Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit kezdjek az ex-emmel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek az ex-emmel?

Figyelt kérdés

2013 áprilisában elment,ithagyott a közös gyerekünkel aki még csak 16hónapos volt.

az elején még küldött pár ezer ft.ot néhányszor,aztán egyáltalán semmit.

év végén nagy nehezen ,de lejött(az apjával) a gyerekhez .

az exem apja vagyis a gyerek nagyapja , vásárolt a gyereknek ezt-azt aztán haza mentek.

akk.megegyeztünk abban,h.a januari fizetése lessz az első,és onnantól kezdve küld a gyereknek pénzt.de nem így lett.

felhívtam jan.14.én (akk.mindenki megkapja a pénzt),h.akk.küldjön,mire Ő azt állította,h.a dec.pénz az januárra szólt! hiába mondtam,h.beteg a gyerek legalább arra küldjön,de nem hatotta meg,nem küldött.

összevesztünk,azóta nem beszéltünk .

egy fillért nem küldött a gyereknek,pedig megtehetné,jól él.

most októberben megkerestem telefonon,h.küldjön pénzt,mert a gyereket vinni kell műtétre ,2hétig bent leszünk,szeretnék megvenni mindent amire szüksége lessz.ráadásul nemsokára közösségbe fog járni és már most megkaptam a listát,h.mit kell beadnom... küldött is 15 ezret és azt mondta,h.majd lejön vásárolni a gyereknek.ezt eljátszotta 3x de nem jött.és most azt mondta,h.nem ad több pénzt.

ráadásul minden alkalommal flegmán,lekezelően beszél velem.érezteti,h.ő megteheti mert gazdag úgy jön ki az egessz ,h.én meg a csóró kéregető.

hiába mondom,h. ez neki kötelessége,és az összeg teljes mértékben a gyerekre van fordítva.

mai napig nem tudom elfelejtemi,h.egyik napról a másikra összepakolt és elment,magamra hagyott egy babaval.és a köv hóban már össze is költözött egy másik növel akivel most is együtt van.rengeteget sírtam,szenvedtem maga volt a pokol.egyetlen vigaszom a kisbabam volt.semmi mas.

nagyon nehezen de a gyerekért "összeszedtem magam"

összevagyok zavarodva.ha nem lenne nagy szükségem arra a pénzre soha az életben nem kerestem volna fel.soha.legszivesebben hagynám az egeszet.

ha segitséget kérek tőle akk.az a válasza,h.ha teher a gyerek akk.adjam oda neki.és nevet.

elegem van.

kihez forduljak segitségért?



2014. okt. 24. 22:47
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek apjának (ha veled él a gyerek és egyéb megállapodás nem született köztetek a váláskor) kötelessége gyerektartást fizetni. Ha nincs pénzed ügyvédre, vagy nem tudod hogy kezdj az ügyintézéshez, akkor fordulj a területileg illetékes önkormányzathoz. Ott van családsegítő, ingyenes jogi tanácsadás. A gyerek apjának a fizetésének kb 20-25%-a jár a gyereknek, ha nincs is bejelentett állása, akkor is van minimum összeg, kb 10 ezer. Ez behajtható rajta. Ne hagyd magad. Ha pedig azzal jön az apa, hogy ha neked nem megy akkor add oda a gyereket, akkor se ess kétségbe. Nyugodtan kérj jogi segítséget, tőled nem veszik el a gyereket, csak rajta kérik számon jogilag azt ami a gyereknek jár. Sok sikert! Határozottan, bátran!
2014. okt. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
A kérdezőnél meg már bő két éves a kisgyerek, vigan lehet melózni. Két éves gyerek mellett sokkal könnyebb melózni, mint egy újszülött mellett.
2014. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
97%

19: Mégis miről beszélsz? Kinek van kiszolgáltatva, és mit számít, ha eszébe jut, hogy mégis kell neki a gyerek?

Ilyen a világon nincs, csak kitaláltad Magadnak.

És valótlan dolgok miatti félelmedben nem kéred el, ami a gyerekedé, pedig kötelességed volna megszerezni a számára, ami jár neki.

2014. okt. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
96%

19: De ez még hagyján, mert másokat is erre biztatsz!

Hogy merészelsz embereket arra biztatni, hogy anyagilag hanyagolják el a gyereküket?

2014. okt. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

24


*hiába mondtam,h.beteg a gyerek legalább arra küldjön,de nem hatotta meg,nem küldött.


Egy ilyen embertől az fogadjon el egy fillért is,ráadásul a gyerekére, aki önmagát is eladja 2 fillérért.


Ezek szerint te ilyen ember vagy.


Én meg nem.

2014. okt. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
14%
És nem arra tanítom a gyerekemet, hogy nulla tartással, pár fillérért meghunyászkodjon, annak az embernek aki bajban és mindenben cserben hagyta. Ez alól csak akkor kivétel a tag ha házas. és a kérdező az exszerető, aki a gyerekkel akarta lépésre küldeni a faszit-csak nem jött be neki.
2014. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
84%

"És nem arra tanítom a gyerekemet, hogy nulla tartással, pár fillérért meghunyászkodjon, annak az embernek aki bajban és mindenben cserben hagyta."


Meghunyászkodni??:)

Mégis miben hunyászkodsz meg annak, akitől behajtod az adósságát? :)

2014. okt. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
26-os: Ha a bíróság a bankszámládról leemelne havi X ezer Ft-ot, úgy éreznéd, hogy meghunyászkodott előtted a bíróság?
2014. okt. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%

28 Aha, aztán a perek a cirkuszok, a hisztériázások, meg a feljelentgetések tömkelege...ami szokott lenni. Na nem...


Mindenki úgy éli az életét ahogy akarja.


A másik pedig, hogy a kérdező még csak állítólag most megy el melózni. Ez is érdekes.


De hogy őszinte legyek már bánom, hogy ide irtam...

2014. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%

A gyt-t 6 hónapra visszamenőleg lehet csak kérni..


Szóval nem állok be a gyermekemmel a sorba.Eddig se teszem, most se.


De ha te a magad gyerekével be akarsz állni, akkor tedd.

2014. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!