Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a feleségemne...

Hogy mondjam meg a feleségemnek, hogy pocsékul főz?

Figyelt kérdés

Komolytalannak hangozhat a kérdés, de számomra mégis komoly problémát jelent, mert nem akarom megsérteni szegényt, mert nagyon próbálkozik, de nekem már elég kínos, hogy mosolyognom kell, miközben moslékot eszem. Furamód ő finomnak érzi, amit csinál, szóval már az is megfordult a fejemben, hogy én vagyok finnyás. Egyébként friss házasok vagyunk, csak nemrég költöztünk össze, ezért eddig nem láthattam kedvesem ezen oldalát. Szerencsére.

A helyemben ti mit mondanátok neki?


2012. aug. 22. 08:25
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

#2

Hogy is mondjam szépen?... Az összes, amit felsoroltál, meg még pár dolog.

Ha a hajszálaktól és a tojáshéj darabkáktól eltekintünk, akkor ilyen gondok vannak:

Nem sajnálja a sót az ételekbe.

A paradicsom- és mindenféle krémleveseket majdhogynem késsel, villával kell enni.

A sütemények 93.7%-a levegő.

A húsok közepe olyan nyers, hogy ott még él a disznó.

Mindennek tetejében aranyom rájött, hogy imád a konyhában munkálkodni (ezért vagyok nehéz heyzetben), így még a tésztát is maga gyúrja.

Azt hittem, hogy ilyen csak a rajzfilmekben van, de tévedtem. Ha nem én lennék a kérdező, akkor halálra röhögném magam ezen a kis irományon, de belülről egyre kevésbé vicces

2012. aug. 22. 09:01
 12/59 anonim ***** válasza:
96%
Ajándékozd meg egy szakácskönyvvel:-)
2012. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:
A közös fözés aranyos ötlet, van is rá egy mondás: vak vezet világtalant. xd
2012. aug. 22. 09:05
 14/59 anonim ***** válasza:
28%

Főzetek együtt ha van kedved hozzá, de azt én túlzásnak tartom, hogy a férfinek azért kell főzni mert az asszony nem akar megtanulni ehetőt főzni.


A férfi vágja a füvet, rendben tartja az udvart a kertet, a nő meg ha mást nem is de legalább főzzön jókat.


Mond meg, hogy rossz amit főz, vegyél neki egy jó szakácskönyvet amiben képek is vannak, vagy keres olyan nőt akár a rokonságban is aki szívesen segítene neki néha néha a főzésben és így elsajátíthatná a dolgokat.


Nekem nagyon fura az egy nő, hogy nem tud főzni, van egy munkatársam már 30 fölött van de tésztán és kávén kívül mást nem főzött még.

2012. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
95%
Ha normálisan adod elő úgy, hogy ne azt érezze belőle, hogy ő egy nagy sz@r és még főzni se tud, akkor nem fog megsértődni, én legalábbis nem sértődnék meg, inkább örülnék, hogy őszintén megmondod.
2012. aug. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
96%

Anyukája hogy főz?

Ha otthon is ezt látta,akkor ne csodálkozz.

Finoman is meg lehet mondani ha nem tetszik,és hozzátéve hogy hogy tetszene.


Nekünk is össze kellett szokni ilyen téren.Imádok főzni,öcsém miatt mindig fűszerszegény ételekt csináltunk ,és csinálok én is,ezt szoktam meg,ezt szeretem,minden apró izt érzek.Párom anyja nagyon fűszeresen főz,elsőre 3 kanál kajától görcsölt a hasam 2 napig.Párom se akarta megmondani hogy neki én ízetlenül főzök.Hónapokig főztem ugy hogy 2 félét,mert nekem a gyomrom nem birta,neki íze nem volt,aztán fokozatosan az enyémhez többet kicsivel,övéhez kevesebbet mire megtaláltuk a jó fűszerezéseket.

De ehhez kelltt hogy képes legyen mondani hogy drágám,neked ez elhiszem hogy finom,ezt szoktad meg,nekem igy és igy izlene jobban.

És nincs sértődés.

2012. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
77%

14-es, miért fura ez neked? Mert korábban így volt szokás?

Senki sem jár jól, ha szokásjogok miatt olyan munkát kell elvégeznie, megtanulnia, amihez nem ért, amiben tehetségtelen. Ennyit nem érnek meg a hagyományok.

Kérdező, ha a feleséged ennyire lelkes, akkor írasd be főzőtanfolyamra. Nem csak az összetevők arányait rontja el, de a technikájával is gondok vannak, ide szakácskönyv kevés, legfeljebb valami nagyon kezdőknek való. A haját meg kösse hátra főzéskor a hajszálak miatt.

2012. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
94%

Vedd meg neki ezt a könyvet :) XD


[link]


Egyébként tényleg jó könyv, vettem már én is egy barátnőmnek, aki kezdő volt a konyhában...

2012. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
67%

Mi a szar ez a szexista hozzáállás,hogy nehogy már a férfi főzzön??


Vak vezet világtalant? Akkor a helyedben inkább nem moslékoznám le a párom főztjét,pláne ha még a fakanál is rosszul áll a kezemben.

2012. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
34%

Igazatok van a férfi főzzön, a nő meg menjen betonozni.



Egy nő nem csak azért nő, mert pun@ja van, hanem közéjük tartozik az is, hogy tud gondoskodni a családról pl. ehetőt főz amibe a férj és a gyerekek nem fognak belehalni.

2012. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!