Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a feleségemne...

Hogy mondjam meg a feleségemnek, hogy pocsékul főz?

Figyelt kérdés

Komolytalannak hangozhat a kérdés, de számomra mégis komoly problémát jelent, mert nem akarom megsérteni szegényt, mert nagyon próbálkozik, de nekem már elég kínos, hogy mosolyognom kell, miközben moslékot eszem. Furamód ő finomnak érzi, amit csinál, szóval már az is megfordult a fejemben, hogy én vagyok finnyás. Egyébként friss házasok vagyunk, csak nemrég költöztünk össze, ezért eddig nem láthattam kedvesem ezen oldalát. Szerencsére.

A helyemben ti mit mondanátok neki?


2012. aug. 22. 08:25
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ha te nem tudsz főzni, akkor egyetek étteremben, rendeljetek.

Mellesleg nagyon kellemetlen, ha nem mondod meg, hogy nem tud főzni a feleséged. Velem is ezt játssza a férjem. Roppant mód megalázó, hogy kiabálni kell vele, mire kinyögi, hogy mi nem stimmel. Csakhogy ő nem egy "nőnek a konyhában a helye férfi", hanem szakács...

2012. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
85%
Menjetek el együtt főzőtanfolyamra! És ha valami nem ízlik, akkor finoman mondd meg - de úgy, hogy tegyél javaslatot, min változtasson.
2012. aug. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek attól akit ezzel megsértettem. Falun nőtem fel, ott a férfi dolgozik, a nő meg főz és senki sem pasnaszkodik emiatt.
2012. aug. 22. 09:21
 24/59 anonim ***** válasza:
97%

Nem, kedves 20-as, mindenki csinálja azt, amit szívesen csinálna, amihez ért, amiben minimális öröme telik. Ha betonozni akar egy nő, akkor tegye. Ha egy férfi szeret főzni, ne legyen akadály (bár ez utóbbi általában nem szokott gondot jelenteni).

Egy nő nem attól nő, hogy tud főzni.

2012. aug. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
29%
Bocs, de ha Te sem tudsz főzni, semmi jogod nincs felhánytorgatni ezt a feleségednek, nem azt a világot éljük már.
2012. aug. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
34%

én egy szóval sem írtam azt, hogy azért nő mert tud főzni, hanem ez is közéjük tartozik


Egy nőnek mi a dolga? Itt GYK szerint semmi, mert a legtöbb ilyen kérdésnél, a nő ne egyedül csinálja a házimunkát hanem közösen, vagy ha terhes a nő akkor csak a férfi csinálja, de most már úgy látszik főzni se kell neki azt is csinálja a férfi.

A férfi végezze a házimunkát és minden más teendőt jah és persze keressen annyit, hogy a család anyagi helyzete is tökéletes legyen.



Ha mindenki azt csinálná amihez épp kedve van vagy amiben örömét lelné akkor senki nem csinálna semmit.

Állítólag senki nem szeret házimunkát végezni, de mégis meg kell csinálni. Aki meg kijelenti, hogy ő szívesen csinálja arra rákiabálják, hogy cseléd típus. Ezer ilyen kérdést tudnék bemásolni.

Itt az se jó ha a nő dolgozik de az se ha nem csinál semmit.

2012. aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
Ha ráddől a ház, mert rosszul építették, akkor gondolom nem panaszkodnál, hisz te sem tudtad volna jobban megcsinálni...
2012. aug. 22. 09:34
 28/59 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk innen a belvárosi lakásunkból gondolkodom most, hogy a férjem vajon milyen kerti munkát tudna végezni :) Maximum rotációs kapával felkarmolja a betont közterületen.


Részemről is hülyeségnek tartom, hogy a nőnek a konyhában a helye, a férfi meg majd kicseréli az izzókat. Nálunk időarányos a munkamegosztás, aki jobban ráér, az csinál többet.

Egy-két dolog van, ami fizikai okokból férfimunka: nehéz bútorok cipelése, illetve nagyon magasan levő szerelés (150 cm vagyok, létrával se érek el sok mindent), valamint az egy darab rögzített ablak külső lemosása, mivel baromira tériszonyom van és a negyediken lakunk.


Tervezzük a házvásárlást, a férjem előre bejelentette, hogy ő már egy életre megutálta a fűnyírást, úgyhogy teleknagyságot úgy válasszak, hogy én fogok füvet nyírni. Ő szívesen megtanít a fűkasza megfelelő használatára, de ő csak akkor nyírja le, ha egészségileg éppen nem vagyok rá alkalmas (tehát ha 8 hónapos terhes leszek, akkor ő nyírja, vagy ha lázasan döglök az ágyban egy fertőzés miatt).

Ezzel nincs is gond, nem nagyon nyírtam még füvet, legalább megtanulom és addig is levegőn leszek.


Egyetlen vitás házimunka van, mert mindketten utáljuk: ruhahajtogatás és eltevés. Ez érmefeldobásos módszerrel oldottuk meg.

2012. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!

ezt írtad:

"Bocsánatot kérek attól akit ezzel megsértettem. Falun nőtem fel, ott a férfi dolgozik, a nő meg főz és senki sem pasnaszkodik emiatt."

A főzés ugyanúgy munka, mint a fűnyírás. Kérdezd csak meg szakácsokat, vagy szerinted ők is csak pihengetnek? A hozzászólásod csak akkor jogos, ha a feleséged háztartásbeli. Amennyiben neki is van munkahelye akkor örülj neki,hogy nem gépezik főzés helyett mint te. Vajon mit szólnál ha holnap este leülne olvasgatni főzés helyett? Vagy kimenne lenyírni a füvet és mondaná, hogy drágám ma cserélünk. ő fél óra múlva kész lenne, te meg még ott álldogálnál egy órát az edények felett...

2012. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem egy nőnek alap dolog hogy tudjon főzni... és úgy mondom hogy nő vagyok.
2012. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!