Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek hol lehet meghúzni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hol lehet meghúzni Magát valakinek, ha hasonló szituációba kerül, mint Én?

Figyelt kérdés
A férjemet 12 éve ismerem 6 éve élünk házasságban. Az elején azt hittem megváltozik, de már tudom, hogy nem.Sokszor megütött és mindennap úgy beszél velem,mint más a kutyájával sem.Mikor megismertem ivott aztán megvert ezután lemondott az italról egy rövid időre aztán vissza szokott.Most 2 éve nem iszik,de a helyzet nem javult, időközben megszületett a kis fiúnk én gyeden voltam aztán gyesen most álláskeresőit kapok 2,5 hónapig.Azelőtt is mindent én csináltam otthon még a vacsorát is tálcán kell elé tenni,ha megkaptam a fizetésem már szinte el is költötte én 1000ft-ért könyörgöm mindig,ha kell valamire.Mióta pedig otthon vagyok a gyerekkel még rosszabb lett.Mindenért Én vagyok a hibás Ő semmiért hiszen Neki csak aza dolga meló után,hogy feltegye a lábát dirigáljon és kritizáljon. Volt mikor a gyerek előtt vert meg most legutóbb kb.1 hónapja, a kisebb rúgásokat nem is számolom.A ház ahol lakunk az Ő nevén van az Anyukája a haszonélvező a házban benne van egy örökség amit a férjem kapott és Anyukája fizeti a rajta lévő hitelt tehát Nekem ahoz nincs közöm. Nem is ez a baj hanem az,hogy az életünk pokol lett és nincs hova mennünk a fiammal.A szüleim nagyon nagy szegénységben élnek apukámnak nincs munkája közel 4 éve nincs melegvíz,minden rá van terhelve a lakásra az sem biztos meddig laknak ott,hiszen jelzálog is van a lakáson amit csak részben tudnak fizetni,tehát nem megoldás az oda költözés sem.A Kincsem járt bölcsibe ott is mindig a baj volt Vele,mert szegény a mindennapos vita után feszült volt és sajnos verekszik és ugyan olyan csúnyán beszél, mint az Apja.Mit tegyek hol lehet meghúzni Magát valakinek,ha hasonló szituációba kerül,mint Én?
2014. júl. 15. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A NANE-t tudom esetleg ajánlani, olvasd át ezt a linket.

Halkan azért megkérdezném, miért szültél neki gyermeket, ha már azelőtt is ilyen volt a helyzet. Az első ütésnél kellett volna otthagynod. Tudom, utólag könnyű okosnak lenni...

2014. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 12 éve viseled el a megalázást, verést? 6 szar év után hozzámész és szülsz neki egy gyereket? Ne haragudj, de nehéz egy ilyen nőnek tanácsot adni......... Van valamilyen végzettséged? Mert az a helyzet, hogy én egyetlen kiútnak pillanatnyilag azt látom, ha elkezdesz dolgozni és kiveszel egy kis albérletet. Biztosan jogosult leszel valamilyen segélyre, az apa pedig fizetni fogja (talán) a gyerektartást. Illetve fordulhatsz az ezzel foglalkozó alapítványokhoz, mint pl. a NANE, de biztosan van több is.
2014. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyaotthonokban is érdeklődhetsz, illetve sokkal konkrétabban tudnak neked segíteni pl. a helyi családsegítőben (címekkel, helyekkel) is.


Rettenetes lehet így élni és a gyerek érdekében célszerű lenne változtatnod rajta.


Ennek az első lépése szerintem az lenne, hogy mielőbb találj munkát. Munka nélkül, pénz nélkül nem tudsz hová menni, az anyaotthonok stb. is csak időleges megoldás.

Tudom, ez közhely, de MUSZÁJ jövedelemre szert tenned, hogy később esetleg a picivel együtt ketten egy kicsi albérletbe el tudjatok menni vagy betársulni egy másik kisgyerekes egyedülálló anyához, idős asszonyhoz stb.- tehát nem feltétlenül havi százezrek kellenek albérletre, főleg vidéken nem.


Meghúzni magad (ha tényleg csak pár napra akarsz ebből a pokolból kiszakadni)- még apukádéknál is lehetséges-legalább gondolkodni, mérlegelni a helyzetet, kiutat keresni, higgadtan gondolkodni lenne lehetőséged- vizet melegíteni lehet a kicsinek- CSAK ez ne tartson vissza.


Amire viszont figyelj: hatósági jelzés nélkül önkényesen ne változtasd meg a gyermeked lakhelyét, mert azzal sajnos nem jársz jól jogilag (még ha egyébként ebben a helyzetben teljesen igazad is lenne).

Kérd előtte a gyámhivatal vagy a családsegítő vagy a NANE vagy anyaotthonok segítségét- egy szociális munkás csak akad a közeletekben.


Egyedül sem lehetetlen (én is egyedülálló anya vagyok, bár más okból)- de ehhez alapvető és feltétlenül szükséges, hogy dolgozz, szépen csendben gyűjtögess, kuporgass (amit a férjed nem lát, nem tud elvenni tőled- pl. másik bankszámla, amiről nem tud és nem kérsz papír alapú értesítést stb.)- így lehet esélyed, HA te is AKAROD és teszel érte.


...félek azonban, hogy egy alkoholista mellett leélt 12 év téged is társfüggővé tett. Ha így érzed, akkor kérhetsz szaksegítséget pl. Karitász RÉV ambulancián vagy más olyan szervezetnél, ahol szenvedélybetegek hozzátartozóival is foglalkoznak.


Anyaként nekem a legnagyobb fájdalom (még a bántalmazásnál is nagyobb) az lenne, ha látnám, hogy a gyermekem ilyen szörnyű érzelmi hatásoknak lenne kitéve- ne tűrj életed végéig, ha egy mód van rá. Légy inkább okos, előre látó, dolgozz és módold ki a "lelépés" lehetőségét csendben.

2014. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék?Nagyon nehéz tanácsot adni.Azt hogy hülye vagy,voltál gondolom tudod,nem kell még pluszban az orrod alá dörgölni.


Amit megpróbálnék,hogy keresnék munkát,akármilyet,takarítás,utcaseprés,telefonálgatós,a gyereket bölcsibe,oviba adnám,és költöznék,ha kell társbérlőként vagy valahol egy szobát kivenni,addig meghúznám magam,hogy ne nagyon tudjon mibe belekötni.

Ha nagyon gáz a helyzet akkor anyaotthon.

2014. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
És feljelenteném hogy megvert hogy papíron legyen nyoma a tettinek,ha esetleg el akarná venni a gyereket.
2014. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

"Az elején azt hittem megváltozik, de már tudom, hogy nem.Sokszor megütött és mindennap úgy beszél velem,mint más a kutyájával sem.Mikor megismertem ivott aztán megvert."


Es te ennek ellenere kapcsolatban maradtal vele, raadasul hozzamentel, es meg szultel is. Hogy te mekkora hulye no vagy, gondolom, nem kell ecsetelni.


Valj el, es keress egy rendes ferfit helyette.

Es addig is a szuleidhez menj, akarmennyire nehez ott. Abba meg egy gyerek se rokkant bele, hogy lavorban furdott, abba igen, hogy agressziv apa mellett nott fel.

2014. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak aki segíteni akart. Nyilván nem mindent írtam le a helyzetről.A kicsim mikor megfogant beteg voltam és nem tudtam szedni a fogamzásgátló tablettát, de jött és imádom és Ő a Mindenem miatta jutottam erre a döntésre is, hogy segítség kell. Tartson hülyének az aki csak akar, de ha valakit szeretünk próbálunk hinni Neki és benne.Amikor először megvert tudom el kellett volna hagynom,de szégyelltem Magam Mindenki előtt. Voltak egészen jó időszakok, de 12 évet nem lehet elmesélni pár mondatban.Tudom kell munka is nyílván, mindig is dolgoztam hálistennek jó szakmám van és egészen jól kerestem mindig.Talán azt vártam ettől a kérdéstől,hogy megerősítsetek. De köszi a lenéző kérdezőknek is akik rádöbentettek arra,hogy egyedül vagyok a problémámmal hisz Mindenki csak a Magáét érti meg.Van szakmám köszi a kérdést elég magas iskolai végzettséggel.A másik aranyosnak üzenem gratulálok, hogy Neked tökéletes az életed csak nehogy seggre ülj miután lenne egy kislányod is.
2014. júl. 15. 19:56
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Kerdezo, megsertodhetsz, de sajnos akkor is hulyeseget csinaltal, amikor hozzamentel ehheza ferfihez.


Vagy felnyithatod a szemed, es cselekszel. Jelenleg te is veszelyezteted a gyereked azzal, hogy meg mindig az apjaval el.

2014. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nagyon sértődékeny vagy, csak azt nem értem mire fel. Én a szociális szférában dolgozom, naponta több ilyen sztorit hallgatok végig, mindenkihez megértéssel fordulok, ha cigány, ha akármi akkor is, főleg ha gyerek van, mert akkor az ő érdekei a legfontosabbak. A leírásod alapján leginkább az jött le, hogy örülök ha az általánost kijártad, mert ez a tapasztalatom, az okosabb nők, akiknek magasabb a végzettsége általában nem hagyják, hogy 12 évig verjék őket, ezt általában azok a nők hagyják akik maguk is ilyen körülmények között nevelkedtek. Én nem hülyéztelek le, csak furcsa a történet, a gyerekvállalás felelősség és te egy verekedős, alkoholistának szültél gyereket, ráadásul úgy, hogy 10 éve már együtt voltatok, így azt sem lehet mondani, hogy nem ismerted, tehát baromi felelőtlen vagy, ezért nem kéne azt várnod, hogy gratuláljunk, hogy milyen ügyesen csináltad. Mert az egy dolog, hogy a saját életeddel mit csinálsz, de most éppen egy kisgyerekét is tönkreteszed, úgyhogy remélem, hogy a nagyon jó szakmádban minél hamarabb el tudsz helyezkedni és elviszed a gyerekedet a bántalmazó apja közeléből.
2014. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A gyereket sose bántotta és Én sem azt írtam, hogy mindennap vagy héten ver. Abban igazad van, hogy talán azért viseltem el eddig mert ilyen volt a családi hátterem és ahhoz viszonyítva Nekem még mindig jobb, mint Anyukámnak volt. Mivel sérült családba nőttem fel elég torz képem van a családról azt elhiszem, éppen ezért tanultam mert kiakartam törni abból a közegből többet akartam.Amit részben elértem szép családi házban lakunk van autónk tudunk nyaralni és a fiamnak meg van minden amiről Én csak álmodtam.A Férjem nem egy állat igaz 2x nagyon megvert és kaptam elég sok pofont,rúgást és szidást, de bíztam benne mert olyan, mint akinek 2 énje van egy tündér aki a tenyerén hordoz és egy pszihopata akitől félek és akinek 1 perc alatt elborul az agya.Talán most jutottam el oda, hogy már nem akarok segíteni Neki abban,hogy jobb legyen mert lehet már menthetetlen vagy csak Nekem volt már sok,de most már tudom így is sokáig bírtam a nők többsége úgy tűnik nem bírta volna eddig.
2014. júl. 16. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!