Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit kezdjek az ex-emmel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek az ex-emmel?

Figyelt kérdés

2013 áprilisában elment,ithagyott a közös gyerekünkel aki még csak 16hónapos volt.

az elején még küldött pár ezer ft.ot néhányszor,aztán egyáltalán semmit.

év végén nagy nehezen ,de lejött(az apjával) a gyerekhez .

az exem apja vagyis a gyerek nagyapja , vásárolt a gyereknek ezt-azt aztán haza mentek.

akk.megegyeztünk abban,h.a januari fizetése lessz az első,és onnantól kezdve küld a gyereknek pénzt.de nem így lett.

felhívtam jan.14.én (akk.mindenki megkapja a pénzt),h.akk.küldjön,mire Ő azt állította,h.a dec.pénz az januárra szólt! hiába mondtam,h.beteg a gyerek legalább arra küldjön,de nem hatotta meg,nem küldött.

összevesztünk,azóta nem beszéltünk .

egy fillért nem küldött a gyereknek,pedig megtehetné,jól él.

most októberben megkerestem telefonon,h.küldjön pénzt,mert a gyereket vinni kell műtétre ,2hétig bent leszünk,szeretnék megvenni mindent amire szüksége lessz.ráadásul nemsokára közösségbe fog járni és már most megkaptam a listát,h.mit kell beadnom... küldött is 15 ezret és azt mondta,h.majd lejön vásárolni a gyereknek.ezt eljátszotta 3x de nem jött.és most azt mondta,h.nem ad több pénzt.

ráadásul minden alkalommal flegmán,lekezelően beszél velem.érezteti,h.ő megteheti mert gazdag úgy jön ki az egessz ,h.én meg a csóró kéregető.

hiába mondom,h. ez neki kötelessége,és az összeg teljes mértékben a gyerekre van fordítva.

mai napig nem tudom elfelejtemi,h.egyik napról a másikra összepakolt és elment,magamra hagyott egy babaval.és a köv hóban már össze is költözött egy másik növel akivel most is együtt van.rengeteget sírtam,szenvedtem maga volt a pokol.egyetlen vigaszom a kisbabam volt.semmi mas.

nagyon nehezen de a gyerekért "összeszedtem magam"

összevagyok zavarodva.ha nem lenne nagy szükségem arra a pénzre soha az életben nem kerestem volna fel.soha.legszivesebben hagynám az egeszet.

ha segitséget kérek tőle akk.az a válasza,h.ha teher a gyerek akk.adjam oda neki.és nevet.

elegem van.

kihez forduljak segitségért?



2014. okt. 24. 22:47
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

"28 Aha, aztán a perek a cirkuszok, a hisztériázások, meg a feljelentgetések tömkelege...ami szokott lenni. Na nem..."


Ez a gyermekelhelyezés körüli vitában "szokott" lenni. annak meg semmi köze a gyermektartáshoz se, sem a büntetőperhez.

Sajnos nagyon alacsony az általános műveltséged, amiért egy kalap alá veszed ezeket.


Itt az apa se se szrja a gyerekét, nemhogy még pert indítson azért, hogy ő nevelhesse.:)

2014. okt. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Az állam visszamenőlegesen pár hónapra is odaadja a gyerektartást ha megítéli neked a bíróság.


Esetleg lehet szólni az exednek, hogy vagy fizet egy adott összeget minden hónapban vagy mész a bíróságra mert ha már felcsinált akkor bizony csengesse is ki az árát.

2014. okt. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalomból,önérzetből még nem lesz a gyereknek cipője.Menjen vissza dolgozni,bizonyára éhbérből nagyon jól ellesznek mi?Az ilyen trógert nem kell kimélni,kis szivem neked már réges rég be kellett volna perelned.Majd nem fog röhögni.Az a gyereké,és ha nem többször majd havonta egyszer eszébe jut a gyereke mikor habzó szájjal kifizeti azt ami a gyereknek jár!Ne már csak egy nő szakadjon bele egyedül mindenbe,mert apuci csak nagyképűen röhög.Te csak ne hagyjál semmit.nem lesz itt semmi cirkusz,neki fizetnie kell akár tetszik akár nem.
2014. okt. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

20: "18 Ha egy gyereke van a tagnak, ha meg több akkor oszlik.

Miközben olyan jogot adsz a faszi kezébe a gyerekhez, hogy egy egész életen keresztül nyögheted."



??? Mit hiszel, milyen jogot adsz a kezébe azzal, hogy megkapja a gyerek a gyemektartást?:-o



"Ott vannak a női tömje azokat...mi meg éldegélünk szépen, csendben, álomszegényen"


? :-o

Tényleg, mindenkinek az az álma, hogy szegény legyen....

2014. okt. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

folyamatosan keresek munkát.

sajnos az apának joga van gyerekhez :(

amivel Ő is tisztában van.

szóval hiába hagyott minket magunkra és mindmáig ocsmányul ál hozzánk.

tudja,h a legrosszabb amit velem tehet az az,h.ha követelni fogja a jogait.nem kell neki a gyerek,max.pár órára és végképp nem akarja nevelni.de ha majd elakaja vinni pár hetente azt majd meg is teheti .amit nem szertnék mivel rossz családbol való koszos "emberek" akik az alkoholt sem vetik meg.sőt...

namost amiért ugye megkerestem az azért volt,h.anyagilag támogassa a gyereket.

mert hát azért mert mi szétmentünk, attol a gyerek kapja meg azt ami jár neki,mivel a kettő egymástól független. nem nagyon izgatja,rendre nem is válaszol erre.

szinte biztos,h.ha bíróságra viszem az ügyet(gyerektart.) akk.Ő is érvényesíteni fogja a jogait.


teljesen össze vagyok zavarodva,biztosan nem jövök ki ebből "jól"

viszont hiába próbálok,teszek meg mindent még ígyis sok mindenben nélkülözik/ünk a gyerek .ezért is keresek munkát gőzerővel. :(

mit tegyek ?

éljünk továbbra is az ő "támogatása"nélkül(holott meg sem érezne havi 20 ezret)

vagy vigyem bíróságra az ügyet?

de akk.majdnem biztos,h. követelni fogja a gyereket.

:'(

2014. okt. 25. 10:28
 36/39 anonim ***** válasza:

Bocs, én nagyon sajnálom a helyzetedet, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni, mert vírusként terjed: a mondatokat nagybetűvel kezdjük! Az akk. meg legyen már akkor.

Egyébként meg a bíróságnál jobb út nincs tényleg. Ez neki kötelessége, nem szívességet tesz. Illetve egyet tehet...

2014. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

"éljünk továbbra is az ő "támogatása"nélkül(holott meg sem érezne havi 20 ezret)

vagy vigyem bíróságra az ügyet?

de akk.majdnem biztos,h. követelni fogja a gyereket.

:'(

"


Mért, gondolod, hogy ő akarná nevelni, ha ennyire nem érdekli őt a gyerek?

akkor majd beadja a gyermekelhelyezést, a bíróság meg Neked ítéli, mert ő hagyta el a gyerekét. És akkor mi van?

2014. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Nyugi kérdező egyértelmű, hogy nem kell neki a gyerek(hisz nem is érdekli,meg aztán pont az új tuti "szentéletű" nőjének is csak az hiányozna) csak azért csinálja,hogy sakkban tartson téged, és ne tereld jogi útra a dolgokat. Tudja,hogy akkor fizetnie kéne.Az meg a másik,hogyha akarná se tudná elvenni a gyereket. Szerinted melyik bíró ítélné neki ,mikor nem is foglalkozik vele,látogatja, akkor se ha beteg,kórházban van. Az anyagi jólét nem minden,ha amúgy elhanyagolja(mind anyagilag,mind máshogy). Az meg ha elvinné esetleg majd néha magukhoz a gyereket,szintén csak néhány alkalom lenne szerintem és csak azért h Téged bosszantson. Aztán majd gyorsan megunja, mivel úgy látom h semmi kötődése nincs a kicsi iránt, a gyerek meg ugye felelősség akiről gondoskodni kell meg nem csinálhat azt amit akar... szóval,hogy nem bírná sokáig.
2014. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Akkor is követelhetné a jogait, ha nem fordulsz bírósághoz, csak hogy bosszantson.

Ennyi erővel nyugodtan pereljed.

2014. okt. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!