Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy mondjam el a feleségemnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a feleségemnek, hogy válni szeretnék?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy már évek óta hárpiaként viselkedik. Túl nagyok az elvárásai, a legapróbb hibákat is hetekig emlegeti, de ő nem hibázik, vagy ha mégis, én nagyobbat hibázok azzal, hogy szóvá teszem. Bárhogy igyekszem, mindenben talál kivetnivalót. Úgy beszél velem, mint a kutyával és sportot űz a megalázásomból. Mindezt megbeszélni sem tudom vele, mert pillanatok alatt lezárja a témát azzal, hogy nincs igazam. Szeretem őt, de nem bírom tovább elviselni a viselkedését.

11 éve vagyunk házasok és van egy 8 éves lányunk.


2014. febr. 28. 09:02
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%

Én egy párkapcsolati tanácsadást meg megprőbálnék...

És/vagy egy ultimátumot..



Viszont ha teljesen vpbiztos vagy a döntésedben, akk kerek perec, nem kertelve, amikor kettesben vagytok.



Kb ezt tudom elképzelni:


"Válni akarok, mert nem tudok így élni, sokszor próbáltam jelezni a problémáimat, amit meghallgatni sem volták hajlandó, vagy szerinted nincs igazam.

Ha nincs igazam akkor nem is tudom mi esik rosszul... Nem szeretném tovább ezt, sajnálom, mert szeretlek, de már nem vagyunk társak, emberszámba sem veszel."

2014. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem csak egyszerűen mondd el, hogy eddig bírtad, nem véletlenül próbáltál többször is vele beszélni, de nem volt semmi eredménye, már nem tudsz tovább így élni. És persze kettesben, ne a kislány előtt, mert lehet, hogy őrjöngeni fog.
2014. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
90%
Bárhogy is mondod el, a végeredmény ugyanaz lesz! Férfi létedre lehetnél egy kicsit tökösebb! Mi az hogy nem enged beszélni? Undorító az ilyen nő. Ebben az esetben legalább nem kell törnöd magad, 1 szóval zárd le az egészet, és viszlát!
2014. febr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
44%
Mik az elvárásai?
2014. febr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Az elvárásait azon dolgokból állítja össze, amik az adott pillanatban nem, vagy csak nagyon nehezen megoldhatók.
2014. febr. 28. 09:18
 6/49 anonim ***** válasza:
70%

"Ha ennyire nem felelek meg neked, mindkettőnknek jobb lesz, ha elválunk. Mással te is boldogabb leszel. A gyerekkel kapcsolatban nem változik semmi, ugyanúgy szeretem és gondoskodom róla. Nem akarok vitatkozni."


Őszintén, röviden és tömören.

De szerintem még előtte pakolj össze, mert ha tényleg olyan, amint amilyennek leírtad, az éjszakát már másnál fogod tölteni.

Semmiképp ne menj bele anyázásba, ismételgesd, hogy nem vitatkozol.


Ha netán jobb belátásra térne, és megbeszélnétek a dolgokat, pontosabban végighallgatna, akkor ne így add elő a problémáidat, ahogy leírtad, hanem így:

- Szeretném, ha nem emlegetnéd hetekig, ha hibázok.

- Szeretném, ha nem csak kivetni valót találnál bennem, hanem elismerést is kapnék, amikor megérdemlem.

- Szeretném, ha nem aláznánk meg egymást.


És hát... az igazság az, hogy ha hetente többször lenne jó szex (neki is orgazmussal), nem lenne hárpia. De sajnos a rossz kapcsolat ennek az esélyét eléggé rontja. Kérdés, melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás.

De simán el tudom képzelni, hogy amikor éppen ezerrel cseszeget, csak oda kéne menni hozzá, átölelni, megmondani neki, hogy szeretlek, és becibálni a hálóba.

2014. febr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
96%

Ha döntöttél, és végleges, akkor egyszerűen beadod a keresetet és közlöd vele a tényt.

Megváltozni úgysem fog, mert nem tud. Ha hagyod magad meggyőzni, és adsz még egy esélyt, akkor sem fog változni semmi, egy idő után visszatér minden a régi kerékvágásba.

2014. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg válni akarsz, vagy csak nevelni szeretnél feleségeden?


Ha tényleg válni akarsz, akkor mondd neki, hogy szeretnél békében közös megegyezéssel elválni tőle, ezt meg akarod beszélni vele. Ha nem partner hozzá, akkor házasság felbontását kérelmező félként adod be a válókeresetet.

2014. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
95%
Kati, elég volt, el akarok válni. Benne vagy a kozos megegyezésben, vagy csak siman adjam be en.
2014. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Jó lenne nem válni, de ahhoz változnia kellene.
2014. febr. 28. 09:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!