Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hitelből kiszállni? Aki járt, jár hasonló cipőben megírná milyen lépéseket tett és sikerült -e?
Menj el egy ügyvédhez, és kérd meg, hogy tegye meg a jogi lépéseket.
Mivel a fele a tiéd, azt nem használhatná szabadon. Vagy be kell engednie, hogy te is használhasd, vagy lakáshasználati díjat kellene fizetnie.
Szerintem költözz vissza, ha nem tetszik neki költözzön el ő. Te vállald a törlesztőt, így nem lesz albérleti díj, ő meg csak annyi törlesztőt fizessen, amiből már levontad a lakáshasználati díjat. Ha a tartásdíj és a lakáshasználati fedezi az ő részét, akkor nyugodt lehetsz, legalábbis a törlesztővel kapcsolatban.
És ha te nem fizeted a te részleted? Elúszik a ház amiben a volt férjed lakik, nem?
Én egyszerűen felvenném a bankkal a kapcsolatot, elmondanám mi a szitu, és hogy innentől kezdve 1 fillért sem utalok, és hogy téged az sem érdekel, ha elveszíted a házat, hisz neked az úgyis csak teher.
Sajnos jogosan tartasz attól, hogy a hitel bedől és a bank akár a Te fizetésedből is tilthat, ha nem fizetitek tovább rendesen a hitelt, ugyanis egy kölcsönszerződésnek nem sok köze van hozzá, hogy házasok vagytok, vagy külön éltek.
A lakáshitel felvétele egy üzlet, nincs összefüggésben azzal, hogy a hiteligénylők házassága esetleg felbomlik. A bankot az sem érdekli, hogy ki lakik az ingatlanban. A kölcsönszerződés mindaddig fennmarad, amíg a hitel nincs kifizetve, vagy amíg nem történik módosítás. A bank egy hitelből csak akkor engedi ki az egyik adóstársat, ha azzal nem nő meg a kockázata, tehát a hitelben maradó fél egyedül is hitelképes a fennmaradó adósságra. (Nálatok sajnos ez nyilvánvalóan nincs meg, hiszen a férjed már most sem fizeti rendesen a hitelt és azt írtad, nincs rendesen bejelentve, hogy ne kelljen sok gyerektartást fizetni.) Az is megoldás lehet, ha a férjed hoz helyetted egy másik, megfelelő jövedelemmel rendelkező adóstársat, akit a bank is elfogad.
Sajnos az is általános tévhit, hogy ha a hitelt nem fizetik és a bank elárverezné a vagyontárgyat (pl házat, autót) ez után automatikusan lezárul a hitel, megszűnik az adósság. A bank felszámol ilyenkor egy rakás költséget és sosem a rendes értékén fogja beszámítani a vagyontárgyat, hanem mélyen áron alul.
A Ti helyzetetekre nincs más megoldás, mint a megegyezés, vagy ha ez nem megy, a tulajdonközösség megszüntetésére indított per, ami szintén nagy veszteség, de csak így tudsz kiszállni a hitelből, ha pl eladjátok a házat
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!