Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen módon kell kényeztetni?...

Ilyen módon kell kényeztetni? Mit gondoltok kinek van igaza, nekem vagy a feleségemnek?

Figyelt kérdés
Van egy 22 éves lányunk. Gimiben nagyon rossz tanuló volt, továbbtanulni nem tudott. Szakmát nem akar tanulni, de dolgozni sem (eddig egyetlen percet sem dolgozott). A munka mintha derogálna neki.. Én már többször megemlítettem, hogy jó lenne ha már munkába állna, mert nem tudom a végtelenségig eltartani. Az anyja ilyenkor minden szemétnek lehord, hogy ne bántsam a szegény gyereket. Ő közben mindent megvesz neki, amit csak megkíván: a legmárkásabb táskákat, millió ruhát, drága okostelefon/laptop stb. Én azon a véleményem vagyok, hogy ezek a drága dolgok még inkább lehúzzák, hisz önmagának valószínű nem fogja tudni megteremteni, mi pedig könnyen kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy nem fogjuk tudni megvenni neki. Ezekből óriási viták szoktak lenni, miszerint az anyja csak örömöt akar okozni neki, én pedig vagyok a gonosz aki bántja... A lányom közben engem támad, hogy másnak bezzeg sokmilliós autót vettek a szülei érettségire stb. Mi a véleményetek?
2012. aug. 12. 11:10
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
90%
neked van igazad!!
2012. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
94%

Van egy nagyon sikeres és egyben vagyonos üzletember barátom (mármint barát barát). Vele beszélgettem egyszer és kérdeztem, hogy pontosan hogyan jutott el idáig.

Mondta, hogy nagyon gazdag családból származik, de őt elzavarták 14 évesen dolgozni suli mellett, hogy rájöjjön, nem a fán terem a pénzt. Alap ellátást természetesen megkapta, de ha valami extrát szeretett volna, akkor volt egy tanulmányi minimum, illetve egy bizonyos részét neki kellett kifizetni.


Ez megtanította egy olyan munkamorálra, hogy a későbbiekben már saját erőből is nagy vagyonra tett szert.

A saját gyerekeit is így neveli. Zsebből tudna fejenként két luxusautót venni mindhárom gyerekének, de a gimnazista korúaknak már le kell tennie valamit az asztalra.

A kisebbek pedig otthon vannak befogva házimunkára. A 6 év alatti gyerekek is dolgoznak, csak ők még játékos formában, pl ruhát válogatnak a mosás előtt, meg kiszedik a mosógépből a lavórba. Vagy székre állva asztalt törölnek.

Igaz, hogy utána a szülő még egyszer nekiáll, mert nem olyan minőségben csinálják, de a gyerekekkel ezt nem közlik, őket csak megdicsérik a munkáért.

2012. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Jól sejtem, hogy a feleséged szegény családból származik?
2012. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
A lányod akkor fog álláspontot változtatni, ha rá lesz kényszerítve, azaz ha a feleséged felfogja, hogy ezzel több kárt csinál, mint hasznot. -ez sajnos így marad, mert nem látja át. Én is mindent, sokszor felesleges dolgokat megkaptam a szülőktől, mégis eszem ágába nem jutott élősködni rajtuk, egyetem elvégzése után eljöttem. Amíg anyuka nem változtat, a lányod nem fog!
2012. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged most nagyon megszívatja a lányodat.Nem fél,hogy majd életképtelen lesz és nem tud a saját lábára állni?Bár az én véleményem,hogy ez még mindig jobb,mintha folyamatos lelki terrorban élne.
2012. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
23 éves kor előtt ingyenes az első Okj. Mond meg vagy elmegy tanulni és lesz egy szakmája vagy nem kap semmi luxust.
2012. aug. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Az édesanyja elvakultan szereti. A lányom pedig (nagyon) hajlamos öngyilkosággal fenyegetőzni.. Fél, hogy történik vele valami és ezért egy rossz szót sem szól neki, nem mer. Én tartom el a családot, de a feleségem veszi neki ezeket a drága dolgokat, azon kívül semmit nem ad a családi kaszába.

A lányom szakmát tanulni nem akar, mert egyszerűen nem érdekli semmi.. nem tudom mi lesz vele, elképzelni sem merem. Az anyja szerint semmi baj nem lesz, nem kell ezzel foglalkozni, mást is elkényeztettek a szülei, sőt sokkal jobban.


Nem tudom mit csináljak. Már olyan sok veszekedés volt emiatt.

2012. aug. 12. 18:03
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Mi lesz vele?

Már bocs de egy betanított munkás lesz egy gyárba. Vagy a feleséged azt képzeli, hogy fog egy pénzes pasit aztán majd az eltartja. Mutasd meg ezt, hogy mit írnak emberek erre, a feleségednek talán rádöbben.

2012. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

"Én tartom el a családot, de a feleségem veszi neki ezeket a drága dolgokat, azon kívül semmit nem ad a családi kaszába. "


Ja,hát anyuka is azt látja meg a lánya is, hogy dolgozni, tanulni nem kell, pénz az van. Azon elgondolkoztak, hogy mi lesz, ha veled történik valami?


Épp ideje lenne elzárni a pénzcsapot, fizesd be a számlákat, legyen konyhapénz ami elég a kajára, plusz valami zsebpénz mind a kettőnek és ennyi. Állja sarkadra.

2012. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Leírtam mit csinálj: külön kassza. Ha az asszony nem dolgozik, akkor te fizeted a számlákat és te fedezed a bevásárlásokat, egyéb költségeket. Viszont nem adsz pénzt a kezébe, és hozzáférése se legyen a te számládhoz. Ilyen egyszerű. Nem fog költekezni, ha nincs miből.
2012. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!