáció nem minősül annak. Én attól akadok ki jobban, amikor Jehovai tanúi állítanak be hozzám kettesével hívatlanul és még ezer idegenként be akarnának jönni az otthonomba, aztán csak egyszer merném beengedni őket az életbe nem is tudnám levakarni őket, na ez a fajta "hittérítés" már erőszakos. Sok ismerősömtől még keresztényektől is hallottam eléggé durva sztorikat etéren. Persze őket se szidni, vagy bántani akarom és ők se tehetnek túlzottan a tetteikről csak meg van marhára tévesztve.
2015. jan. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
AZ ERŐSZAK NEM ISTENTŐL VALÓ ÉS NEM IS JÉZUSTÓL HANEM INKÁBB A GONOSZ KIFEJEZŐDÉSE!JÉZUSÉ AZ ISTENI SZERETET A LEGNAGYOBB EGYETEMES KIFEJEZŐDÉS!CÁFOLJA MEG VALAKI HA TUDJA!ÉN A FEKETE LOVAS VAGYOK ÉS AZ ISTENTŐL KAPOTT FELADATOM VÉGREHAJTOM TŰZÖN VÍZEN ÁT!!!ÁMEN
2015. jan. 10. 11:32
 48/57 anonim ***** válasza:

,,Anyósom bátyja lett hitgyülis... Jó ideig járkált hozzájuk is és rákezdte, pedig anyósom minden alkalommal közölte, hogy ezt hagyja a házukon kívül. Aztán végül apósom kipenderítette. Onnantól anyósomék voltak a Sátán szolgái, az akkor kamasz gyerekei a Sátán fiai, átkozottak stb.

Egy idő után fontosabb lett a gyüli, a vasárnapokat ott töltötte, se családi esemény, semmi sem lehetett fontosabb a gyülinél. Ment ingyen házat építeni, minden hónapban leadja a tizedet. Akkor vett vissza egy kicsit a nagy gyüliszeretetből, amikor a fiát motorbaleset érte, élet-halál között lebegett és ki akarták átkozni, mert a fiú kapott vért. (Ő nem adhatott, pedig egyezik a vércsoportjuk... )

Utálom, amikor jönnek az "ájtatos manók" Őrtoronnyal a kezükben, és először a kertben játszó gyerekemet próbálják hülyíteni. Rendszerint elzavarom őket a francba, eleinte próbáltam udvariasan, kedvesen, de leszoktam róla, mert a szép szóból nem értenek.,,

Ha valamit leirsz legalabb hiteles legyen.

A HIT gyulisek nem Jehova tanui

Az ortorony Jehovas es a ver tilalama is.

A HIT gyuli valami egesz mas.

Tudatlansag butasagot szul.


Kerdezo elso Isten majd a csalad aztan a gyuli es a tobbi.

Itt nem a hittel van baj hanem a hazassaggal a kommunikacioval ill noi es ferfi szerepek alapveto hibajaval.

Nezz magadba alapossan ne mast hibaztas a hazassagod csodejert ez nem kereszteny es nem felnott viselkedes!!

2015. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
Én házasságom csődjéért talán bűnös vagyok talán nem.már nem fontos hiszen szakítottunk.előre nézek és nem a multba keresem a hibákat.És valóban jól mondod első Isten és minden más csak utána.
2015. jan. 10. 15:09
 50/57 A kérdező kommentje:
És ha valakit elátkoznak csakmert nem jár gyülibe az nem tiszteli Istent,az embert vagy,magát az életet. mert Isten szabad akaratot adott mindenkinek,tehát joga van választani jó, és rossz között.ez a lényege a teremtésnek!és aki ezt nem tiszteli az meghazudtolja ISTEN SZAVÁT AMI ÖRÖK ÉRVÉNYŰ!
2015. jan. 10. 15:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!