Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen módon kell kényeztetni?...

Ilyen módon kell kényeztetni? Mit gondoltok kinek van igaza, nekem vagy a feleségemnek?

Figyelt kérdés
Van egy 22 éves lányunk. Gimiben nagyon rossz tanuló volt, továbbtanulni nem tudott. Szakmát nem akar tanulni, de dolgozni sem (eddig egyetlen percet sem dolgozott). A munka mintha derogálna neki.. Én már többször megemlítettem, hogy jó lenne ha már munkába állna, mert nem tudom a végtelenségig eltartani. Az anyja ilyenkor minden szemétnek lehord, hogy ne bántsam a szegény gyereket. Ő közben mindent megvesz neki, amit csak megkíván: a legmárkásabb táskákat, millió ruhát, drága okostelefon/laptop stb. Én azon a véleményem vagyok, hogy ezek a drága dolgok még inkább lehúzzák, hisz önmagának valószínű nem fogja tudni megteremteni, mi pedig könnyen kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy nem fogjuk tudni megvenni neki. Ezekből óriási viták szoktak lenni, miszerint az anyja csak örömöt akar okozni neki, én pedig vagyok a gonosz aki bántja... A lányom közben engem támad, hogy másnak bezzeg sokmilliós autót vettek a szülei érettségire stb. Mi a véleményetek?
2012. aug. 12. 11:10
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
62%
Vidd el közmunkára és bízd rá az ottani csoportvezetőre, hogy ne hagyja lustálkodni és dolgoztassa meg...vagy keverj le neki is meg az asszonynak is pár büdös pofont, mert mind a kettő csak szórja a pénzt...az első telefonomat én vettem meg magamnak a fizetésemből, magamnak kell finanszíroznom, ha akarok valamit...ne haragudj, de szégyellem magam a lányod helyében is, mert ha nekem lenne ilyen anyagi hátterem, hogy az alapvető dolgokról helyettem gondoskodnak örülnék neki....és megint csak ne haragudj, de ha te vagy a fő kereső a családban akkor állj ki magadért kezeld te a családi kasszát, és ne légy papucs....mert már most a fejedre vannak nőve.
2012. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
92%

21 vagyok, 1 év múlva végzek a sulival, már a párommal élek, de mikor otthon laktam, akkor is csak a legszükségesebb dolgokat kértem! Fizetve volt az étkezésem, a rezsim, és kaptam 4.000 Ft zsebpénzt 1 hónapra. Asztali gépem van, ami már 4 éves, ruháim alig, mert nem jutott rá, de kit érdekel? Anyukám a mai napig igyekszik segíteni a maga módján, étkezési jeggyel, vagy küld valami ennivalót, esetleg megveszi nekem valami alkalomra a kiszemelt ruhadarabot. Érettségire semmi maradandót nem kaptam egy plüss virágon kívül. Semmi ékszer, autó, nyaklánc, laptop...

A mobilom 2 éves, és idén sem fogok újat venni/kapni. Ja, és nem okostelefon, hanem sima, nyomógombos.


A lányod elvárja, hogy ezeket megkapja, mert eddig megadtátok neki. És ahelyett, hogy tisztelne benneteket ezért, (mert én tisztelem Anyukámat!) csak még többet akar, elvégre nem szeretné feladni az eddigi kényelmes életformáját.Meg kell értetni a feleségeddel, hogy ha most nem parancsoltok megálljt, 42 éves korában is titeket fog nyúzni a legújabb kütyükért, ruhákért... Vagy éppen a Ti nyakatokra vállal majd gyereket (anyáék vigyáznak rá, én meg élem a világom)...


Mindenképpen rá kell venni, hogy dolgozzon, hogy megértse, egyáltalán nem ingyen dobják az emberhez az ételt, vagy éppen a ruhát, okostelefont az emberhez, hanem ez sok órányi, napnyi, hétnyi, sőt, havi munka eredménye! Szomorú, hogy ennyire csak magára gondol, én nagyon szégyellném magam, ha követelőznék, elvégre anyukám nem egy automata, hogy nyomok egy gombot, mit kérek, ő meg kiadja...

2012. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
95%

Ez a lány még sokat fog sírni...

Én 17 évesek nyáron dolgoztam, aztán suli. Az egyetemet magamnak fizettem, minden nyáron meló, majd évközben is, ahogy lett rá idő.

Egyetem után rögtön találtam munkát, igaz, aljameló volt, de muszáj volt, kellett a pénz.

Majd lett jobb, és feleség lettem, ketten többre vittük.

Most 25 évesen hitel nélkül sajátunk van, és végre babát is vállalhattunk. Családi vállalkozást kezdtünk, és építjük, 10 év múlva, ha minden jól megy, már elérjük a jó életet, de soha-soha nem fogom ezt megengedni a lányomnak, fiamnak... Ha tornyosulni is fog a pénz, a gyerekem épp úgy elküldöm nyári munkára, nem azért, hogy kínozzam, hanem hogy tanuljon belőle. Szorgalmat, alázatot, és tudja meg, milyen érzés alkalmazottnak lenni, én nagyon sokat tanultam.

A feleségedet nem értem...

2012. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
60%
Miért lett mindenki lepontozva???
2012. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
94%

Az a véleményem, hogy a feleséged egy önálló életre képtelen élősködőt nevel a lányotokból.

Másnak meg 16 évesen már suli után napi 6 órát kell dolgoznia árufeltöltőként, hogy beszálljon a családi költségvetésbe, és ne halljanak éhen! Sajnos ők vannak többen.


Bill Gates meg valószínűleg egy szigetet vett érettségi ajándékba, de ne várja már el...


Nem látja a munka és a pénz valódi értékét, mert soha, semmiért nem kellett megdolgoznia. Addig lesz jó élete, amíg eltartjátok. Önálló életre ezért nem is törekszik.


Ha lenne állása, saját bevétele, esetleg kénytelen lenne egy idő után a saját lábára állni: elköltözni, családot alapítani, beosztani a keresetét.

Ma egy érettségi, főleg ha gyengék a jegyei, kb. annyit ér, mint 20 éve a nyolc általános. Viccen kívül! Örülhet a lányod, ha talál egy három műszakos gyári operátori állást minimálbér felett.


Gondolom, a legjobb kilátásai az életben, ha talál magának egy férjet, akinek szül gyorsan egy-két gyereket, és aztán majd ő eltartja.


A helyedben ultimátumot adnék neki. Keress egy szakmai tanfolyamot. Mondd meg a gyereknek, hogy vagy elvégzi, vagy költözhet, és mehet, amerre lát. Szakmával a kezében pedig vagy keres állást (tudom, hogy találni nem egyszerű, de legalább intenzíven keressen, ne csak lébecoljon), vagy máris cuccolhat.


Te leszel a gonosz a szemét a család szégyene, ez borítékolható. Beszéld meg a feleségeddel, hogy a telefonból meg a ruhákból nem lehet megélni, ellenben fizetitek a tanfolyamát azoknak az árából. A kettőt egyszerre meg nem tudjátok fizetni.

Kérdezz rá, mi lenne velük, ha veled valami történik. Hogy élnének meg? Egy keresetből eltartaná a lányát? Mit gondol, mi lesz vele, ha ti már nem lesztek? Örökké ti sem tudjátok eltartani. Azt akarja, hogy a lányotok majd 40 évesen kerüljön az utcára, pályakezdőként?

Vagy hogy egy életen át kiszolgáltatva éljen a férjének, mert vagy nyel és eltartják, vagy kidobják, ha nem jókislány? Az ilyen eltartott feleségek élete erről szól. A férjük keményen kihasználja, hogy azt tehet, amit akar, amíg a feleségének nincs hová mennie. Megcsalja, megveri, fenyegeti, ha kedve tartja, akár naponta.

Nem olyan klassz élet az, ahogy sokan elképzelik.

Ahhoz már nagyobb az esély a lottó ötösre, hogy talál egy gazdag, rendes férjet, aki eltartja élete végéig.



Most pillanatnyilag jó így neki. De a pillanat elszáll...

Szülőként nektek igenis az a feladatotok, hogy a gyereket úgy neveljétek: képes legyen az önálló életre, megéljen a jég hátán is, és idővel bátran kirepüljön a fészekből.

Ezt mint gyerek és mint szülő is így látom!

2012. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
82%
Üljetek le és beszéljétek meg. Mert ezt csak úgy lehet megoldani, ha észhez téríted a feleséged.
2012. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb megoldás tényleg az, ha beszünteted a pénzforrást, fizeted a rezsi felét, vagy inkább a harmadát, meg a kajának, a feleséged meg jótékonykodjon abból, ami marad.
2012. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
91%

Na és a kis feleséged meddig óhajtja eltartani a kicsi lánykáját? Mert ti sem éltek örökké, előbb-utóbb önállósodni kellene... Vagy arra vár, hogy talál egy lehúzható férjet?


"A lányom közben engem támad, hogy másnak bezzeg sokmilliós autót vettek a szülei érettségire stb"


Nem vagyok az erőszak híve, de nem kevertél le itt egy hatalmas nagy maflást úgy visszakézből? Jobb későn, mint soha.

2012. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
90%

"Ez a lány még sokat fog sírni... "


Pont ez jutott nekem is az eszembe!!! Ez a csaj még nagyot fog szívni az életben.

2012. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
88%

Elég fura szerzet a nejed. Nem beszéltél még vele erről? Hogy még is mit akar elérni ezzel? Nem mondanám ösztönzőnek ezt a módszert arra, hogy a lány a saját lábára álljon. Ha egyszer otthon mindent megkap, vagy annál is többet, akkor minek dolgozzon?

Tesóm is hasonló helyzetbe került, kijátszotta az összes lehetőségét egyetemen és átkerült költségesre. A szüleim már évek óta mondogatják neki, hogyha ez egyszer megtörténik, ők nem hajlandók tovább finanszírozni a tanulmányait és így is lett. Az alapvető dolgokat megkapja, lakhat itthon, kap enni, de mást nem! Gőzerővel meló helyet kap, mert ultimátumot kapott.

Én szintén 22 vagyok, egyetemista. "Mindent" megkapok addig, amíg tanulok. Minden vágyam egy kisautó, de a szüleim elmondták, hogy sosem fogom megkapni, majd megkeresem rá a saját pénzem és igazuk is van. Ha megkapnám, csak elverném rá az ösztöndíjamat, mert fenn is kell tartani. Laptopot is magamnak kellett vennem és mindent. A komolyabb ajándékokat (pl a tv-m) is feltételhez kötötték mindig és ha nem teljesítettük, nem is kaptuk meg amire vágytunk.

Hatalmas beszélgetésre lenne szükségetek, mert ez így nagyon nem jó.

2012. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!