Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a feleségemne...

Hogy mondjam meg a feleségemnek, hogy pocsékul főz?

Figyelt kérdés

Komolytalannak hangozhat a kérdés, de számomra mégis komoly problémát jelent, mert nem akarom megsérteni szegényt, mert nagyon próbálkozik, de nekem már elég kínos, hogy mosolyognom kell, miközben moslékot eszem. Furamód ő finomnak érzi, amit csinál, szóval már az is megfordult a fejemben, hogy én vagyok finnyás. Egyébként friss házasok vagyunk, csak nemrég költöztünk össze, ezért eddig nem láthattam kedvesem ezen oldalát. Szerencsére.

A helyemben ti mit mondanátok neki?


2012. aug. 22. 08:25
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
97%
Én őszinte lennék. Nincs értelme a kegyes hazugságnak, mert attól csak te szenvednél. Persze nem úgy kezdeném, hogy ez egy moslék. Azt viszont mondhatod, hogy ne haragudj, ez nekem nem ízlik. Én így meg így szeretem. Vagy a legjobb, ha ketten álltok neki főzni. Még jobban megismerhetitek egymást :D
2012. aug. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
97%

Konkrétan mi a probléma a kajával?

Az állaga, a hozzávalok vagy az ize?


Nekem 9év után is simán megmondja a férjem hogy nagyon gáz amit főztem.

Megszokta kérdezni hogy izlik-e?

2012. aug. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne konkrétan azt mond, hogy nem ízlik, hanem pl. ha túl borsosnak érzed, akkor ezt mond, ha túl hígnak egy főzeléket, akkor azt, hogy talán kicsit több rántással csinálja már legyen szíves...


Viszont én a feleségedet nem értem.

Én még ennyi év után is szoktam kérdezgetni a férjemet ha valami olyat főzök, amit nem sűrűn szoktam, hogy finom-e. Sőt, mondtam is neki, hogy ne udvariaskodjon, nem azért kérdezem, mert hallani akarom a dicsérő szavakat, hanem azért, hogy ha legközelebb újra olyat készítek, akkor tudjam ,hogy mit változtassak rajta.

2012. aug. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
19%
Ebéd közben említsd meg,hogy :" Mondtam már milyen szarul főzöl?" aztán vágd rá,hogy szeretlek és el van rendezve :D
2012. aug. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
68%

Mi lenne,ha nagy kegyesen felemelnéd a tomporod a gép elől és mondjuk te főznél, ha már a feleséged által készített "moslékot" nem eszed meg?!

Az első válaszolónak volt egy jó ötlete: főzzetek együtt.

20L

2012. aug. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem főzzetek együtt, vagy osszátok fel újból a házimunkát és legyen a főzés a te dolgod. Miért a feleségnek lenne kötelező főznie? Csináld jobban, és akkor majd ellesi tőled a fogásokat. Persze ezután is előfordulhat, hogy ő fogja ide feltenni ugyanezt a kérdést, ha nagyon eltérő az ízlésetek:) A legjobb megoldás az együttfőzés marad.....
2012. aug. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
97%

A férjem mellett kezdtem el és tanultam meg főzni. Ő jól főz, így sokszor megmutatta mit hogyan kell, együtt főztünk. A rántás nekem vagy két hónap volt, mire sikerült, addig szórtam ki a kukába.


Mondjuk én nem sértődtem meg, ha elmondta, hogy mi nem jó.

Ha nem ízlik, akkor konkrétan mondd meg, hogy mi nem jó benne - ez építő jellegű kritika.

Az "úgy szar, ahogy van" csak dühöt váltana ki.

2012. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk úgy van, hogy vezetük a gépen egy listát, az egyik oszlop, amit szeretünk, a másik oszlop, amit nem. Ha olyan a kaja, hogy nagyon nem nyeri el a tetszésünket, akkor a lányommal együtt kijelentjük, hogy köszönjük, ez pocsék, ne legyen ilyen többet! Még mielőtt bárki is... én is szoktam főzni, igaz, ritkábban.
2012. aug. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
73%
Húúúúúúú, ez nagy gond. Annó a nejem sem tudott főzni, amit meg tudott, azt én teljesen másként ismertem.:)) Ezt azért szépen meg kell beszélni. Ezt én másképp szeretem, másképp ismerem, próbáljuk ki úgy is, stb. Akkor már problémásabb, ha ragaszkodik valami egészséges, diétás, vagy más ilyen trendhez, te meg egyszerűen csak jót akarsz kajálni. Nálunk is van, hogy külön van főzve, ki mit hajlandó megenni. Ebben lépned kell, mert csak szenvedsz. A kapcsolat is rámehet, ha rettegve ülsz asztalhoz.:)
2012. aug. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
89%

omg remélem drágám nem te írtad ezt:D


ha mi lennénk így, elfogadnám tőle, inkább mondja meg, minthogy rosszat egyen! nyugodtan beszélj vele erről:)


esetleg, ajándékba egy főzőtanfolyam?;)

2012. aug. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!