Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen módon kell kényeztetni?...

Ilyen módon kell kényeztetni? Mit gondoltok kinek van igaza, nekem vagy a feleségemnek?

Figyelt kérdés
Van egy 22 éves lányunk. Gimiben nagyon rossz tanuló volt, továbbtanulni nem tudott. Szakmát nem akar tanulni, de dolgozni sem (eddig egyetlen percet sem dolgozott). A munka mintha derogálna neki.. Én már többször megemlítettem, hogy jó lenne ha már munkába állna, mert nem tudom a végtelenségig eltartani. Az anyja ilyenkor minden szemétnek lehord, hogy ne bántsam a szegény gyereket. Ő közben mindent megvesz neki, amit csak megkíván: a legmárkásabb táskákat, millió ruhát, drága okostelefon/laptop stb. Én azon a véleményem vagyok, hogy ezek a drága dolgok még inkább lehúzzák, hisz önmagának valószínű nem fogja tudni megteremteni, mi pedig könnyen kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy nem fogjuk tudni megvenni neki. Ezekből óriási viták szoktak lenni, miszerint az anyja csak örömöt akar okozni neki, én pedig vagyok a gonosz aki bántja... A lányom közben engem támad, hogy másnak bezzeg sokmilliós autót vettek a szülei érettségire stb. Mi a véleményetek?
2012. aug. 12. 11:10
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%
Őszintén: hihetetlenül ostoba a feleséged.
2012. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az előttem szólóval.
2012. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%

Én 16 éves koromban mentem el először dolgozni nyáron, de van egy ilyen barátnőm, most 24 éves és még egy percet sem dolgozott. Náluk nem az anyukája, hanem az apja vesz meg neki mindent, hogy ne legyenek igényei amiért dolgozni kell.

Nekem egy kicsit fura olyan emberről hallani aki elmúlt 18 és még nem dolgozott egy percet sem. Pedig én jártam fősulira is és ez nem volt mentség.

2012. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
84%
elsőnél a pont...
2012. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:
87%

hát ezt r.ohadtúl nem kéne hagyni!!

sajnos én is ismerek nem egy lányt akinek a szülei mindent megvesznek és még csak 13-15 évesek,gondolom mi lesz később...


vhogy beszélj a feleségeddel ,hogy ez így nem mehet,tovább mert mi lesz ha olyan anyagi helyzetbe lesztek,hogy nem tudjátok neki megvenni ez meg azt és akkor a csajszi kifog bórulni..most lekéne ezzel állni!!!

2012. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
95%
Ha közös kasszán vagytok, azt hiszem meg kellene lépned azt, hogy ezt megszünteted. Rezsi felét fizesd, meg a bevásárlások felét és annyi. A te pénzedből ne támogassa a lányotokat. Ha ezek után is akarja, tegye meg nyugodtan a saját keresetéből. Meglátjuk futja-e rá.
2012. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
95%
Ez a majomszeretet,és nem látja a feleséged,hogy ezzel árt a gyereknek.Igen dolgoznia kéne.Ha udvarlója lesz,azt is Ti fogjátok eltartani?
2012. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
92%

Miért akkor kell ezen gondolkodni amikor már 22 éves?

Te nem voltál idáig otthon?


Már amikor gimis volt, és rossz tanuló volt, akkor kellett volna egy kis bünti , vagy egy jó kis beszélgetés a jövőről.

Ne is haragudj meg, de a 17 éves lányom százszor értelmesebb.


Szerintem, egy jó beszélgetés a jövőről, valamint valami olyan ami hat rá ( pl. h ti nem mindig lesztek ám, és anyuci sem ) az jót tenne.

2012. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
93%
Hogy a joeg aldasaba nincsen semmi celja, sokan a sajat penzukbol jarjak ki az iskolat (mellette dolgozva) mer a szuleiknek nincs penzuk.. tobbek kozott en is, mikor vege lett a sulinak 2 hetet birtam semmiteves nelkul es abszolut mindent megtettem, hogy munkat talaljak... A feleseged nem veszi eszre, hogy ezzel csak tonkreteszi a lanyod eletet. Vedd kezbe a dolgokat ha maskep nem megy!
2012. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
76%
Hát ezt már kiskorban tudatosítani kellett volna a gyerekekkel, hogy ajándékot csak akkor hoz a Mikulás, ha jó gyerek volt. Innen már veszett fejsze nyele. Gondolom etyke a kislányotok, így nem csoda, hogy a feleséged is egyedüli gyermekként annyira pátyolgatni akarja - csak egy családon belül nem szabadna, hogy az anyagi érdek legyen az összetartó erő. Ha a feleséged nem venne neki semmit, akkor gondolom őt sem szeretné. 22 évesen már nagyon nehéz főleg egy leány gyermeknek megtanítani a munka és a pénz tiszteletét, lehet, hogy nem fogod szimpatikusnak találni az ötletet, de talán szakértőhöz kéne fordulnotok.
2012. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!